شمانیوز

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه دولت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در سال آینده ۶هزار میلیارد تومان اختصاص داده است، گفت: دولت باید سال آینده بدهی‌های خود را به صندوق‌های بازنشستگی پرداخت کند.

به گزارش شمانیوز و به نقل از تسنیم؛ حمیدرضا فولادگر درخصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال آینده، گفت: دولت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در سال آینده مبلغ 6هزار میلیارد تومان اختصاص داده این درحالی است که این مبلغ در سال جاری 5 هزار میلیارد تومان بود بنابراین به نظر می‌رسد گام‌ مناسبی نیز برای آینده برداشته شود چراکه طبق برنامه پنج ساله ششم همسان‌سازی باید طی 5 سال انجام شود.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: احتمال افزایش منابعهمسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده با در نظر گرفتن منابعی جدید وجود داد.

 

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل۴۴ قانون اساسی ادامه داد: درخصوص همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی‌ نیز با الحاق بندی به لایحه بودجه، مقرر شد؛ دولت بدهی خود را به صندوق‌های بازنشستگی نیروهای مسلح، بازنشستگی تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری تسویه کند تا تامین اجتماعی نیز بتواند از این محل حقوق بازنشستگان خود را همسان‌سازی کنند.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس توضیح داد: تفاوت مستمری‌بگیران "تامین اجتماعی" با "صندوق بازنشستگی کشوری" این است که بازنشستگان کشوری‌ تابع قانون مدیریت خدمات کشوری بوده و بازنشسته دولتی محسوب می‌شوند و منابع مربوط به آن‌ها مستقیم در قانون بودجه میاید اما مستمری‌بگیران تامین اجتماعی غیردولتی هستند به همین دلیل اگر دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی پرداخت کند، تامین اجتماعی نیز می‌تواند حقوق مستمری‌بگیران خود را افزایش داده و همسان‌سازی کنند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه