شمانیوز

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران در گفتگو با شمانیوز:

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران از کمبود الکل مورد نیاز در 50 واحد صنعتی تولیدکننده مواد ضدعفونی مجوزدار در استان تهران خبر داد.

ر​صابر پرنیان، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، اظهار کرد: ظرفیت تولید مواد ضدعفونی کننده در 20 روز گذشته به سه برابر رسیده است و تمامی کارخانه‌های صنعتی تهران به صورت سه شیفت مشغول تولید این مواد هستند.

 

وی افزود: البته اگر این کارخانه‌ها به موقع تأمین الکل شوند تا 10 برابر امکان افزایش ظرفیت تولید وجود دارد.

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران با بیان اینکه متأُسفانه کارخانه‌های صنعتی تولیدکننده اقلام مواد ضدعفونی با مشکل تأمین الکل مواجه هستند، گفت: الکل مورد نیاز این کارخانه‌ها تأمین نمی‌شود و از آنجا که وزارت بهداشت متولی توزیع الکل مورد نیاز کارخانه‌هاست، اگر این ضعف را رفع کند، روند تولید مواد ضدعفونی کننده سریع‌تر می‌شود.

 

پرنیان بیان کرد: برخی از واحدهای صنعتی توانایی این را دارند که روزانه 200 هزار اسپری ضدعفونی کننده کاملاً استاندارد تولید کنند و این کارخانه برای تولید این مقدار اسپری، نیازمند روزانه 20 تُن الکل است و حتی مجوزهای لازم را اخذ کرده، ولی چون این 20 تن الکل تأمین نمی‌شود، توانایی تولید 200 هزار اسپری را ندارد؛ در صورتی که همین واحد صنعتی به تنهایی می‌تواند تمام نیازهای بازار تهران را به مواد ضدعفونی تأمین کند.

 

وی با بیان بیان اینکه در استان تهران 50 واحد صنعتی رسمی و مجوزدار مشغول تولید ژل‌ها، اسپری‌های ضدعفونی کننده و مواد شوینده هستند، یادآور شد: حتی با توجه به شرایط فعلی بسیاری از واحدها در حال تبدیل کارکرد خطوط تولیدی خود هستند.

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران با اشاره به عدم صادرات هیچ‌گونه مواد ضدعفونی کننده به خارج از کشور گفت: صادرات هر نوع اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده ونیز شوینده‌ها به خارج از کشور تا پایان کامل تهدید بیماری کرونا ممنوع شده و حتی دولت تعرفه واردات مواد ضدعفونی را به صفر رسانده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه