شمانیوز

فرمانده نیروی انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش گفت: با تحولات مثبتی که در حوزه فعالیت های اداره امور زنان کیش انجام شده؛ این مجموعه می تواند نقش مهمی در فرهنگ سازی و آموزش این منطقه ایفا کند.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رئیس اداره امور زنان کیش به مناسبت گرامی داشت هفته نیروی انتظامی در دیدار با سرهنگ علی اصغر جمالی فرمانده نیروی انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش و با حضور بانوان کادر و پلیس های افتخاری نیروی انتظامی، بر اهمیت نقش فعال بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی با رعایت کامل حجاب و عفاف  تاکید شد.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش گفت: امروز جامعه ما به حدی از کمال و ترقی دست یافته است که بانوان به سهولت امکان فعالیت در تمامی عرصه های اجتماعی را داشته و در رشد و توسعه جامعه تاثیرگذار هستند.

علی اصغر جمالی افزود: پلیس در انجام ماموریت های مهم برای ایجاد نظم و امنیت در جامعه نقش مهمی ایفا می کنند و ثابت کردند که جامعه ما، جامعه ای در حال پیشرفت و توسعه است.

وی با بیان اینکه درایت، بصیرت و تدبیر پلیس های زن در پیگیری و رفع مشکلات جامعه نشان از توان بالای زنان در حوزه فعالیت های انتظامی و برقراری نظم و امنیت در جامعه دارد اظهار داشت: پلیس های زن با توجه به مسئولیت های بزرگی که در کانون خانواده برعهده دارند همواره به دنبال کاهش و به حداقل رساندن تنش در برخوردها هستند.

فرمانده انتظامی ویژه کیش با اشاره به تعامل سازنده میان امور بانوان و پلیس های زن در جزیره کیش بر ترغیب بانوان به حضور در نیروی انتظامی، به عنوان کادر و پلیس های افتخاری تاکید کرد.

علی اصغر جمالی بر نقش آفرینی اداره امور زنان در برگزاری مراسم های ویژه بانوان، برگزاری مسابقات با محوریت ترویج حجاب و عفاف، برگزاری دوره های آموزش خانواده و تربیت فرزند در مشارکت با نهادها و گروه های اجتماعی به ویژه پلیس توسط امور بانوان تاکید کرد و افزود: ایجاد تعامل دو سویه و برگزاری رویدادهای فرهنگی و اجتماعی مبتنی بر فرهنگ سازی در عرصه های مختلف می تواند موجب افزایش استحکام خانواده ها و کاهش بزه های اجتماعی در جامعه باشد.

وی با بیان اینکه اداره امور زنان کیش می تواند در تولید امنیت نقش آفرین باشد خاطر نشان کرد: امنیت یک کالای عمومی است و همه در تولید آن نقش دارند؛ امنیت را اقشار مختلف جامعه ایجاد می کنند و پلیس آن را حفظ می کند.

عالمه خسروی رئیس اداره امور زنان کیش نیز در این نشست با تبریک هفته نیروی انتظامی به فرماندهی انتظامی ویژه کیش و پلیس های زن اظهار کرد: این هفته فرصت مغتنمی است برای تبریک و تقدیر از تلاش های تاثیرگذار بانوان پلیس که با احساس مسئولیت اجتماعی در ایجاد نظم و امنیت جزیره کیش سهم ارزنده ای دارند و برای جامعه زنان کیش آرامش خاصی ایجاد کرده اند.

وی با بیان اینکه امنیت و سلامت دو نعمت بزرگ الهی هستند افزود: آرزوی هر انسانی است که در جامعه ای امن و سالم زندگی کند.

رئیس اداره امور زنان کیش تاکید کرد: امنیت یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین فاکتورهای سلامت و نیاز یک جامعه آرمانی است و تمامی اندیشمندان علوم اجتماعی بر این نکته تاکید دارند.

وی افزود: نیروهای پلیس همواره در کمک به مردم در خط مقدم و بدون چشم داشت حضور فعال داشته و در همین راستا در برخورد با اخلالگران قاطع و سخت هستند.

خسروی افزود: پلیس های زن در کنار به دوش کشیدن مشکلات و بار خانواده برای ایجاد محیطی امن و آرام برای همسر و فرزندان در محیط کار نیز باید قاطع، توانمند، با تدبیر و درایت فعالیت کنند.

در پایان این مراسم از پلیس های زن ( کادر و پلیس های افتخاری) با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از سوی اداره امور زنان کیش تقدیر شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied