شمانیوز

به گفته سخنگوی سهام عدالت حدود ۵۰۰ هزار سهامدار عدالت، سفارش فروش سهام خود را در بانک‌ها ثبت کرده‌اند.

از نهم اردیبهشت ماه همزمان با فرمان رهبر انقلاب، آزادسازی سهام عدالت آغاز شد.پس از آنکه امکان آزادسازی سهام عدالت برای سهامداران این سهام عدالت فراهم شد، اعلام شد که مشمولان سهام، حق فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود را خواهند داشت و بر این اساس ثبت سفارش فروش این سهام در بانک‌های عامل از ۶ خرداد ماه آغاز شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: یک درصد از سهامداران اقدام به فروش ۳۰ درصد سهام عدالت خود کرده‌اند

از زمان اعلام رسمی امکان فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت، تعدادی از سهامداران با وجود تاکیدات مکرر کارشناسان تصمیم گرفتند سهام عدالت خود را بفروشند و بدون هیچ وقفه‌ای پس از امکان فروش، قسمتی از آن را نقد کنند. حسین فهیمی، سخنگوی ستاد سهام عدالت  در خصوص تعداد افرادی که تا کنون اقدام به فروش ۳۰ درصد سهام عدالت خود کرده‌اند اظهار کرد: تاکنون یک درصد از سهامداران سهام عدالت اقدام به فروش ۳۰ درصد سهام عدالت خود کرده‌اند که رقمی بالغ بر ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر می‌شود.

او در ادامه در خصوص شایعات منتشر شده درباره ذی‌نفع بودن بانک‌ها در فروش سهام عدالت تصریح کرد: بانک‌ها نفع اقتصادی، جز کسر کارمزد از فروش سهام عدالت نمی‌برند و این فروش در بورس طبق زمانبندی خاصی انجام می‎شود. البته تاکید شده است دارندگان سهام از فروش با عجله این سهام خودداری کنند.

لازم به ذکر است، ارزش روز هر سهام یک ‌میلیون ‌تومانی سهام عدالت ۱۵ تا ۱۶ میلیون تومان است. بنابراین کسانی که سهام یک میلیون تومانی دارند و درحال‌حاضر ارزش آن به ۱۶ میلیون تومان رسیده است، می‌توانند چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معادل ۳۰ درصد سهام خود را از طریق بانک یا بورس بفروشند.

همچنین امروز پنجشنبه (۱۵ خرداد) آخرین مهلت انتخاب روش مدیریت آزادسازی سهام در سامانه سهام عدالت است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

 • معین

  سهام چند

 • مهدی عرب

  ارزش 30درصدسهام 1میلیونی که فروخته شده چقدراست

 • نژاد اکبری

  خواهش میکنم برام توضیح بدید که اگر نفروشیم چه امتیازی داره واگر بفروشیم چه...؟؟

 • غلامی

  چرا بانک میریم میگن سهام ۳۰۰ بیشر نیست ما نفهمیدم چکار مکنن با سهام داران


روی خط رسانه