شمانیوز
شما نیوز

قشم رکورد تولید میگو در کشور را شکست

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و تجاری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مدیران عامل مناطق آزاد کشور از نخستین مزرعه پرورش میگو به شیوه فوق متراکم کشور در قشم بازدید کردند.

 به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم ، شرکت کیان یزدان قشم نخستین پروژه‌ای است که امروز چهارشنبه 29 اردیبهشت‌ماه توسط مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و تجاری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، مدیران عامل دیگر مناطق آزاد کشور و هیات همراه، مورد بازدید قرار گرفت.

 

 

این شرکت به‌عنوان نخستین شرکت پرورش میگو به شیوه فوق متراکم در کشور، یکی از پروژه‌های اولویت‌دار جزیره و در حال ساخت است که محصولات تولیدشده در منطقه آزاد قشم را وارد چرخه تأمین غذای کشور و صادرات خواهد کرد تا ضمن معرفی برند این منطقه آزاد به مردم جهان، نقش اثرگذاری در اقتصاد ارزآور  ایران ایفا کند.

 

 

367c976f-49b3-4ac0-9595-54fbb961e008

 

 

شرکت کیان یزدان قشم با 480 حوضچه، به‌طور میانگین، ظرفیت تولید 40 تُن میگو در هر هکتار را دارد که در مقایسه با روش سنتی (با برداشت حدود 7 تُن در هر هکتار)، جهشی درزمینه تولید میگو در صنعت غذایی کشور رقم خواهد زد.

 

 

یادآور می‌شود، حمیدرضا مومنی، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به همراه مدیران عامل مناطق آزاد کشور باهدف بازدید از پروژه‌های زیرساختی، نفت و انرژی و حضور در نشست هم‌اندیشی مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد کشور  ظهر روز سه‌شنبه 28 اردیبهشت‌ماه 1400وارد قشم شدند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied