شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 99/04/04 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 99/04/04 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

قیمت طلا و سکه در بازار کاهش یافت

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای 18 عیار هر گرم 820 هزار تومان، قیمت دلار 19 هزار و 300 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 8 میلیون و 300 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 8 میلیون و 200 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 370 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 470 هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و 230 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 820 هزار تومان، هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 127 هزار تومان و هر مثقال طلا 3 میلیون و 641 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1770 دلار معامله می‌شود.

افزایش قیمت ارز در بازار داخلی و افزایش قیمت جهانی طلا از جمله دلایل رکوردشکنی های این روزهای طلا و سکه در بازار است؛ قیمت سکه در روزهای اخیر رکوردهای بالایی را به ثبت رسانده است اما باوجود افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه تقاضای اضافی وارد این بازار نشده و فعالان این بخش می گویند که قیمت ها متاثر از افزایش شدید قیمت دلار، رشد کرده اند.

افزایش قیمت ارز در هفته‌های اخیر موجب شده است بار دیگر رکوردهای بالایی برای دلار و یورو در تابلوی صرافی‌ها ثبت شود؛  البته دیروز قیمت دلار در بازار آزاد شاهد ثبت رکورد بالای 20 هزار و 500 تومان هم بود ولی بعد ازظهر دیروز ریزش قیمت ها در بازار موجب بازگشت قیمت دلار به کانال 19 هزار تومان هم شد.

هرچند دلار صبح امروز برای ساعتی در کانال 20 هزار تومان قیمت خورد اما با ادامه عرضه سنگین از سوی بازار ساز، دلار بار دیگر به کانال 19 هزار تومان برگشت و هم اکنون با قیمت 19 هزار و 300 تومان فروخته می شود؛ برهمین اساس در بازار آزاد هم‌اکنون یورو 22 هزار و 200 تومان و درهم امارات 5 هزار و 500 تومان اعلام شده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه همزمان با کاهش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش دلار و یورو را نسبت به دیروز کاهش داده اند، برهمین اساس در این صرافی ها قیمت دلار برای فروش  19 هزار و 300 تومان اعلام شده است. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 19 هزار و 150 تومان خریداری می‌کنند، همچنین طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با ثبات نسبت به روز کاری قبل 21 هزار و 400 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 21 هزار و 250 تومان است.

همزمان با تشدید نوسانات در بازار ارز، عرضه ارز از سوی بازارساز نیز افزایش یافته است اما آنطور که آمار و ارقام نشان میدهد، استقبال چندانی از این عرضه ها نشده است؛ اطلاعات دریافتی خبرنگار تسنیم از مسئولان مربوطه بیانگر آن است که طی روز گذشته معادل 76 میلیون یورو در قالب انواع ارز اعم از دلار آمریکا، یورو، یوان چین، درهم امارات، روپیه هند و... در سامانه نیما عرضه شده است.

کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از مسئولان مربوطه بیانگر آن است که از این مبلغ معادل 18 میلیون یورو به فروش رفته و تقاضایی برای معادل 58 میلیون یورو باقیمانده وجود نداشته است.

ضمن اینکه روز قبل در بازار آزاد نیز شاهد افزایش عرضه از سوی بازارساز بودیم؛ البته کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از مسئولان مربوطه حکایت از آن دارد که عرضه سنگین ارز توسط بازارساز خریداری نداشته است.

خبرنگار تسنیم کسب اطلاع کرد که علی‌رغم عرضه سنگین بازارساز در بازار دیروز کمتر از 3میلیون دلار از عرضه 55میلیون دلاری خریداری شده است.

به‌گفته کارشناسان، تسریع در بازگشت ارزهای حاصل از صادرات و عادی شدن روال تجارت کشور ناشی از کاهش پیامدهای شیوع ویروس کرونا موجب کاهش هیجانات در بازار ارز و ایجاد ثبات در آن خواهد شد/تسنیم

 

divider1

 

قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 99/04/04// ساعت 12:00

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(-۰.۰۵%) -۹۰ ۱۹۵,۸۸۰ دلار
(-۰.۰۳%) -۷۰ ۲۱۶,۹۰۰ یورو
(۰.۱۱%) ۲۹۰ ۲۵۲,۲۳۰ پوند
(۰.۱۶%) ۹۰ ۵۵,۲۰۰ درهم امارات
(۱.۲%) ۱,۰۰۰,۰۰۰ ۸۳,۵۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(۰.۲%) ۱۷۰,۰۰۰ ۸۵,۲۵۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(-۱.۱۲%) -۵۰۰,۰۰۰ ۴۴,۰۰۰,۰۰۰ نیم سکه
(-۲.۸۲%) -۷۰۰,۰۰۰ ۲۴,۱۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(-۲.۳۴%) -۳۰۰,۰۰۰ ۱۲,۵۰۰,۰۰۰ سکه گرمی
(۰.۰۸%) ۷,۰۰۰ ۸,۴۵۹,۰۰۰ گرم طلای 18
(۰.۰۸%) ۹,۰۰۰ ۱۱,۲۷۸,۰۰۰ گرم طلای 24
(۰.۰۳%) ۱۰,۰۰۰ ۳۶,۶۴۰,۰۰۰ مثقال طلا
(-۰.۰۱%) -۱۳ ۱,۷۶۹.۶۱ انس طلادلار
(-۰.۰۲%) -۱۵ ۸۴۲.۹ پلاتیندلار
(۰.۰۶%) ۱ ۱۷.۹۴ انس نقرهدلار
 


divider1مرور بازار در روز گذشته//

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار هرگرم ۸۴۴ هزار تومان، قیمت دلار ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۸ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان است.

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای 18 عیار هر گرم 844 هزار تومان، قیمت دلار 20 هزار و 400 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 8 میلیون و 670 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 8 میلیون و 250 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 350 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 450 هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و 230 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 844 هزار تومان، هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 124 هزار تومان و هر مثقال طلا 3 میلیون و 565 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1750 دلار معامله می‌شود.

افزایش قیمت ارز در بازار داخلی و افزایش قیمت جهانی طلا از جمله دلایل رکوردشکنی های این روزهای طلا و سکه در بازار است؛ قیمت سکه در روزهای اخیر رکوردهای بالایی را به ثبت رسانده است اما باوجود افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه تقاضای اضافی وارد این بازار نشده و فعالان این بخش می گویند که قیمت ها متاثر از افزایش شدید قیمت دلار، رشد کرده اند.

‌ افزایش قیمت ارز در هفته‌های اخیر موجب شده است بار دیگر رکوردهای بالایی برای دلار و یورو در تابلوی صرافی‌ها ثبت شود؛  قیمت های خرید و فروش ارز طی روز جاری نسبت به روز کاری قبل با افزایش همراه بوده و بر همین اساس هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد هم‌اکنون 20 هزار و 400 تومان و یورو 22 هزار و 300 تومان و درهم امارات 5 هزار و 690 تومان اعلام شده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با 495 تومان افزایش نسبت به روز کاری قبل 19 هزار و 295 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 19 هزار و 195 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با 495 تومان افزایش نسبت به روز کاری قبل 21 هزار و 395 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 21 هزار و 295 تومان است.// تسنیم

divider1

** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه