شمانیوز

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس:

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از تکمیل بخش فراساحل میدان مشترک پارس جنوبی تا پایان سال ۹۸ خبر داد و تاکید کرد: شرکت‌های ایرانی در خلال توسعه پارس جنوبی، رشد کردند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران: محمد مشکین فام عصر امروز (دوشنبه، ۱۲ اسفندماه) در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه آخرین سکوی فاز پارس جنوبی (سکوی C  فاز ۱۳) شنبه هفته آینده (۱۷ اسفندماه) در صورت مساعد بودن شرایط جوی نصب می‌شود، اظهار کرد: این سکو سی‌وهفتمین سکوی نصب شده در میدان مشترک پارس جنوبی خواهد بود.

وی با بیان اینکه پرونده بخش فراساحل توسعه پارس جنوبی به جز فاز ۱۱ تا پایان سال بسته می‌شود، درباره توسعه فاز ۱۱ توضیح داد: نخستین جکت این فاز به‌زودی نصب می‌شود و پس از تکمیل حفاری چاه‌ها، عرشه آن نصب خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با یادآوری اینکه ایران در برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی از قطر پیشی گرفته است، تصریح کرد: مقدار برداشت گاز ایران از میدان مشترک پارس جنوبی هم‌اکنون روزانه ۶۵۰ میلیون مترمکعب است در حالی‌که این رقم برای قطر روزانه ۵۷۰ تا ۵۸۰ میلیون مترمکعب است.  

مشکین فام با بیان اینکه هم‌اکنون ساخت سکو به لحاظ مهندسی و اجرا، حمل، نصب، هوک‌آپ و راه‌اندازی کاملا ایرانی و بومی‌سازی شده‌ و ۷۰ درصد ساخت کالاهای این بخش داخلی سازی است، تصریح کرد: شرکت‌های ایرانی در خلال توسعه پارس جنوبی رشد و توسعه پیدا کردند و اکنون به‌راحتی می‌توانند پروژه ۵ میلیارددلاری را مدیریت کنند در حالی‌که ‌در آغاز توسعه این میدان چنین ظرفیتی وجود نداشت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه