شمانیوز

اختصاصی شمانیوز/

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی معتقد است؛بی تدبیری دولت عامل به هم ریختگی و آشفتگی بازار سرمایه است.

به گزارش شمانیوز، دکتر جعفر قادری با اشاره به روند نزولی بازار سرمایه در روزهای اخیر، در گفتگویی اختصاصی به خبرنگار شمانیوز گفت:در این شرایط بازار بورس و فراز و فرودهای ایجاد شده، بیشترین ضرر را مردم و سرمایه گذاران خرد می کنند و به طور قطع حقوقی های بازار که با مکانیزم این بازار کاملا آشنا می باشند، بیشترین سود را خواهند برد.

وی اظهار داشت:بی تدبیری دولت، عامل به هم ریختگی و آشفتگی این روزهای بازار سرمایه است و اینگونه رفتار کردن دولت، باعث بی اعتمادی مردم به بورس و خروج سرمایه ها از این بازار می شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:بی برنامگی دولت و مسئولان اقتصادی باعث شد در چند ماه اخیر در برخی سهام ها حباب شکل بگیرد و شکی نیست که دولت در این وضعیت جدیدی که در چند روز اخیر در بازار سرمایه ایجاد شده مقصر است.

این استاد اقتصاد دانشگاه گفت: البته مردم و سرمایه گذاران بورس نیز به این نکته توجه کنند که باید به بازار سرمایه نگاه میان مدت و بلند مدت داشت و با علم و اشراف کامل و آگاهی لازم وارد این بازار شد.

وی در ادامه به مصوبه اخیر مجلس در خصوص بازار سرمایه اشاره کرد و بیان داشت: اخیرا در مجلس، افزایش سرمایه شرکت های بورسی به تصویب نمایندگان رسید و این موضوع می تواند حجم قابل توجهی از سرمایه را وارد بورس کند.

گفتگو از: شهرام درویش

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه