شمانیوز

رئیس دانشگاه فرهنگیان‌ از جذب ۲۰ هزار دانشجو از طریق کنکور سراسری خبر داد و گفت: امسال ۷۷ هزار نفر به روش‌های مختلف در دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شوند

حسین خنیفر با اشاره به اختصاص ۲۰ هزار ردیف استخدامی به منظور جذب دانشجو معلم برای ۲۰ رشته تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: این دانشجویان از میان فارغ التحصیلان دبیرستانها از طریق کنکور سراسری امسال برای مقطع کارشناسی پذیرش می‌شوند. وی افزود: دانشجو معلمان از همان ابتدای تحصیل خود استخدام رسمی آموزش و پرورش شده و شهریه شامل آنها می‌شود همچنین دوبرابر مدت زمان تحصیل تعهد خدمت به این وزارتخانه دارند.  

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره برگزاری کلاسهای این دانشگاه درسال تحصیلی جدید، گفت: امیدواریم با شروع سال تحصیلی کلاسها به شیوه حضوری برگزار شود اما اگر ستاد ملی کرونا اجازه ندهد آموزش الکترونیک را فعال می‌کنیم همچنین از شبکه شاد هم برای ارائه آموزشها استفاده خواهیم کرد، در سال تحصیلی گذشته کلاسهای دانشگاه فرهنگیان به صورت مجازی برگزار شد البته نواقصی هم داشتیم.

 

ورود ۲۱ هزار معلم در سال تحصیلی جدید به مدارس

خنیفر بیان کرد: در ارتباط با مهارت آموزان ماده ۲۸ نیز پودمان اول آنها تمام شده و پودمان دوم تا شهریور به اتمام خواهد رسید البته برخی دروس عملی باقی می‌ماند که در آینده آن را می‌گذرانند و اینکه با استفاده از سامانه LMS و شبکه شاد ارائه خواهد شد براین اساس ۲۱ هزار فارغ التحصیل پیوسته و مهارت‌آموز در سال تحصیلی جدید وارد آموزش و پرورش می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر معلمان تا ۳۰ و ۳۵ سال در خدمت آموزش و پرورش هستند و معلمی را به عنوان یک شأن نگاه می‌کنند نه شغل، متذکر شد: معلمان برای ادامه تحصیل می‌توانند دانشگاه‌های دولتی و آزاد را در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کنند همچنین ۱۰ رشته در دوره ارشد در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد.

 

جذب ۷۷ هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان 

رئیس دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: امسال ۷۷ هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان پذیرش خواهند شد و تا سال ۱۴۰۱ کف نیاز آموزش و پرورش را تاحد ۹۹ درصد تامین می‌کنیم، تا دوسال آینده ۱۲۰ هزار نفر از آموزش و پرورش خارج می‌شوند که با تمهیدات این وزارتخانه نیازها از طریق پذیرش دانشجوی پیوسته و مهارت آموزان ماده ۲۸ مرتفع خواهد شد.

خنیفر درباره جزئیات جذب ۷۷ هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان، گفت: ۲۸ هزار نفر از طریق مهارت آموزان ماده ۲۸(آزمون استخدامی)، ۲۵ هزار نفر معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی که باید دوره یک ساله آموزشی دانشگاه فرهنگیان را در سه پودمان طی کنند و ۵ هزار نفر از طریق ردیف استخدامی سال گذشته، جذب خواهند شد.

وی در ارتباط با شبکه خبر در پاسخ به این پرسش که اگر کنکور برگزار نشود، شیوه‌های جایگزین برای جذب دانشجو دارید، عنوان کرد: پیشنهاداتی به عنوان سناریو ارائه کردیم مانند برگزاری کنکور در ۱۰ منطقه کشور البته با نظارت سازمان سنجش یا انتخاب دانشجومعلمان بر اساس علایق و نمرات درسی.

 

منبع : خبرآنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه