شمانیوز

شرکت عمران شهر جدید پردیس از پنج شنبه ۱ خرداد هزینه نقل و انتقال و جابه جای واحدهای مسکن مهر پردیس را از ۱ به «۲۰ + ۱» میلیون تومان افزایش داده است.

اخیراً هیئت مدیره شرکت عمران مسکن مهر پردیس دستورالعملی را به تصویب رسانده که بر اساس آن، ۲۵ درصد هزینه یارانه‌ای که دولت در خصوص آماده سازی واحدهای مسکن مهر انجام می‌دهد را در هنگام نقل و انتقال از متقاضیان دریافت می‌کند. با توجه اینکه یارانه‌ای که دولت به آماده سازی مسکن مهر پردیس اختصاص داده، حول و حوش ۱۰۰ میلیون تومان برآورد شده است، درنتیجه از متقاضیان، در ابتدا ۲۰ میلیون تومان در هنگام نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر پردیس دریافت و به حسابی نزد بانک مسکن واریز می‌شود سپس به آنها اجازه نقل و انتقال ملک مسکن مهر داده خواهد شد.

 

افراد درجه یک خانواده از پرداخت هزینه ۲۰ میلیونی معاف هستند

به گزارش شمانیوز به نقل از مهر : بر اساس این دستورالعمل، بابت جابه‌جایی واحدها میان زن و شوهر و پدر و مادر با فرزند، یارانه ۲۵ درصدی (۲۰ میلیون تومان) اخذ نشده و صرفاً از آنها یک میلیون تومان به عنوان هزینه نقل و انتقال مالکیت دریافت می‌شود.

مدیرعامل پردیس: دریافت ۲۰ میلیون برای جلوگیری از سفته بازی در مسکن مهر است

سید مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دریافت هزینه ۲۰ میلیون تومانی از خریداران و فروشندگان مسکن مهر در این شهر جدید اظهار داشت: بحثی که مطرح شده، این است که شرکت عمران شهر جدید در جهت جلوگیری از بورس بازی در مسکن مهر پردیس و نیز جلوگیری از دلالی و احتکار واحدهای مسکن، اقدام به تصویب دستورالعمل‌هایی با هدف جلوگیری از نقل و انتقال‌هایی که منجر به سکونت نمی‌شود، کرده است.

برخی دلالان، چند صد واحد مسکن مهر در پردیس دارند

وی ادامه داد: به هیچ عنوان به دنبال اخذ درآمد نیستیم ما در پردیس افرادی داریم که بیش از ۱۰۰ واحد در اختیار دارند، اما به مردم عرضه نمی‌شود و صرفاً در حال خرید و فروش بدون منتهی شدن به سکونت در آنها، هستند.

دلالان مسکن مهر پردیس روزانه درآمدهای چند میلیونی دارند

این مقام مسئول در شرکت عمران شهرهای جدید افزود: واحدهایی داریم که ۸ تا ۱۰ بار دست به دست شده‌اند و این یارانه‌هایی که دولت بابت احداث آنها پرداخت کرده، نباید به محتکران و دلالان مسکن که روزانه درآمدهای چند میلیونی دارند، تعلق بگیرد. این اقدام آنها به افزایش قیمت مسکن در پردیس منجر شده است.

وی یادآور شد: افرادی که ثبت نام کرده‌اند و منتظر هستند تا واحد خود را دریافت کنند، این افزایش قیمت شامل حال آنها نمی‌شود؛ همچنین شامل آنهایی که تا قبل از تاریخ تصویب این دستورالعمل، اقدام به نقل و انتقال واحد خود کرده‌اند هم نمی‌شود و عطف به ما سبق ندارد.

به گفته هدایت، این رقم، به عنوان هزینه نقل و انتقال نیست و هزینه جابه‌جایی واحد مسکن مهر در پردیس، همان یک میلیون تومان است؛ ما صرفاً در حال دریافت یارانه‌هایی هستیم که دولت به مسکن مهر پردیس اختصاص داده است. به این صورت که در هنگام مراجعه خریداران و فروشندگان به کارگزاری مسکن مهر پردیس، ابتدا مبلغ یارانه را دریافت کرده و سپس هزینه یک میلیون تومانی جابه‌جایی را می‌گیریم.

دلالان، قیمت مسکن مهر پردیس را از ۱۰۰ به ۵۰۰ میلیون تومان رساندند

وی دریافت این رقم (۲۰ میلیون تومان) را عامل بازدارنده‌ای برای تعدد نقل و انتقالات مسکن مهر و جلوگیری از افزایش قیمت مسکن در این شهر جدید عنوان و اظهار کرد: می‌خواهیم خریدار واقعی برای جابه‌جایی مسکن مهر پردیس به شرکت عمران مراجعه کند، واحدهایی داریم که در اثر ده‌ها بار جابه‌جایی و دست به دست شدن، از ۱۰۰ به ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است؛ اما هنوز یک نفر هم در آن ساکن نشده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: این رقم ۲۰ میلیون تومانی پردیس را خریدار می‌دهد اما تا زمانی که واحد در اختیار ساکن دست اول قرار دارد، این مبلغ از وی اخذ نمی‌شود. چرا باید به فردی که چندصد واحد مسکن مهر پردیس در اختیار دارد، دولت باید آماده سازی این واحدها را پرداخت کند؟

متن کامل دستورالعمل اخیر شرکت عمران شهر جدید پردیس به شرح زیر است:

 

 

 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied