شمانیوز
شما نیوز

تقسیم سود ۱۷۰۰ ریالی گهرزمین در سال ۱۴۰۰

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سنگ آهن گهرزمین، اکبر آیرملو معاون مالی گهرزمین با اشاره به برگزاری موفق مجمع این شرکت عنوان کرد: این مجمع با حضور نماینده سهامداران عمده، اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل گهرزمین در سالن سپرده گزاری سازمان بورس و اوراق بهادار تهران برگزار شد که بدلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی برای مابقی سهامداران به صورت الکترونیکی برگزار گردید.

آیرملو از تقسیم سود شرکت در سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۷۰۰ ریال خبر داد و اضافه کرد: این سود برای سهامداران حقیقی در آبان ماه و برای سهامداران حقوقی در آذرماه سال جاری پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت مالی شرکت عنوان کرد: وضعیت مالی شرکت در این سال مالی نسبت به مدت مشابه سال قبل از روند افزایشی چشمگیری برخوردار بوده بطوریکه درآمد حاصل از فروش محصولات، ۹۶ درصد و سود عملیات قبل از کسر مالیات، ۷۹ درصد و سود خالص نیز ۸۹ درصد افزایش یافته است.

افزایش ۳ درصد در حجم و مقدار فروش و همچنین افزایش ضریب محاسبه نرخ کلوخه که به همت هیئت مدیره شرکت در روزهای واپسین ارائه گزارشات مالی اتفاق افتاد و اخذ پروانه بهره وری خطوط کنسانتره و سنگ شکن از مهمترین وقایع موثر بر افزایش درآمد و سود شرکت می باشد.

معاون مالی گهرزمین در ادامه گفت: اهرم های مالی شرکت نیز در این دوره نسبت به دوره قبل مثبت و مطلوب گردیده بطوریکه افزایش در نسبت های نقدینگی منجر به افزایش توانایی شرکت شده و سرمایه در گردش شرکت را به نحو چشمگیری افزایش داده است، همچنین در نسبت های سود آوری نیز نسبت بازده دارایی ها که به تنهایی مبنای تشخیص کفایت مدیریت می باشد دارای رشدی مثبت می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در نسبت های پوششی و اهرمی نیز حق مالکانه صاحبان سهام در سال جاری نسبت به سال قبل، ۵ درصد افزایش داشته است.

همچنین مجموع داراییهای شرکت نیز نسبت به دوره قبل معادل ۸۰ درصد افزایش یافته است. بی شک تمامی این برنامه ها و موفقیت ها حاصل برنامه ریزی و عملکرد اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل و کارکنان مجموعه سنگ آهن گهرزمین و همچنین حمایت سهامداران می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied