شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 99/09/17 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 99/09/17 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

قیمت طلا و دلار در بازار 17 آذر // ساعت 13:00

در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون و 128 هزار تومان، قیمت دلار 25 هزار و 800 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 12 میلیون و 300 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 11 میلیون و 500 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون و 250 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 300 هزار تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 400 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و 128 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون 487 هزار تومان و هر مثقال طلا 4 میلیون و 890 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار 25 هزار و 800 تومان، یورو 31 هزار تومان و درهم امارات 7 هزار و 80 تومان اعلام شده است.// تسنیم

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت طلا 17 آذر // ساعت 12:00

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح امامی با افزایش 20 هزار تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته به نرخ 12 میلیون و 300 تومان فروخته شد و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به 11 میلیون و 500 تومان رسید.// برنا

 

17

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت دلار در بازار آزاد 16 آذر // ساعت 22:00

در بازار امروز با توجه به تعطیلی بازار‌های جهانی بهای طلا بدون تغییر ثابت ماند و قیمت هر اونس نقره هم ۲۴ دلار ۲۶ سنت است.

این کارشناس بازار سکه و طلا افزود: در بازار امروز سکه طرح قدیم با قیمت ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۲ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و نیم سکه هم باقیمت ۶ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان داد و ستد شد. در همین حال، در باازر امروز ربع سکه با قیمت ۴ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی با قیمت ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

کشتی آرای گفت: هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار با قیمت ۴ میلیون و ۸۵۸ تومان، یک مثقال طلای ۱۸ عیار با قیمت ۵ میلیون و ۱۴۳ هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار هم با قیمت یک میلیون و ۱۲۲ هزار تومان معامله شد.

او در ادامه افزود: یک گرم طلای ۲۰ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۲۴۶ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار با ۱ میلیون و ۳۰۸ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۲ عیار با ۱ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و یک گرم طلای ۲۴ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۴۹۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شد.

این فعال بازار طلای و جواهر کشور در پایان گفت: نرخ دلار در بازار آزاد ۲۵ هزار و ۸۸۰ تومان است. حباب سکه امروز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.// پارسینه

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

سکه 11 میلیون تومان شد 16 اذر // ساعت 13:00

امروز (۱۶ آذر ۹۹) قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۱ میلیون و۹۵۰ هزار تومان، نیم سکه۶ میلیون و۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و ۸۳۹ دلار رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۱۱۳ هزار تومان معامله می‌شود.

قیمت سکه نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته ۱۵۰ هزار تومان کاهش یافت.

نرخ سکه در آخرین معاملات دیروز ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بوده است.// باشگاه خبرنگاران

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 
۱۱.۹۵۰.۰۰۰
سکه تمام طرح قدیم 
۱۱.۴۰۰.۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی
۶.۲۰۰.۰۰۰
ربع سکه بهار آزادی
۴.۲۵۰.۰۰۰
سکه گرمی 
۲.۴۰۰.۰۰۰
اونس جهانی 
یک هزار و ۸۳۹ دلار 
طلای ۱۸ عیار  ۱.۱۱۳.۸۰۰

 

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت دلار در صرافی 16 آذر // ساعت 11:00

صرافی ملی امروز نرخ دلار را کاهش داد. در حالی که آخرین قیمت اعلام شده دیروز از سوی صرافی ملی برای دلار ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان بود، صبح امروز ارزش این اسکناس ۱۰۰ تومان کاهش یافت و ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت گذاری شد. نرخ خرید دلار هم امروز در صرافی ملی ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان است و یورو با قیمت ۳۱ هزار تومان فروخته می‌شود.//فرارو

 

 

انواع ارز نرخ خرید نرخ فروش
دلار ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان  ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان
یورو ۳۰ هزار تومان  ۳۱ هزار تومان

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

کاهش تمایل خرید سکه در بازار 16 آذر // ساعت 10:30

در اولین روز هفته، دلار از مرز ۲۶ هزار تومانی دورتر شد و سکه امامی از کانال ۱۲ میلیون تومانی پایین آمد. روز شنبه، معامله‌گران بزرگ سکه تمایلی به خرید نداشتند و با افزایش تدریجی فروش‌ها قیمت به محدوده ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی رسید.

این قیمت ۲۰۰ هزار تومان کمتر از روز پنج شنبه بود و موجب شد که انتظارات افزایشی در بازار حداقل کمی کاهش پیدا کنند. بخشی از دلیل افت سکه، کاهش ۲۵۰ تومانی دلار و قرار گرفتن روی عدد ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان بود.

با وجود کاهش قیمت‌ها، شاید مهم‌ترین اتفاق روز شنبه افزایش میزان ریسک در بازار دلار و مخصوصا سکه بود. به گفته فعالان، دیروز بازیگران بازار سکه تمایلی نداشتند که این فلز گرانبها را بالای ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بخرند. در کنار این، در حجم خرد حاضر نبودند که زیر مرز ۱۲ میلیون تومان اقدام به فروش کنند. در واقع، روز شنبه اختلاف نرخ خرید و فروش در بازار سکه به بالای ۵۰۰ هزار تومان رفته بود که این مساله حکایت از افزایش ریسک معاملاتی در این بازار داشت. به گفته یکی از بازیگران با تجربه بازار،‌ معامله‌گران از یکسو احساس می‌کنند که ممکن است قیمت سکه افت بیشتری را تجربه کند، ولی از آن سو حاضر نیستند که به این دلیل، بی گدار به آب بزنند و سکه‌های خود را با قیمت‌های پایین تر به فروش برسانند.

آنها برای اینکه ریسک خرید را برای خود به میزان زیادی پایین بیاورند، ترجیح می‌دادند که نرخ خرید را با فاصله زیادی نسبت به نرخ فروش تنظیم کنند. این اتفاق در حالی رخ داد که در اوایل هفته گذشته تقریبا نرخ خرید و فروش سکه به هم نزدیک شده و بازار در شرایط متعادل تری قرار گرفته بود. در واقع در ابتدای هفته قبل، اختلاف نرخ خرید و فروش به حدود ۲۰۰ هزار تومان رسیده بود. به گفته فعالان، هر زمان فاصله قیمت خرید و فروش در بازار زیاد می‌شود، نشان می‌دهد که معامله‌گران نسبت به روند آینده قیمت مطمئن نیستند و به همین دلیل، در خرید و فروش‌های خود احتیاط می‌کنند. آنها به سختی اقدام به خرید و به همان دشواری هم اقدام به فروش سکه می‌کنند.

برخی فعالان هم اعتقاد داشتند، بازار پس از دو هفته نیمه تعطیل، از روز شنبه تقریبا به‌طور کامل باز شده بود و در این شرایط برخی معامله‌گران ترجیح می‌دادند تا مشخص‌تر شدن روند کلی بازار اقدام به خرید و فروشی خاصی نکنند که آنها را در معرض ریسک قرار دهد.

مرز مهم در بازار ارز

به‌نظر می‌رسد برای معامله‌گران دلار مرز ۲۶ هزار تومانی از اهمیت زیادی برخوردار شده است و عدم عبور از آن به‌عنوان یک سیگنال کاهشی در بازار مورد تفسیر قرار می‌گیرد. البته دیروز نرخ حواله درهم هم کاهشی بود و این متغیر نیز در انتظارات بازیگران بازار داخلی موثر بود. نرخ حواله درهم و دلار به‌طور سنتی با یکدیگر رابطه مستقیمی دارند و کاهش یکی منجر به افت دیگری می‌شود. یکی از عواملی که البته موجب شده بود کمی معامله‌گران نسبت به ادامه کاهش قیمت دلار تردید کنند، عدم نزول درهم به زیر مرز ۷ هزار تومان بود. به گفته فعالان، در صورتی که قیمت دلار قرار باشد به افت خود ادامه دهد، نرخ حواله درهم هم باید به زیر مرز ۷ هزار تومانی برود. برای معامله‌گران بازار ارز، روند نرخ حواله درهم اهمیت زیادی دارد و هر روز صبح، رفتار بازیگران درهمی را بررسی می‌کنند تا خرید و فروش‌های خود را براساس نوع رفتار آنها تنظیم کنند.

معامله‌گران بازار ارز به نوع قیمت‌گذاری صرافی‌های بانکی نیز توجه زیادی می‌کنند. دیروز ساعت ۴ بعدازظهر قیمت دلار بر تابلوی صرافی‌های بانکی، ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان بود که اختلاف چندانی با نرخ بازار نداشت. به گفته فعالان، به‌نظر می‌رسد بازارساز همچنان به‌دنبال کاهش آرام قیمت‌ها در بازار است و نمی‌خواهد با عرضه سنگین، به یکباره به قیمت‌ها شوک وارد کند. همچنین رفتار معامله‌گران ارزی در روز شنبه نشان می‌داد که کسی حاضر به ریسک زیاد نیست؛ چراکه کمتر کسی به‌دنبال خرید و فروش‌های سنگین بود. با این حال، در اواخر روز میزان فروش هم در بازار سکه و هم در بازار ارز بالا رفته بود که می‌تواند منجر به شروع کاهشی بازار در روز جاری شود.// دنیای اقتصاد

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied