شمانیوز

در پایان معاملات تالارهای بورس اوراق بهادار تهران سه شنبه مورخ 20 اسفند ماه 1398 در 695 هزار و 987 دفعه، تعداد 5 میلیارد و 307 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از 41 هزار و 267 میلیارد ریال معامله شد و ارزش بازار رقم معادل 1855 هزار میلیارد تومان را ثبت کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران، شاخص کل با 14530 واحد کاهش روبرو شد و به رقم 519847 واحد رسید.

شاخص کل هم وزن با 3040 واحد کاهش روبرو شد و به رقم 177929 واحد رسید.

شاخص بازاراول با 8171 واحد کاهش به رقم 368265 واحد بالغ گردید و شاخص بازار دوم با 40216 واحد کاهش رقم 1100089 واحد را تجربه کرد.

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی پارس، گروه مپنا، معدنی و صنعتی گل گهر، پالایش نفت تهران، مخابرات ایران و فولاد خوزستان به نام خود اختصاص دادند.

از سویی دیگر بیشترین حجم معاملات را بانک تجارت، بانک صادرات ایران، صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر، فولاد مبارکه اصفهان، سایپا، لیزینگ رایان سایپا، پارس خودرو، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند، بانک اقتصاد نوین و گلوکوزان به نام خود ثبت کردند.

 بازگشایی و توقف نماد

توقف نمادهای (جم1)، (کگاز1)، (ولملت1) و (وبوعلی1) به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف

نماد معاملاتی شرکت های پتروشیمی جم (جم1)، شیشه‌ و گاز (کگاز1) ، واسپاری ملت (ولملت1)  و سرمایه‌گذاری‌بوعلی‌ (وبوعلی1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، متوقف گردید. نماد مذکور روز معاملاتی بعد بصورت حراج ناپیوسته و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی خواهند شد.

توقف نماد معاملاتی (پاکشو)

در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت گروه صنعتی پاکشو(پاکشو)جهت برگزاری جلسه هیات مدیره به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف خواهد شد.

توقف نماد معاملاتی (غچین)

در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت مجتمع کشت و صنعت چین چین (غچین)جهت برگزاری جلسه هیات مدیره به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف خواهد شد.

توقف نماد (وپارس1) به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب

نماد معاملاتی شرکت بانک‌پارسیان‌ (وپارس1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، متوقف گردید. نماد مذکور حداکثر تا ساعت 10 روز معاملاتی جاری بصورت حراج ناپیوسته و با محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی خواهد شد.

توقف نماد (تکنو1) به علت تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت

نماد معاملاتی شرکت تکنوتار (تکنو1) با توجه به تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر متوقف شد. لذا خواهشمندست فعالین محترم دارای دسترسی به سامانه تدان در صورت وجود هرگونه ابهام ویا سوال، نقطه نظرات خود را حداکثر تا پایان روز جاری در تارنمای مذکور به نشانی tedan.ir جهت بررسی و پاسخگویی توسط ناشر ثبت نمایند.

بازگشایی نماد معاملاتی(تپمپی)

نماد معاملاتی شرکت گروه صنایع پمپ سازی ایران(تپمپی)با توجه به انتشار اطلاعات در خصوص شفاف سازی نوسان قیمت سهام به شماره پیگیری 614414 مورخ 1398/12/19 در تارنمای کدال(codal.ir)آماده انجام معامله می باشد، همچنین ادامه معاملات در نماد مذکور در دامنه مجاز نسبت به قیمت مرجع قیمت کشف شده در حراج امکان پذیر است.

بازگشایی نماد معاملاتی (ولیز)

نماد معاملاتی شرکت لیزینگ ایران(ولیز)با توجه به حد نصاب نرسیدن مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده با محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشد، همچنین ادامه معاملات در نماد مذکور در دامنه مجاز نسبت به قیمت مرجع قیمت کشف شده در حراج امکان پذیر است.

بازگشایی نمادهای معاملاتی (سکرما)،(خلنت)

نماد معاملاتی شرکت های گروه صنایع سیمان کرمان(سکرما)با توجه به لغو مجمع عمومی عادی سالیانه، تولیدی لنت ترمز ایران(خلنت)با توجه به لغو مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده، با محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشند، همچنین ادامه معاملات در نماد مذکور در دامنه مجاز نسبت به قیمت مرجع قیمت کشف شده در حراج امکان پذیر است.

بازگشایی نماد معاملاتی(شپاکسا)

نماد معاملاتی شرکت پاکسان(شپاکسا)پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشد.

بازگشایی نماد معاملاتی اختیارمعاملات خرید و فروش سهام (فارس)

نماد معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با سررسید اردیبهشت ماه 1399، با توجه به بازگشایی نماد اصلی در بازار نقد (فارس) با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشند.

بازگشایی نماد معاملاتی اختیارمعاملات خرید و فروش سهام (تاپیکو)

نماد معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش سهام شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تأمین با سررسید خردادماه 1399، با توجه به بازگشایی نماد اصلی در بازار نقد (تاپیکو) با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشند.

بازگشایی نمادهای معاملاتی(غشاذر)،(دشیمی)،(پسهند)،(کفپارس)

نماد معاملاتی شرکت های شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی(غشاذر)، شیمی دارویی داروپخش(دشیمی)، صنایع لاستیکی سهند(پسهند)، فرآورده های نسوز پارس(کفپارس)با توجه به انتشار اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی در تارنمای کدال در خصوص تغییرات بیش از 50درصدی قیمت سهام به ترتیب به شماره پیگیری 614037 مورخ 1398/12/17، 614508 مورخ 1398/12/19، 614419 مورخ 1398/12/19، 614491 مورخ 1398/12/19 آماده انجام معامله می باشند،همچنین ادامه معاملات در نماد مذکور در دامنه مجاز نسبت به قیمت مرجع قیمت کشف شده در حراج امکان پذیر است، ضروری است سرمایه گذاران محترم با توجه به تغییرات بیش از 50درصدی قیمت سهام ،اطلاعات منتشر شده در تارنمای کدال(codal.ir)که تنها مرجع رسمی انتشار اطلاعات توسط ناشر می باشد را مبنای تصمیم گیری خود قرار داده و از توجه به اخبار و شایعات منتشر شده در فضای مجازی و غیر رسمی اجتناب نمایند.

بازگشایی نمادهای معاملاتی (تاپیکو)،(فارس)،(فاراک)

نماد معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو)،صنایع پتروشیمی خلیج فارس(فارس)،ماشین سازی اراک(فاراک)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه 'الف' بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشند.

بازگشایی نماد معاملاتی (وپارس)

نماد معاملاتی شرکت بانک پارسیان(وپارس) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، با محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشد، همچنین ادامه معاملات در نماد مذکور در دامنه مجاز نسبت به قیمت مرجع قیمت کشف شده در حراج امکان پذیر است.

قرارداد های آتی سبد سهام

در بازار قرارداد های آتی سبد سهام، تعداد 6 قرارداد به ارزش بیش از 130 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

ابزار بدهی                           

در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد 283 هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از 281 میلیارد و 960 میلیون ریال معامله شد.

صندوق های قابل معامله (ETF)      

در بازار صندوق های قابل معامله که صندوق های قابل معامله و صندوق های سرمایه گذاری شاخصی قابل معامله داد و ستد می شود، 521 میلیون و 611 هزار واحد از صندوق سرمایه گذاری به ارزش کل بیش از 5394 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

بازار اختیار معامله  

در بازار اوراق مشتقه تعداد 20868 قرارداد به ارزش بیش از 5 میلیارد و 260 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه