شمانیوز
شما نیوز

زمان معاملات سهام عدالت اعلام شد

معاون نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس، گفت: معاملات سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از ۱۵ تا ۱۹ مرداد در بورس تهران آغاز می‌شود.

محمدرضا معتمد در جلسه هم اندیشی با مسئولان شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت ، اظهارکرد: با وجود این که آیین نامه اجرایی سهام عدالت به شکل عمومی منتشر شده، سازمان بورس و اوراق بهادار با تک تک سازمان‌هایی هم که تکالیفی به عهده دارند، به طور جداگانه مکاتبه کرده و وظایف آنها را یادآور شده است.

معاون نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهارکرد: معاملات سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی از ۱۵ مرداد به بعد در بورس تهران انجام می‌شود. بدیهی است در فاصله باقی مانده تا این تاریخ تمامی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باید مطابق ضوابط تعیین شده در آیین نامه اجرایی آزاد‌سازی سهام عدالت مصوب ۴ مرداد ۱۳۹۹ شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار، اطلاعات مورد نیاز و صورت‌های مالی را تکمیل کنند و مراحل پذیرش شرکت‌ها نزد بورس را انجام دهند.

وی افزود: نخستین اقدامی که شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باید انجام دهند و زیرساخت‌های آن هم فراهم شده، افزایش سرمایه است. با اجرایی شدن آیین نامه آزادسازی سهام عدالت، سازمان بورس و اوراق بهادار مجاز است که درخصوص افزایش سرمایه شرکت‌های استانی، تنها با اعلام ترازنامه این شرکت‌ها و بر مبنای قیمت پایانی معاملاتی اول تیر ٩٩ توسط سازمان خصوصی سازی، برای افزایش سرمایه شرکت‌های استانی اقدام کند.

معتمد با اشاره به این که موضوع بعد، اصلاح اساسنامه و انتخاب مدیران است که باید طی مهلت مقرر انجام شود، خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه‌ای که روز گذشته با حضور نمایندگان موسسات حسابرسی که بازرسان قانونی و حسابرسان شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی هستند، مقرر شد موسسات مزبور همکاری لازم در این خصوص را با شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی انجام دهند. مسئولان شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نیز باید پرتفوی را مطابق مقررات مربوطه تکمیل و پس از امضا روی سامانه کدال منتشر کنند. متعاقب آن صورت‌های مالی حسابرسی شده منتشر خواهد شد.

 
منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied