شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

ارزش روز سهام عدالت یکشنبه 5 مرداد

محاسبات آماری نشان می‌دهد ارزش پرتفوی سهام عدالت از فاز اول آزادسازی تا روز گذشته (شنبه ۴ مرداد) ۱۳۵ درصد رشد کرده و به مرز ۲۰ میلیون نزدیک شد و در سطح ۱۹ میلیون و ۸۵۸ هزار تومان ایستاد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

در استخدام کادر درمان عجله کنید

علیرضا زالی طی نامه‌ای به وزیر بهداشت، صدور مجوز‌های استخدامی کادر بهداشتی، درمان را توسط سازمان اداری و استخدامی کشور خواستار شد. در بخشی از این نامه آمده است: با توجه به تداوم سیر صعودی و سرایت، افزایش بیماری کرونا در کشور و بالاخص کلانشهر تهران و خستگی مفرط کادر بهداشتی، درمانی و همچنین خروج دوره‌ای کادر درمانی و بهداشتی از فعالیت‌ها، به علت ابتلاء به این بیماری و طی دوره درمان و نقاهت و از آنجا که مراحل جذب و برگزاری آزمون‌های استخدامی زمانبر است، لذا استدعا دارم دستور فرمائید پیگیری عاجل برای صدور مجوز‌های استخدامی توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور به عمل آید. /مهر

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

دارندگان سهام عدالت این مطلب را بخوانند

شورای عالی بورس و اوراق بهادار در جلسات پانزدهم اردیبهشت، بیست و سوم و سی ام اردیبهشت، ششم خرداد، سوم و بیست و سوم تیر و همچنین چهارم مرداد در اجرای ابلاغیه ۹ اردیبهشت مقام معظم رهبری‌ آیین نامه اجرایی آزاد‌سازی سهام عدالت را تصویب کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

نخستین گفت و گوی اینستاگرامی ظریف با مخاطبان بین المللی

محمد جواد ظریف در اینستاگرام خود نوشت: برای طرح بحث و گشودن باب گفتگو و مفاهمه، دانشکده مطالعات جهانِ دانشگاه تهران فرصتی فراهم کرده تا در چند جلسه یک دیدگاه در این زمینه را مطرح و در معرض بحث و نقد قرار دهم. ارائه بحث‌ها فعلا برای مخاطبان بین المللی به زبان انگلیسی است و نخستین جلسه این دوشنبه از ساعت ۱۷ تا ۱۷:۴۵ برگزار می‌شود. از طریق لایو اینستاگرام دانشکده در خدمت شما خواهم بود.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

علایم خفیف ابتلا به کرونا را بشناسید

یک‌ متخصص بیماری‌های عفونی ضمن برشماری علائم ابتلای خفیف به کرونا، گفت: اینکه هر فرد با دیدن تنها یک علامت در خود بلافاصله آن را به کرونا نسبت دهد، منطقی نیست. عمدتا سابقه تماس فرد با سایر مبتلایان کرونا اهمیت زیادی دارد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

نرخ بیکاری بهار چگونه کاهش یافت؟

نرخ بیکاری بهار سال ۹۹ از سوی مرکز آمار ایران با کاهش ۱.۱ درصدی نسبت به بهار سال ۹۸ به ۹.۸ درصد رسید. افزایش سهم سالمندان در جمعیت کشور، خروج افراد با سن بالا از بازار کار به سبب بازنشستگی (مشاغل رسمی و غیررسمی) می‌تواند موجب تسریع افزایش جمعیت غیرفعال شده باشد که در کاهش نرخ بیکاری بهار موثر است. /فارس

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت دلار امروز یکشنبه 5 مرداد

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز یکشنبه اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار و یورو نسبت به دیروز تغییر نکرد و بهای دلار در رقم ۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان ثابت ماند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

چالش اصلی اصلاحات حضور اصلاح طلبان پیر است

تقی‌زاده آزاد‌ارمکی گفت: اصولگرایان زودتر از موعد مقرر نزاع را آغاز کرده‌اند. در چنین شرایطی ضعف‌های امروز اصلاح‌طلبی به ضعف‌های یک سال آینده انتقال پیدا نمی‌کند. اتفاقی که در نهایت به سود اصلاح‌طلبان خواهد بود. اگر اصلاح‌طلبان باهوش و ذکاوت عمل کنند باید اصولگرایان را به شدت تحریک کنند که اصولگرایان با همه قدرت وارد صحنه شوند و شروع به قیل و قال کنند. این قیل و قال کردن یک سال از عمر اصولگرایان را هدر می‌دهد و از سوی دیگر اصلاح‌طلبی فرصت پیدا می‌کند ورژن جدیدی از خود بروز بدهد.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

بهترین کارگزاری برای فروش سهام عدالت کدام است؟

دو ماه از آغاز فروش سهام عدالت از طریق بانک‌ها و سپس کارگزاری‌ها می‌گذرد اما عملکرد برخی از آنها نتوانسته موجب رضایت سهامداران شود، کدام کارگزاری عملکرد بهتری داشته است؟

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

کنایه سخنگوی جبهه پایداری به اصلاح طلبان

مجید متقی‌فر، سخنگوی جبهه پایداری:اصلاح طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ قدرت تصمیم‌گیری و یا معرفی کاندیدا را ندارند و یا دست کم این‌گونه به نظر می‌رسد. اصلاحات الان ظرفیت اجتماعی خود را کاملا از دست داده و به شدت احساس خطر کرده و حتی ممکن است به کمای سیاسی بروند.اصلاح طلبان وضعیتی ندارند که بتوانند در انتخابات حرفی برای گفتن داشته باشند و در یک ورشکستگی کامل به سر می‌بردمردم نمایندگان جدید را به شدت رصد می‌کنند و اگر عملکرد خوبی نداشته باشند، مردم با این‌ها هم پای صندوق تسویه حساب خواهند کرد.ممکن است فردی اصولگرا هم باشد، اما چندان به آرمان‌های انقلاب پایدار نباشد که این فرد هم نمی‌تواند حلال مشکلات کشور باشد./باشگاه خبرنگاران

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیر + جدول

پس از گذشت ١٤ سال یکی از جدی‌ترین و قدیمی‌ترین مطالبات بر زمین مانده بازنشستگان تأمین اجتماعی که بحث متناسب‌سازی حقوق بود، سرانجام با مساعدت دولت در مسیر پرداخت قرار گرفت.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 
مظاهری: دولت احمدی نژاد میخواست کار‌های خلاف بکنم و حاضر نشدم

رئیس وقت بانک مرکزی می گوید محمود احمدی نژاد از او خواسته بود تا غیرقانونی پول چاپ کند و به برخی افراد، ارز دولتی بدهد.طهماسب مظاهری در یک برنامه تلویزیونی گفت: در دولت احمدی نژاد توفیق خدمتگزاری به مدت یک سال را داشتم. در این مدت هر روز اختلاف نظرهایی داشتیم و باید کارهایی بر اساس دستور و خواست دولت باید می کردیم که بر اساس مصالح مردم نبود و من ترجیح دادم که این کارها را نکنم.او ادامه داد: من هم ترجیح دادم اگر بودن من در این اتاق زیبا و قشنگ و جذاب یعنی اتاق رییس بانک مرکزی لازمه اش این باشد که این کارهای خلاف را بکنم، آنجا نباشم.او درباره مشورت خواستن از او در دولت روحانی هم گفت: اکثر دوستانی که در دولت روحانی مسئولیت داشتند، در قالب دوسستی و صلاح و مشورت جلساتی می گذارند و نظر می خواهند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه