شمانیوز

مرحله اول ثبت نام طرح مسکن ملی در پاییز سال گذشته انجام شد، اما مرحله دوم با شیوع ویروس کرونا همراه و موجب شد که وزارت راه ثبت نام پیامکی را به منظور عدم مراجعه متقاضیان به کافی‌نت‌ها در دستور کار قرار داد.

به گفته معاون وزیر راه، پالایش اطلاعات ۵۰۰ هزار نفر از کسانی که از طریق سامانه در مرحله دوم مسکن ملی ثبت کرده‌اند در مراحل پایانی خود است که اگر شرایط بهداشتی اجازه دهد احتمالا نام‌نویسی حضوری متقاضیان مسکن ملی از خرداد ماه آغاز شود. مرحله اول ثبت نام طرح مسکن ملی در پاییز سال گذشته انجام شد، اما مرحله دوم مسکن ملی با شیوع ویروس کرونا همراه و موجب شد که وزارت راه ثبت نام پیامکی را به منظور عدم مراجعه متقاضیان به کافی‌نت‌ها در دستور کار قرار داد.

 

مرحله اول ثبت نام طرح مسکن ملی

به گزارش شمانیوز به نقل از رکنا : مرحله اول ثبت نام طرح مسکن ملی در پاییز سال گذشته انجام شد، اما مرحله دوم با شیوع ویروس کرونا همراه و موجب شد که وزارت راه ثبت نام پیامکی را به منظور عدم مراجعه متقاضیان به کافی‌نت‌ها در دستور کار قرار داد.

 

مرحله دوم ثبت نام طرح مسکن ملی

بر اساس اعلام مسئولان وزارت راه‌وشهرسازی، در مرحله دوم حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند که ۵۰۰ هزار نفر از طریق سامانه و ۸۰۰ هزار نفر از طریق پیامک درخواست خود را به ثبت رساندند.

طبق اعلام قبلی محمد اسلامی، وزیر راه، باید وضعیت ثبت نام واجدین شرایط مرحله دوم تا پایان این ماه بررسی و مشخص شود ولی تاکنون خبری مبنی بر آن منتشر نشده است.

محمود محمودزاده، معاون وزیر در این باره گفت: در خصوص ۵۰۰ هزار نفری که از طریق سامانه ثبت نام و مدارک خود را بارگزاری کرده‌اند بررسی چند فاکتور از جمله «فرم ج» انجام شده و در حال طی کردن مراحل پایانی خودش است که به‌زودی نتایج ثبت نام این افراد اعلام خواهد شد.

 

آیا این گروه نیز ثبت نام حضوری خواهند داشت؟

وی در پاسخ به این سوال اظهار کرد: برای کسانی که در مرحله دوم طرح مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند نیز همانند مرحله اول جدول زمان‌بندی حضوری به ترتیب حروف الفبا و براساس تعداد مراجعه از نظر رعایت پروتکل بهداشتی در نظر گرفته می‌شود که اگر شرایط بهداشتی اجازه دهد احتمالا از خرداد ماه آغاز می‌شود.

محمودزاده با اشاره به این که برخی از طریق پیامک ثبت نام کرده‌اند، عنوان کرد: چون این افراد هنوز مدرکی ارائه نکرده‌اند و اطلاعات ما از این افراد در حد یک کد ملی است باید در زمانی که در ادامه اعلام می‌کنیم با مراجعه به سامانه مدارک خود را بارگزاری کنند.

وی در خصوص زمان بارگزاری مدارک این افراد گفت: ما برای ثبت مدارک این افراد مشکلی نداریم و می‌توانیم سامانه را از فردا فعال کنیم، اما منتظر این هستیم که از نظر شیوع ویروس کرونا شرایط عادی اعلام شود، چون برای انجام این کار باید مجوز بگیریم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه