شمانیوز

شهردار منطقه ۱۲ مشهد مطرح کرد:

شهردار منطقه ۱۲ مشهد گفت: میزان مراجعات حضوری با راه‌اندازی شهرداری هوشمند کاهش یافته در نتیجه تمرکز کارکنان شهرداری نیز بر هم نخواهد خورد.

به گزارش شمانیوز به نقل از گسترش نیوز، علی زینت‌بخش به عنوان شهردار منطقه ۱۲ مشهد در خصوص راه‌اندازی شهرداری هوشمند و مشکلاتی که احتمال دارد ایجاد شود گفت: در خصوص شهروندانی که تخصص کار با کامپیوتر را ندارند با سیستم موبایل نیز این کار را می‌توانند انجام دهند. دوستانی که این اطلاعات را نیز ندارند توسط همکاران مورد راهنمایی قرار می‌گیرند. ۷ حوزه در زمینه شهرداری هوشمند قرار ندارد که این حوزه‌ها نیز در آینده تکمیل خواهند شد.

وی ادامه داد: از زمانی که شهرداری هوشمند را به صورت پایلوت درآوردیم و اجرایی کردیم شهرهای دیگر از این پروژه بازدید کردند. پک‌های آموزشی نیز در اختیار مسئولان قرار گرفته است. در هر صورت اگر نیاز به بازدید یا کمک باشد ما آماده همکاری هستیم. بحث الکترونیکی شدن شهرداری در حال فراگیر شدن در سایر شهرها نیز هست. نکته این است که نرم‌افزارها برای شهرهای دیگر نیاز به بومی‌سازی و ایجاد یک سری تغییرات دارد.

زینت‌بخش افزود: مشکلی که در سطح کشور داریم مدیریت جامع شهری است. ما چیزی به نام مدیریت جامع شهری نداریم و این قضیه باعث ایجاد مشکل هم برای شهروندان و هم شهرداری‌ها در خدمت‌رسانی می‌شود. ما تا نتوانیم در سطح ایران مدیریت جامع و یکپارچه شهری را پیاده کنیم همچنان مشکلات پابرجاست. خوشبختانه به واسطه تعاملات شهرداری مشهد با سازمان‌ها داشته کمترین درگیری را در این زمینه داشته‌ایم.

وی در پایان گفت: بخش شهرسازی در حوزه خدمات شهرداری بیشترین نیاز به تمرکز و تفکر دارد. در نتیجه نیازی به تعدیل نیرو با الکترونیکی شدن خدمات وجود ندارد. تعداد درخواست‌ها تغییری نخواهد کرد و تنها نیاز افراد به مراجعه حضوری کمتر خواهد شد. در نتیجه تمرکز کارمندان نیز با مراجعات حضور برهم نخواهد خورد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه