شمانیوز

در حالی که افزایش نگرانی‌ها از افت شدیدتر اقتصاد جهانی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا موجب افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده، قیمت فلز زرد روز سه‌شنبه به بالاترین رقم بیش از ۷ سال گذشته رسید.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم : قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1715 دلار و 25 سنت رسید. اوایل امروز قیمت فلز زرد به بالاترین رقم از دسامبر 2012 یعنی 1722 دلار و 20 سنت رسیده بود. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با نیم درصد رشد به 1770 دلار و 20 سنت رسید.

در حالی که ارزش سهام در بازار آمریکا شاهد رشد بوده است، شاخص‌های بورس‌های آسیایی نیز امروز شاهد رشد محدودی بود، هرچند که نگرانی‌ها از طولانی شدن تعطیلی بخش عمده‌ای از اقتصاد جهانی همچنان موجب کاهش اعتماد سرمایه گذاران گشته است.

نتایج نظرسنجی رویترز نشان می‌دهد، در حالی که ویروس کرونا موجب فلج شدن اقتصاد جهانی و افت شدید تقاضا شده است، کاهش صادرات چین می‌تواند در ماه مارس نیز ادامه یابد.

کنگره آمریکا روز دوشنبه نتوانست به توافقی بر سر ارائه یک بسته کمک اقتصادی جدید ضد کرونا دست یابد، زیرا اختلاف نظرها بین نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه در این زمینه همچنان به قوت خود باقی است.

بر اساس تحقیق جدید یک مؤسسه آمریکایی، افت شدید اقتصادی و هزینه‌های سرسام‌آور برای طرح‌های نجات اقتصادی کسری بودجه سال 2020 دولت آمریکا را تقریباً 4 برابر خواهد کرد و به رقم بی‌سابقه 3.8 تریلیون دلار خواهد رساند. همچنین انتظار می‌رود تولید اقتصادی آمریکا 18.7 درصد کاهش یابد.

صندوق بین‌المللی پول نیز دیروز اعلام کرد وام‌هایی فوری به 25 کشور عضو اعطا می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه