شمانیوز

عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار گفت: ۲۰ دستگاه ماشین آلات سنگین منطقه آزاد برای بازگشایی راه‌ها و انتقال کمک‌های انسان دوستانه در مناطق سیلزده این شهرستان مشغول خدمات رسانی هستند.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار، محمداکبر چاکرزهی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد چابهار از زمان وقوع سیل در شهرستان‌های چابهار و کنارک اقدامات خوبی در بحث امدادرسانی و بازگشایی مسیرهای مناطق سیلزده انجام داده است.

وی بیان کرد: معرفی موسسه خیریه «مه بان گل افشان» منطقه آزاد چابهار به عنوان خیریه معتبر در سطح کشور جهت جمع آوری کمک‌های هموطنان به مناطق سیل زدگان را در دستور کار قرار داده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزادچابهار گفت: همچنین معرفی موسسه خیریه «دستیاری» به دشتیاری جهت جمع آوری کمک‌های مردمی در تهران و ارسال به منطقه دشتیاری و کنارک با هماهنگی خیریه «مه بان گل افشان» و سازمان منطقه آزاد چابهار،آماده سازی سالن‌ ورزشی ۲ هزار نفره ورنا، سالن چند منظوره انصار المهدی(عج)، سالن نمایشگاه بین المللی جهت اسکان موقت شهروندان در مواقع ضروری را از دیگر اقدامات این سازمان برشمرد.

وی بیان کرد: همچنین می‌توان به راه‌اندازی پایگاه‌های جمع آوری کمک‌های غیرنقدی در جلوی درب ورودی بازارها و سالن چند منظوره انصارالمهدی(عج) و هماهنگی ارسال کمک‌های خود جوش بازاریان به مناطق سیل زده را از دیگر اقدامات سازمان منطقه آزاد چابهار عنوان کرد.

چاکرزهی اظهار داشت: ارسال محموله‌های تجمیع شده در پایگاه منطقه آزاد چابهار به آسیب دیدگان سیل در روستاهای شهرستان کنارک با هماهنگی هلال احمر، ارسال آب معدنی و نان، ارسال پتو توسط ۲ دستگاه وانت تویوتا با حضور خیران و تجار منطقه آزاد چابهار، ارسال ۶ تن بار شامل ۵۰۵ پکیج با حضور غرفه داران بازار صالحیار به منطقه دشتیاری را می توان از دیگر خدمات این سازمان برشمرد.

وی بیان کرد: همچنین ۲ کامیون هر کدام به مقدار ۱۰ تن انواع ملزومات شامل آب معدنی، پتو و موادغذایی، کنسروه، برنج و خرما به مناطق سیلزده چابهار و کنارک ارسال شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزادچابهار گفت: این سازمان در کنار اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی سرمایه‌گذاری در انجام مسوولیت‌های اجتماعی از روزهای اول اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای مناطق سیلزده کرده است.

وی افزود: تمام موسسات مردم نهاد و خیران و سرمایه گذاران منطقه آزاد چابهار برای جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی پای کار هستند.

چاکرزهی اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد چابهار تهیه و توزیع غذای گرم در بین سیلزدگان این شهرستان را برنامه ریزی کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه