شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

اگر هنوز پول فروش سهام عدالت را نگرفتید بخوانید

رئیس سازمان بورس می‌گوید: عده‌ای هستند که اطلاعات خود را ناقص وارد کردند. کسانی که سهام عدالت خود را فروختند پول‌شان به موقع واریز شده است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

بعید است لاریجانی کاندیدا شود

 
مرعشی سخنگوی کارگزاران در گفتگو با تسنیم: بعید می‌دانم علی لاریجانی کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ باشد، اما به هر حال سیاست غالب اصلاح‌طلبان حمایت از یک کاندیدای اصلاح‌طلب است که جامع و پرنشاط باشد. ما اساساً اصلاح‌طلبی را با رادیکالیسم قابل جمع نمی‌دانیم؛ اصلاح طلبی حرکتی است قانونی، مسالمت‌آمیز و تدریجی. اگر رگه‌هایی از رادیکالیسم را در بین دوستان خود ببینیم توصیه می‌کنیم که به سمت روش‌های میانه بازگردند. الزاماً اینطور نیست که از آقای عباس آخوندی حمایت کنیم؛ ما هنوز وارد اشخاص و مصداق نشده‌ایم و اشخاصی که مورد توجه ما خواهند بود باید مجموعه‌ای از خصلت‌ها را داشته باشد. اولین خصلتی که کاندیدای مورد نظر کارگزاران باید داشته باشد سابقه اجرایی روشن و توانمندی برای اداره کشور، جسارت، تهور، ریسک‌پذیری است. جوانی که تجربه نداشته باشد نمی‌تواند رئیس جمهور شود؛ جوانگرایی در پست ریاست جمهوری هم حدودی دارد. نه دنبال فردی ۹۰ ساله هستیم و نه فردی ۳۰ ساله. /تسنیم

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

تکلیف جاماندگان سهام عدالت چیست؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در اربتباط با جاماندگان سهام عدالت و احراز هویت آنها گفت: برخی از جاماندگان به دلیل اینکه تحت پوشش هیچ مرکزی قرار ندارند قابل شناسایی نیستند، بنابراین مقرر شد با شناسایی و تایید کمیته امداد به این افراد هم سهام عدالت تعلق بگیرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

طرح سوال از وزیر ورزش در مجلس کلید خورد


محمدمهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس: پاسخگویی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال در مورد قرارداد ویلموتس ضروری است. اظهار بی‌اطلاعی وزارت ورزش و جوانان نسبت به این پرونده قابل قبول نیست. وزارت ورزش و جوانان باید نقش نظارتی داشته باشد و نباید مجوز عقد چنین قراردادی را صادر می‌کرد؛ مجلس شورای اسلامی در مورد قرارداد ویلموتس کوتاه نمی‌آید. این پرونده در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی باز شده است و نتایج بررسی آن ظرف چند هفته آینده به دستگاه قضایی تقدیم می‌شود. /ایرنا

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

مبلغ وام بازنشستگان افزایش یافت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش مبلغ تسهیلات دریافتی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی، خبر داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

هزینه ۱۸ میلیونی درمان بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها


سید محمد حسینی، مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت:هزینه درمان بیماران کرونایی با توجه به شرایط تفاوت می‌کند و درمان کرونا برای یک نفر بین ۷۰۰ هزار تا ۸۰ میلیون تومان می‌تواند هزینه داشته باشد. به طور معمول هزینه درمان کرونا در بخش‌های عادی بین ۶ تا ۸ میلیون تومان و در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیش از ۱۸ میلیون تومان برآورد می‌شود. بیمه شدگان بیمه سلامت وقتی به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند و بستری می‌شوند، ۹۰ درصد هزینه را بیمه پرداخت می‌کند و در بیمارستان‌های دانشگاهی که از اعتبارات وزارت بهداشت استفاده می‌کنند. /باشگاه خبرنگاران

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

جزئیات افزایش حقوق کارمندان دولت و فرهنگیان

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همواره تناسب بین نرخ تورم و افزایش حقوق ها لحاظ شده است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

جهانگیری: ‎هر خانه را یک حسینیه کنیم

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه «امسال باید در خانه ماند و ‎عزاداری کرد» پیشنهاد داد که مردم طرح ‎هر خانه، یک حسینیه را در محرم امسال اجرایی کنند. اسحاق جهانگیری در توئیتی نوشت: ‌به آستانه ‎محرم رسیده‌ایم؛ ماه بازآفرینی حماسه حیات بخش عاشورا، ماهی که هر روز و شبش زمان آموختن درس‌های آزادگی و عدالت و کرامت انسانی است. وی تصریح کرد: امسال ‎کرونا میدان سوگواری جمعی را پرمخاطره کرده است، باید به صورتی دیگر آن شعله عشق و چراغ عقل را روشن داشت؛ ‌امسال باید در خانه ماند و ‎عزاداری کرد. رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام و علمای بزرگ هم ضرورت رعایت ‎پروتکل‌های بهداشتی را یادآور شده اند. پس در این محرم ‎هر خانه را یک حسینیه کنیم.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

ارزش روز سهام عدالت چهارشنبه 29 مرداد

در پایان معاملات روز گذشته بازار سهام، ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با بیش از ۲٫۵ درصد افزایش به ۱۷ میلیون و ۶۰۸ هزار تومان رسید.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

برنامه دولت برای خرید واکسن کرونا

رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه ما قطعا واکسنی که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی باشد را خرید می‌کنیم، گفت: البته خود ما هم در حال ساخت واکسن هستیم. واکسن روسی را هم باید بررسی کنیم تا ببینیم این واکسن را بخریم یا سایر واکسن‌ها را. محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در پاسخ به پرسشی درباره امکان خرید واکسن تولید شده توسط روسیه اظهار کرد: وزارت بهداشت در حال رصد واکسن‌های تولید شده در دنیا برای درمان کرونا است. تاکنون ۲۸ واکسن از مرحله حیوانی عبور کرده است. ما هم قطعا واکسنی که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی باشد را خرید می‌کنیم البته خود ما هم در حال ساخت واکسن هستیم. واکسن روسی را باید بررسی کنیم تا ببینیم این واکسن را بخریم یا سایر واکسن‌ها را.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه