شمانیوز

رئیس HSE شرکت نفت ستاره خلیج فارس صیانت از پرسنل پالایشگاه ستاره خلیج فارس در برابر شیوع احتمالی ویروس کرونا را راهی برای حفظ استمرار عملیات تولید دانست و گفت: از هیچ تلاشی برای تامین امنیت سبد سوخت کشور فرو گذار نخواهیم بود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس: «مهرداد دهداری» ضمن دعوت به آرامش پرسنل و خانواده ایشان در برخورد با بیماری کرونا به تشریح اقدامات اساسی و مبتکرانه شرکت نفت ستاره خلیج فارس در این رابطه پرداخت.

تشکیل کمیته سلامت

وی با اشاره به تاکیدات مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس مبنی بر تمرکز تمام قوا در راستای مقابله با بیماری کرونا از برگزاری جلسات درون و برون سازمانی برای مقابله با شیوع احتمالی ویروس کرونا در این پالایشگاه خبر داد و گفت: با تشکیل کمیته سلامت نحوه پیشگیری از این بیماری و ترفندهای ایجاد آمادگی های لازم برای مقابله با کرونا را بررسی کردیم و پس از برگزاری جلسات مشترک با اداره بهداشت و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جلساتی را با حضور واحدهای HSE ، بهداری، آموزش، پشتیبانی و روابط عمومی در راستای صیانت حداکثری از سلامت پرسنل طرح ریزی کردیم.

وی اطلاع رسانی درباره کرونا را یکی از اساسی ترین و موثرترین راه ها برای کنترل این بیماری عنوان کرد و افزود: چاپ و توزیع بروشورهای آموزشی، تهیه بنرهای هشدار دهنده و نصب در بخش های مختلف پالایشگاه، درج توصیه های بهداشتی در گروه های مجازی مرتبط با حضور شرکت و برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی کوتاه مدت آمادگی پرسنل را برای مقابله با شیوع احتمالی کرونا افزایش داد.

عملیات شناسایی افراد مشکوک

دهداری استفاده از ترموگراف به منظور سنجش دمای بدن کارکنان پیش از ورود به پالایشگاه را عملیات اصلی در شناسایی افراد مشکوک به کرنا ذکر کرد و افزود: از برنامه ریزی برای تهیه سنسورهای حرارتی در اقصی نقاط پالایشگاه به ویژه در درب ورودی غافل نشدیم، با این حال از مدیران واحدها نیز گزارش‌گیری میدانی را برای شناسایی بیماران احتمالی ادامه دادیم.

ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از شیوع

وی حفظ استمرار عملیات تولید را مرهون توجه به نکات بهداشتی دانست و بیان داشت: پیش از اعلام سراسری ورود کرونا به کشور تهیه مواد ضدعفونی و ماسک را در دستور کار قرار دادیم و با در اختیار گذاردن محلول های ضدعفونی در تمامی اماکن عمومی شرکت، پرسنل را در پیشگیری از این بیماری احتمالی یاری دادیم.

مدیر HSE شرکت نفت ستاره خلیج فارس ضمن اشاره به بهبود تهویه اماکن پرتردد پالایشگاه اضافه کرد: در این مدت سرویس های ایاب ذهاب، رستوران، مسجد، بیسیم‌ها و ادوات پر کاربرد، سرویس‌های بهداشتی، دستگاه‌های خودپرداز و سایر اماکن به صورت مداوم ضدعفونی شدند.

پرسنل، بزرگ ترین سرمایه پالایشگاه

وی نیروی انسانی هر شرکتی را بزرگ ترین سرمایه آن شرکت عنوان کرد و اظهار داشت: با اعطای مرخصی با حقوق به کارکنان دارای بیماری‌های زمینه ای نظیر دیابت، مشکلات قلبی و عروقی و تنفسی تدابیری اندیشیدیم تا کمترین خطر پرسنل را تهدید کند.

دهداری تاکید کرد: لغو همه ماموریت های اداری و مرخصی های داخلی و خارجی، افزایش دامنه زمانی ثبت ورود و خروج پرسنل به منظور جلوگیری از ازدحام، لغو همه بازدیدها و جلسات غیرضروری و حذف عملیات ثبت اثر انگشت در دستگاه های پایش ورود و خروج و جایگزینی آن با عملیات تشخیص چهره را نیز انجام دادیم.

مناسب سازی مراحل طبخ و محل توزیع غذا

وی در پایان مناسب سازی مراحل طبخ و محل توزیع غذا یعنی رستوران مرکزی پالایشگاه را مورد تاکید قرار داد و افزود: نظارت منظم بر پرسنل آشپزخانه، رستوران و آبدارخانه ها، جمع آوری چاشنی های مختلف روی میزهای غذا و هتلی کردن چاشنی ها، ایجاد فاصله بیشتر بین صندلی های میزهای غذاخوری رستوران، تغییر برنامه غذایی شرکت در جهت تقویت سیستم ایمنی بدن پرسنل و مدیریت زمانی حضور و مراجعه افراد واحدهای مختلف به رستوران را نیز در راستای مقابله با شیوع کرونا در رستوران پالایشگاه مد نظر قرار دادیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه