شمانیوز

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد کاهش به ۱۵۶۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم :  در حالی که آشفتگی در بازارهای بورس جهان سرمایه گذاران را ناگزیر ساخته تا برای جبران زیان های خود اقدام به فروش دارایی های خود در بازار طلا کنند، قیمت طلا روز جمعه باز هم کاهش یافت و در مسیر ثبت بیشترین افت هفتگی حدود 7 سال گذشته قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.9 درصد کاهش به 1562 دلار و 30 سنت رسید. دیروز قیمت طلا به دلیل به راه افتادن موج فروش شاهد سقوط بیش از 3 درصدی بود. در این هفته قیمت فلز زرد حدود 6.7 درصد کاهش داشته که بیشترین افت هفتگی از ژوئن 2013 تاکنون به شمار می رود. قیمت طلا در بازار امریکا هم امروز با 1.7 درصد افت به 1563 دلار و 10 سنت رسید.

دانیل هاینس، تحلیلگر بازار طلا در موسسه ای ان زد گفت، کاهش قابل توجه شاخص ها در بازارهای بورس جهان موجب وارد آمدن فشار بیشتر بر قیمت طلا شده زیرا سرمایه گذاران برای تامین درخواست های نهایی در بازارهای بورس نیازمند نقد کردن دارایی های خود در بازار طلا هستند.

وی افزود، اما وضعیت کلی بازار طلا هنوز کاهشی نیست و چشم انداز بلندمدت آن همچنان افزایشی به نظر می رسد.

در حالی که ترس از شیوع جهانی ویروس کرونا بازارهای مالی جهان را فرا گرفته و حتی دارایی های امن نیز به دلیل ترمیم زیان وارد شده به سرمایه گذاران در بازارهای پرریسک با کاهش ارزش مواجه شده اند، شاخص ها در بازارهای بورس آسیا امروز شاهد افت بود.

صندوق بین المللی پول روز پنجشنبه از کشورهای جهان خواست تا برای واکنش در برابر شیوع سریع و گسترده ویروس کرونا با یکدیگر همکاری کنند. این نهاد مالی بین المللی همچنین خواستار اهدای کمک بیشتر برای یاری کشورهای فقیر در مقابله با این ویروس همه گیر شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه