کد خبر : 883494

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز چهارشنبه ۱۲ دی ۹۷

ساعت 19:00 / گزارش نهایی قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز چهارشنبه ۱۲ دی ۹۷

امروز (۱۲ دی) بازار طلا و ارز کاهش جزئی قیمت را تجربه کرد. در لحظه انتشار این گزارش، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید سه میلیون و ۶۴۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به قیمت سه میلیون و ۵۵۰ هزار تومان قیمت دارد که نسبت به روز گذشته ثبات تقریبی خود را حفظ کرده است. قیمت نیم سکه یک میلیون و ۸۸۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۶۶۰ هزار تومان است. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز به قیمت یک میلیون و ۴۳۹ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۳۳ هزار تومان عرضه می‌شود.

جهت مشاهده قیمت امروز سکه ، طلا و دلار اینجا کلیک کنید

این در حالی است که هر اونس طلا افزایش یافته و به ۱۲۸۶ دلار و ۸۱ سنت رسید. در بازار ارز نیز بانک‌ها نرخ خرید دلار را تا ۱۰ هزار و ۴۰۵ تومان کاهش دادند. همچنین نرخ خرید یورو نیز در بانک‌ها امروز با کاهش همراه بود و به ۱۱ هزار و ۹۰۹ تومان رسید. همچنین امروز هر پوند انگلیس در بانک‌ها ۱۳ هزار و ۴۹۶ تومان خریده شد. نرخ ارز مسافرتی هم در بانک‌ها ۱۲ هزار و ۲۵۸ تومان بود که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان به دست متقاضیان رسید. همچنین بر اساس اعلام صرافی‌ها، هر لیر ترکیه امروز ۲۰۵۰ تومان، درهم امارات ۲۹۰۰ تومان و پوند انگلیس حدود ۱۴ هزار تومان فروخته شد.

************************************

ساعت 17:00 چهارشنبه ۱۲ دی ۹۷ / گزارش وضعیت بازار مظنه دلار: ۱۰۷۰۰ ت. (۵۰) + دلار حواله ای: ۱۰۷۰۰ ت. (-۱۵۰) - مظنه یورو: ۱۲۵۰۰ ت. (۱۰۰) + یورو حواله: ۱۲۶۰۰ ت. (۲۰۰) + مثقال طلا: ۱۴۳۸۵۰۰ ت. (۳۰۰۰) + طلای۱۸عیار: ۳۳۲۰۰۰ ت. (۷۰۰) + سکه جدید: ۳۶۵۱۰۰۰ ت. (۰) نیم سکه: ۱۸۹۱۰۰۰ ت. (۵۰۰۰) + ربع سکه: ۱۱۸۱۰۰۰ ت. (۵۰۰۰) + سکه گرمی: ۶۵۱۰۰۰ ت. (-۵۰۰۰) - ارزش طلایی سکه: ۳۲۳۶۹۸۴ ت. (۲۱۱۴۴) + بورس تهران: ۱۶۰۸۹۹ (-۹۴۲) -

عدد داخل پرانتز: تغییر نسبت به روز قبل در همین ساعت می باشد (+ بیشتر و - کمتر از روز گذشته)

************************************

ساعت 13:30 چهارشنبه ۱۲ دی ۹۷ /قیمت دلار در بازار امروز با آغاز به کار رسمی بازار آزاد ارز، امروز چهارشنبه ۱۲ دیماه، نرخ دلار در صرافی‌های بانکی نسبت به روز گذشته کاهش داشته است؛ به نحوی که هر دلار آمریکا برای خرید ۱۰ هزار و ۴۵۰ تومان و برای فروش ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان است. همچنین هر یورو نیز برای خرید ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان و برای فروش ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان است. روز گذشته دلار در بازار آزاد به قیمت ۱۰۷۵۰ تومان رسید. همچنین در آخرین ساعت کاری بازار روز گذشته هر یورو با قیمت ۱۲۵۰۰ تومان معامله شد.
منبع/ فرارو

************************************

ساعت 12 امروز چهارشنبه ۱۲ دی ۹۷ / قیمت طلا و قیمت سکه در بازار صبح امروز در بازار هر مثقال طلا با قیمت ۱۴۳۰۵۰۰ تومان معامله شد. طلای۱۸عیار با کاهش جزئی قیمت به ۳۳۰۲۰۰ تومان رسید. سکه جدید نیز که روز گذشته نوسان‌هایی را تجربه کرد صبح امروز چهارشنبه با قیمت ۳۶۴۱۰۰۰ تومان خرید و فروش شد.

************************************

ساعت 10:30 چهار شنبه ۱۲ دی ۹۷/ قیمت ارز دولتی بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر این اساس، نرخ ۲۰ ارز از جمله یورو و پوند کاهش و نرخ ۹ ارز مانند دینار عراق افزایش یافت؛ نرخ دلار و ۹ ارز دیگر هم ثابت ماند. براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (چهارشنبه دوازدهم دی ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با ۱۵۲ ریال کاهش نسبت به روز گذشته ۵۳ هزار و ۴۸۳ ریال و هر یورو نیز با ۱۹۹ ریال افت در مدت مشابه ۴۸ هزار و ۷۵ ریال ارزش‌گذاری شد. افزون بر این هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۷۰۴ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۷۲۶ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۸۴۵ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۴۳۹ ریال، روپیه هند ۶۰۳ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۲۵۰ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۳۰ هزار و ۱۱۶ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۳۹۸ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۳۶۱ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۵ ریال و دلار کانادا ۳۰ هزار و ۷۷۲ ریال قیمت خورد. از سویی دیگر، نرخ راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۹۱۸ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۹۲۲ ریال، روبل روسیه ۶۰۶ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۹ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۴۷۸ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۴ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۷۴۶ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۲۹۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۴۸۴ ریال تعیین شد. همچنین نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۶۸۳ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۲۵۰ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۱۲۳ ریال، یکصد بات تایلند ۱۲۹ هزار و ۷۰۶ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۵۰ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۷ هزار و ۴۸۶ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰ هزار و ۹۳۵ ریال، افغانی افغانستان ۵۵۸ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۴۰۹ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۷ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۴۵۵ ریال و بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال ارزش‌گذاری شد. منبع / ایبِنا

**************************************

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ | قیمت نفت مالزی ۶۲ دلار شد
به دلیل افزایش تولید نفت آمریکا و نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی، و در شرایطی که شواهدی از کاهش فعالیت‌های کارخانه‌ای چین دیده شده است، قیمت نفت امروز کاهش یافت.

**************************************

ساعت9:40 چهار شنبه ۱۲ دی ۹۷ کاهش نرخ یورو و پوند بانک مرکزی دلار بانک مرکزی: ۴٢٠٠ ت.
پوند بانک مرکزی: ۵٣۴۸ ت.
یورو بانک مرکزی: ۴٨۰۷ ت

**************************************

ساعت 9:00 بازار جهانی ، چهارشنبه ۱۲ دی ۹۷ انس طلا: ۱۲۸۴.۵ دلار (۱.۴) + نفت برنت: ۵۳.۲۵ دلار (-۰.۹۱) -
عدد داخل پرانتز: تغییر نسبت به روز قبل در همین ساعت می باشد (+ بیشتر و - کمتر از روز گذشته)

**************************************

ساعت 07:00 قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز چهارشنبه ۱۲ دی ۹۷
بورس ۱۶۱,۸۴۰.۰ انس طلا ۱,۲۸۰.۳۵ مثقال طلا ۱۴,۳۷۰,۰۰۰ طلا ۱۸، ۳,۳۱۷,۵۰۰
سکه ۳۶,۲۰۰,۰۰۰
دلار ۱۰۵,۰۰۰
یورو ۱۲۴,۵۰۰
نفت برنت ۵۳.۴۸،
بیت کوین ۳۷۹۴.۶،
***************************************

مروز وضعیت بازار در روز گذشته (سه شنبه 11 دی97)

در روز سه شنبه هر عدد سکه طرح جدید تمام بهار آزادی به قیمت سه میلیون و ۶۳۵ هزار تومان و سکه طرح قدیم به قیمت سه میلیون و ۵۵۰ هزار تومان عرضه می‌شود. قیمت نیم سکه یک میلیون و ۸۹۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۶۵۰ هزار تومان شد هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز به قیمت یک میلیون و ۴۳۶ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شد. انس جهانی طلا نیز ۱۲۸۳.۱۰ دلار است. نرخ خرید دلار بانکی کاهش یافت. اما دیروز بانک‌ها نرخ خرید دلار را کاهش دادند و به ۱۰ هزار و ۶۰۳ تومان رساندند. بانک‌ها از تابستان امسال با دستور بانک مرکزی مجاز شدند که نسبت به خرید ارز مردم و صادرکنندگان اقدام کنند. نرخ خرید ارز در بانک‌ها تفاوت زیادی با بازار آزاد داشت، اما به تدریج این اختلاف کاهش پیدا کرد و نرخ خرید ارز در بانک‌ها به بازار آزاد نزدیک شد؛ تا جایی که در برخی روز‌ها قیمت خرید در بانک‌ها از بازار آزاد پیشی گرفت. در همین راستا، دیروز شعب ارزی بانک‌ها نرخ خرید دلار را نسبت به دیروز حدود ۱۰۰ تومان کاهش دادند و هر دلار آمریکا را ۱۰ هزار و ۶۰۳ تومان می‌خرند. همچنین نرخ خرید یورو نیز در بانک‌ها دیروز با کاهش همراه بود و به ۱۲ هزار و ۱۶۲ تومان رسید و قیمت خرید هر پوند انگلیس در بانک‌ها امروز ۱۳ هزار و ۴۹۶ تومان است. همچنین شعب ارزی بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان می‌توانند در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران، تا سقف ۵۰۰ یورو و ۱۰۰۰ یورو بسته نوع کشور مقصد ارز مسافرتی ارائه کنند. سه شنبه نرخ ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۲ هزار و ۵۱۸ تومان است که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به حدود ۱۲ هزار و ۸۵۰ تومان می‌رسد. همچنین بر اساس اعلام صرافی‌ها، هر لیر ترکیه دیروز ۲۱۰۰ تومان، درهم امارات ۲۹۰۰ تومان و پوند انگلیس حدود ۱۴ هزار تومان است.
***********************************************************
*مطالب برگرفته از خبرگزاری ها و آمار و ارقام مربوط به اتحادیه طلا و جواهر tgju.org می باشد
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید