شمانیوز

با موافقت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تا پایان سال‌جاری سرمایه صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی از ۱۴۳ میلیارد تومان به ۳۵۰ میلیارد تومان و در سال ۹۹ به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

به گزارش شمانیوز به نقل از می متالز، فرید دهقانی مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی در یک نشست خبری با بیان این مطلب افزود: افزایش سرمایه صندوق به‌صورت نقدی و از محل آورده سهامدار عمده (ایمیدرو) تامین خواهد شد. وی در مورد نقش صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی در احیا و نوسازی معادن کوچک‌مقیاس تصریح کرد: در سال «رونق تولید» و در راستای برنامه احیا و راه‌اندازی معادن کوچک و متوسط، تفاهم‌نامه‌ای بین صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی و بانک صنعت و معدن به امضا رسیده است.

 

این تفاهم‌نامه به منظور اعطای تسهیلات به متقاضیان برای تامین ماشین‌آلات، تجهیزات و سایر طرح‌های مرتبط با عملیات معدنی منعقد شد. مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی با اشاره به پوشش ریسک اکتشاف توسط صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی افزود: صندوق با حمایت و پوشش ریسک اکتشاف معادن، گامی بلند در جهت تشویق سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران در این بخش برداشته که هر روز درحال توسعه و گسترش هرچه بیشتر آن است.

 

وی همچنین درباره حمایت صندوق از استارت‌آپ‌ها گفت: بسیار علاقه‌مند هستیم به‌عنوان بخشی از حاکمیت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در حل مشکلات شرکت‌های معدنی حمایت کنیم. دهقانی با بیان اینکه هر نوآوری دارای ریسک بالایی است، خاطرنشان کرد: شاید شرکت‌هایی که دارای حاشیه سود بالایی باشند به راحتی بتوانند از نوآوری استفاده کنند و نگران ریسک آن نباشند؛ اما بسیاری از بخش‌های خصوصی در بخش معدن و صنایع معدنی این توان بالا را برای چنین موضوعی دارند.

 

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با شرکت‌های استارت‌‌آپی گفت: در جلسات متعددی که با این شرکت‌ها داشته‌ایم، سعی بر آن بوده که ریسک را از سمت سرمایه‌گذار به سمت خود هدایت کنیم. مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی افزود: با  معاونت فناوری علمی ریاست‌جمهوری وارد مذاکره شدیم و به همین منظور پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ای با صندوق نوآوری و شکوفایی تدوین شده که در مرحله نهایی شدن است. به گفته وی، در یک طرف قضیه متقاضیان هستند که شامل شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی و به‌صورت خصوصی هستند، در بخش دیگر نیز یکسری استارت‌آپ‌ها و ایده‌پردازها قرار دارند که این شرکت‌ها احتمالا با مشکلات مالی مربوطه مواجه هستند. 

 

دهقانی افزود: صندوق در این میان به‌عنوان یک رگولاتور بیمه‌گر، منابعی را که برای ایده‌پردازی استارت‌آپ‌ها لازم است با کمک معاونت علمی تخصیص می‌دهد و اگر ایده آنها به نتیجه نرسید بخش عظیمی از منابع مالی که بیمه کرده‌ایم به متقاضی برخواهد گشت.

 

وی تصریح کرد: صندوق بیمه برای معدن‌داران بزرگ خصوصی که دارای منابع مالی خود هستند به‌عنوان بیمه‌گر وارد خواهد شد، اما برای واحدهای کوچک به این صورت عمل نمی‌کنیم و خود به‌عنوان حامی مالی آنها وارد عمل می‌شویم و در کنار آنها خواهیم بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه