شمانیوز

مدیرمجتمع فولاد قائنات گفت : این طرح سال 1399 به بهره برداری می رسد.

به گزارش شمانیوز به نقل از فولاد وتوسعه، مهندس فخرآبادی بااعلام مطلب فوق افزود: پیشرفت فیزیکی واحد احیا تاپایان آذرماه امسال  86.37درصد بوده است و با تلاش های که درحال انجام است و تامین نقدینگی به  امید خدا تا پایان خرداد 1399واحد راه اندازی می شود.

این کارشناس صنعت فولاد درخصوص نقش مجتمع فولاد قائنات درتوسعه پایدارخاطرنشان ساخت: توسعه پایدار تلفیق اهداف اقتصادی اجتماعی و زیست محیطی برای حداکثرسازی رفاه انسان هاست. اصلی ترین نقش فولاد در منطقه ایجاد اشتغال پایدار است.

فخرآبادی افزود: فولاد تولید ثروت میکند و ذینفعان به فراخور توانمندی خود از آن بهره مند می شوند. حضور صنعت فولاد در منطقه بر اشتغالزایی ، تجارت، آموزش ، سطح دانش و توسعه منطقه تاثیر مستقیم دارد .

مدیرمجتمع فولاد قائنات همچنین گفت: این مجتمع فولادی در منطقه محروم واقع شده است که با راه اندازی آن اقتصاد منطقه متحول خواهد شد و مردم ترغیب به سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی و فراگیری آموزش های نوین و حرکت در جهت پیشرفت خود و شهرستان خواهند شد.

فخرآبادی درخصوص اشتغالزایی این طرح خاطرنشان ساخت: براساس نمودار سازمانی تعریف شده ؛ 391 نفربه طور  مستقیم و حدود 3هزار نفر نیز به طور غیر مستقیم اشتغال بکارخواهند داشت.

نامبرده درخصوص پیشرفت فیزیکی طرح فولادسازی گفت: پیشرفت واحد فولادسازی تاپایان آذر ماه امسال  63.86 درصد است وباتلاش همه دست اندرکاران واحد فولادسازی امیدوارهستیم که این واحد نیزدرخرداد ماه1400به بهره برداری برسد.

فخرآبادی درخصوص میزان اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم واحد فولادسازی گفت:

در فولاد سازی اشتغال زایی به صورت مستقیم حدود 700 نفر و  6هزار نفر نیز به صورت  غیر مستقیم مشغول بکار خواهند شد.

وی درمورد تاثیرراه اندازی واحد احیا در وضعیت صنعتی استان خراسان جنوبی خاطرنشان ساخت: با افتتاح این طرح  استان خراسان جنوبی نیز عملا به جمع استان های تولیدکننده اهن اسفنجی خواهد پیوست.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه