شمانیوز

قائم مقام ایمیدرو با اشاره به اقدامات این سازمان در جهت محرومیت زدایی 73 شهرستان کم برخوردار، اعلام کرد: 17 اولویت سرمایه گذاری در این مناطق شناسایی شده که زمینه اشتغالزایی برای 2000 نفر را فراهم خواهد کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی ایمیدرو؛ عباس نعیمی در جلسه "بررسی مطالعات اولویت بندی فرصت های سرمایه گذاری معادن و صنایع معدنی در شهرستان های محروم 12 استان کم برخوردار" افزود: در این مطالعات 21 شاخص مورد توجه قرار گرفته است که پنج شاخص اقتصادی و 16 شاخص زیربنایی- اجتماعی است.

وی با بیان اینکه طرح فوق، زمینه محرومیت زدایی در یک جغرافیای 5.3 میلیون نفری را شامل می شود، اظهار کرد: در این محدوده ها 19 ماده معدنی عمدتا فلزی و سه ماده غیرفلزی مورد مطالعه قرار گرفت. مطالعات منجر به تعریف 48 زیرشاخص شده و فرصت های سرمایه گذاری شناسایی شده است
عضو هیات عامل ایمیدرو با اشاره به استان های مورد توجه در این مطالعه، گفت: استان های اردبیل، گلستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، کرمانشاه و کردستان از جمله استان های هدف هستند.
در این جلسه محمدآقاجانلو معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی، امیر صباغ مدیر اقتصادی و سرمایه گذاری، سعید پیرمرادی مدیر دفتر صنایع معدنی، سمیه خلوصی مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو حضور داشتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied