شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

چند نفر سهام عدالت خود را فروخته‌اند؟

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصاد و دارایی گفت: ۴۹ میلیون نفر کل دارندگان سهام عدالت در کشور هستند که از این تعداد دو میلیون نفر سهام عدالت خود را فروخته‌اند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

میرسلیم تهدید به شکایت کرد
 
دفتر سید مصطفی میرسلیم نماینده تهران در مجلس با انتشار جوابیه‌ای به مصاحبه سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان واکنش نشان داد. متن این اطلاعیه به شرح ذیل است: برای استحضار ملت عزیز ایران لازم دانستیم سکوت را بشکنیم و نکاتی را پیرامون نحوه رفتار هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با مهندس میرسلیم شخصیت انقلابی و فساد ستیز که خود را خادم ملت می‌داند برسانیم. از آقای مهندس میرسلیم دعوت کتبی نشده بود برای حضور در جلسه و ارائۀ اسناد؛ صرفا آقای پاشایی دبیر هیئت شفاهی از ایشان خواست در جلسه حاضر شوند برای مبادلۀ نظر و مهندس میرسلیم در جلسه حاضر شد و توضیحاتی دادند از جمله این که شکایت آقای رضائی رئیس کمیسیون عمران بی مورد است، زیرا تا کنون ذکر نامی از آقای رضایی نشد و اگر ایشان خودش احساس اتهام می‌کند به رفتار خودش برمی‌گردد. به اعضای محترم هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفتند که برای دستیابی به اعترافات نائب رئیس وقت کمیسیون عمران دربارۀ دریافت ۶۵ میلیارد تومان باید از دادستانی استعلام کنند و این موضوع بخشی از پروندۀ آقای عیسی شریفی و هولدینگ یاس است که در دوران شهرداری آقای قالیباف تأسیس شده است. در پایان مهندس میرسلیم به عنوان فردی متخصص و مشرف به امور سازمانی و ساختاری نظام مقدس جمهوری اسلامی از گذشته تاکنون همواره تلاش کردند تا خدمت صادقانه داشته باشند به کشور و نظام؛ مهندس میرسلیم نسبت به اینکه عده‌ای در تلاشند تا مساله ۶۵ میلیارد رشوه را بحثی شخصی تلقی کنند را محکوم و قطعا برای خشکاندن ریشه فساد تا پای جان ایستاده‌اند و اعلام می‌دارند ملت عزیز و قهرمان ایران اسلامی در هر نقطه‌ای از کشور که فسادی مشاهده کردند به همراه مستندات به اطلاع ایشان برسانند تا در مسیر درست رسیدگی قرار گیرد.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

آخرین جزئیات از فروش سهام عدالت

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصاد و دارایی گفت: ۴۹ میلیون نفر کل دارندگان سهام عدالت در کشور هستند که از این تعداد دو میلیون نفر سهام عدالت خود را فروخته‌اند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

سازمان سنجش: منتشرکنندگان عکس سؤالات کنکور دستگیر شدند


سخنگوی سازمان سنجش به بیان توضیحاتی درباره تصاویر منتشرشده از سؤالات کنکور که در آن‌ها ادعاشده سوالات لو رفته است، پرداخت. فاطمه زرین‌آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تصاویری که در فضای مجازی منتشر و در آن‌ها ادعا شده که سوالات لو رفته است، گفت: نکته اول اینکه حفاطت آزمون سازمان سنجش آموزش کشور با همکاری دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در استان‌های فارس و یکی از استان‌های غربی دو تیم را که مشخصاً جهت ارسال عکس از حوزه‌های امتحانی برنامه‌ریزی کرده بودند دستگیر کرده و تحویل مقامات ذیربط داده است. او در ادامه بیان کرد: در تهران نیز دو نفر شناسایی شده‌اند که به زودی دستگیر خواهند شد. براساس بررسی‌های به عمل آمده اصولاً هدف این افراد از ارسال عکس، تقلب نیست بلکه القای شبهه در آزمون است.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

آیت الله علم الهدی درگذشت + سوابق و علت فوت

آیت الله حاج سید عبدالجواد علم الهدی خراسانی از شاگردان آیت الله العظمی بروجردی دار فانی را وداع گفت.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

ترامپ به مذاکره با ایران برای انتخابات نیاز دارد


تحلیلگر مسائل آمریکا با اشاره به کنش‌های اخیر میان آمریکا و ایران به تحلیل پیرامون چرایی مذاکره دو کشور و احتمالات موجود در این کنشگری پرداخت.روز‌های گذشته در فضای رسانه‌ها خبر‌هایی از مذاکره ایران و آمریکا منتشر شد، علیرغم اینکه این موضوع صریحا رد شد، اما گمانه‌زنی‌ها درباره مذاکره پیش از انتخابات آمریکا همچنان ادامه داد.«مهدی مطهرنیا» تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره تاکید ترامپ به مذاکره با ایران و همچنین بایدن به بازگشت در برجام و فراهم شدن زمینه‌های مذاکره ایران و آمریکا اظهار داشت: در سیاست هیچ چیز غیرممکن نیست. شگفتی در سیاست امر تازه‌ای نبوده، نیست و نخواهد بود، اما قرائن مبنی بر وجود یک مذاکره جدی بین ایران و ایالات متحده آمریکا برای حل مسائلوجود ندارد، اینکه آمریکا به برجام بازگردد و در ارتباط با ایران زمینه‌های مسامحه در جهت مصالح را فراهم کند، آن هم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا بعید به نظر نمی‌رسد، اما اینکه چقدر این موضوع از سوی آمریکایی‌ها جدی باشد باید در آن تردید داشت.وی ادامه داد: همان گونه که اگر هیلاری کلینتون به جای ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بود تعریف و تفسیری که از برجام در ارتباط با ایران داشت با تعریف و تفسیری که تهران ز برجام دارد با یکدیگر منطبق نبودند، لذا باید گفت در زمانی که آمریکایی‌ها به مذاکره به عنوان بهترین ابزار برای رسیدن به اهداف خود نگاه می‌کنند و آن هم در آستانه انتخابات مسائلی در ارتباط با گفتگو با تهران و مذاکره و ایجاد یک معامله مطرح می‌شود امری بعید نیست، چرا‌که آمریکایی‌ها همواره به دنبال آن بودند که با کمترین هزینه به بیشترین فایده‌ها دست یابند و مذاکره برای آن‌ها بسیار پر فایده‌تر از رویارویی با تهران برای دستیابی به اهداف تعریف شده آمریکا است. فلذا این معنا را نمی‌توان نادیده گرفت.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

تصمیم جدید مجلس برای جاماندگان سهام عدالت + جزئیات

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شده که تعداد جاماندگان سهام عدالت در ۶ دهک پایین درآمدی مورد بررسی‌های بیشتری...

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

رئیسی: آمار سقط جنین در کشور نگران‌کننده است

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه برخی سیاست‌های جمعیتی و دیدگاه‌ها مانع از تحقق موضوع افزایش جمعیت شده است؛ افزود: آمار سقط جنین در کشور نگران کننده است و هر کسی که در نظام سلامت دغدغه سلامت جامعه و موضوع جمعیت را دارد، حتماً باید برای آن چاره اندیشی کند.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

ارزش روز سهام عدالت پنجشنبه 30 مرداد

ارزش روز سهام عدالت پنجشنبه 30 مرداد ماه اعلام شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

آزادی سه ایرانی اسیر دزدان دریایی سومالی

وزارت اطلاعات اعلام کرد: سه تن از هم وطنان بلوچ که از سال ۹۴ به دست دزدان دریایی در سومالی اسیر بودند، آزاد شدند. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، سه تن از هم وطنان بلوچ که از سال ۹۴ به دست دزدان دریایی در سومالی اسیر بودند، به دست سربازان گمنام امام زمان (عج) و با همکاری وزارت امور خارجه و نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آزاد شدند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied