شمانیوز

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران :

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران پیش بینی کرد که با کاهش یافتن قیمت جهانی نفت، در کوتاه‌مدت شاهد کاهش قیمت فولاد باشیم ، اما پس از شروع مجدد ساخت و سازها در آوریل آینده (اواسط بهار) رونقی را در قیمت و تقاضای فولاد در جهان شاهد خواهیم بود.

به گزارش شمانیوز به نقل از معدن ۲۴؛ امیرحسین نادری افزود: به طور کلی وقتی قیمت نفت کاهش می یابد ، قیمت سایر کامودیتی ها از جمله فولاد کاهشی خواهند شد، زیرا به طور طبیعی قیمت انرژی کاهش یافته و در نتیجه قیمت حمل و نقل نیز کاهش خواهد یافت.

 

وی گفت :  از آنجایی که صنعت فولاد و مواد معدنی وابسته به انرژی هستند ، باید انتظار کاهش قیمت در آنها داشته باشیم.

 

نادری خاطرنشان کرد :  در مجموع افزایش یا کاهش قیمت فولاد وابسته به تقاضا است، اگر ساخت و سازها رونق داشته باشد تقاضای سنگینی به بازار وارد می‌کند.

 

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا یادآور شد :  این مسئله می‌تواند صنایع تبدیلی و پس از آن فلزات اساسی و سایر کامودیتی ها را را با رکود مواجه کند ، هرچند بخش زیادی از این رکود طبیعی خواهد بود اما مثل رکود چند سال قبل را شاهد نخواهیم بود.

 

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران ادامه داد :  با گرم شدن هوا موضوع ویروس کرونا جمع خواهد شد ، اما در بلند مدت نیز چون این صنایع انرژی بر هستند کاهش قیمت نفت می‌تواند به کاهش قیمت و تقاضای آنها بیانجامد.

 

وی با اشاره به چین به عنوان بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده فولاد در جهان گفت :  با مشکلات به وجود آمده ، دولت چین با سیاست‌های حمایتی حساب شده به بخش فولاد این کشور کمک می‌کند.

 

نادری ادامه داد :  برای چینی‌ها ۲ موضوع اشتغال و حفظ مزیت صادراتی بسیار مهم است و به همین دلیل همواره عملکرد با صلابتی در حوزه حمایت از صنایع خود داشته اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه