شمانیوز
شما نیوز

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | دوشنبه 20 اردیبهشت | 1400/2/20

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز دوشنبه 20 اردیبهشت را در این صفحه بخوانید .....

 

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | دوشنبه 20 اردیبهشت | 1400/2/20

 

 

 

بیشتر بخوانید : نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | سه شنبه 21 اردیبهشت | 1400/2/21

   

 

 

 

 

قیمت طلا امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / افزایش ۳۱۰ هزار تومانی سکه

در بازار امروز انس جهانی طلا نسبت به دیروز ۲ دلار افزایش یافت و به ۱۸۳۴ دلار رسید. همچنین قیمت سکه با افزایش ۳۱۰ هزار تومانی، به قیمت ۹ میلیون ۸۰۰ هزار تومان رسید.

در بازار امروز ۲۰ اردیبهشت، انس جهانی طلا نسبت به روز یکشنبه دو دلار افزایش یافت و به ۱۸۳۴ دلار رسید. طلای ۱۸ عیار ۲۳ هزار تومان افزایش پیدا کرد و قیمت ۹۵۲ هزار تومان را ثبت کرد.

در سایت اتحادیه فروشندگان طلا، قیمت سکه طرح جدید با ۳۱۰ هزار تومان افزایش نسبت به دیروز، ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام شد. سکه طرح قدیم قیمت ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را ثبت کرد. قیمت سکه طرح قدیم در بازار امروز با ۳۰۰ هزار تومان افزایش همراه بود.

قیمت نیم سکه پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ربع سکه سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در سایت اتحادیه طلا اعلام شد.

 

 

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز ۱۴۰۰/۲/۲۰

نرخ دلار امروز ۲۰ اردیبهشت در صرافی‌ ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز ۱۰۰ تومان افزایش داشت و بهای دلار با نرخ ۲۰۸۲۵ تومان ثبت شد.

نرخ دلار صرافی ملی در جریان بازار امروز (دوشنبه ۲۰ اردیبهشت) اعلام شد.

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی، ۲۰۸۲۵ تومان اعلام شد. نرخ خرید دلار در این صرافی نیز ۲۰۴۱۲ تومان تعیین شد.

قیمت یورو با کمی افزایش نرخ، برای فروش در صرافی‌ ملی ۲۵۲۵۰ تومان اعلام شده؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی ۲۴۷۵۰ قیمت خورده است.

 

 

پیش‌بینی قیمت طلا ۲۰ اردیبهشت/ قیمت واقعی سکه چقدر است؟

بهای هر اونس طلا در بازار جهان امروز نسبت به آخرین معاملات ۴۷ دلار افزایش یافت و در بازار ایران هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته با دو هزار تومان افزایش به ۹۳۷ هزار تومان رسید. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا با اشاره به رکود بازار طلا پیش‌بینی می‌کند که قیمت‌ها فردا تغییر چندانی ندارد.

 سکه و طلا نسبت به روز گذشته اندکی گران شد. فروشندگان طلا معتقدند که پس از گذشت دو روز از بازگشایی واحدهای صنفی هنوز تقاضایی برای خرید طلا و سکه وجود ندارد.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران به تجارت‌نیوز گفت: افزایش قیمت طلا به دلیل نوسان بازار ارز است. البته روز جمعه هم بهای هر اونس طلا در بازار جهان ۴۷ دلار افزایش یافت اما طلا و سکه تحت تاثیر رشد بهای اونس جهانی چندان هم گران نشده‌اند و این موضوع به دلیل رکود در بازار طلای ایران است.

نادر بذرافشان معتقد است: مردم برای خرید طلا انگیزه ندارند و بعد از بازگشایی بازارها فعلا تحولی در میزان خرید و فروش و معاملات طلا دیده نشده است. این در حالی است که تا قبل از بازگشایی واحدهای صنفی فروشنده طلا زیاد بود اما حالا خبری از فروشنده و خریدار نیست.

او همچنین گفت: قیمت واقعی سکه در محدوده ۹ تا ۱۰ میلیون تومان است. همچنین قیمت واقعی طلای ۱۸ عیار هم در محدوده ۹۰۰ تا یک میلیون تومان پیش‌بینی می‌شود و ممکن است با انتشار برخی اخبار سیاسی اقتصادی قیمت طلا و سکه نوسان پنج تا ۱۰ درصدی داشته باشند.

در بازار امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته با دو هزار تومان افزایش به ۹۳۷ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید با ۳۰ هزار تومان افزایش با قیمت ۹ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان معامله شد. نیم سکه اما تغییری نکرد و با قیمت پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

ربع سکه هم با ۵۰ هزار تومان افزایش با قیمت سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. بهای سکه یک گرمی اما تغییری نکرد و با قیمت یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

 

 

 

بررسی قیمت‌ در بازار طلا و سکه

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و نوسان نرخ ارز، اندکی افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ۹ میلیون و ۵۵۲ هزار تومان رسید.

قیمت طلا  با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی تغییری نداشت و در رقم ۱۸۳۱ دلار در هر اونس ثابت ماند.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ساعت ۱۹، با ۹۲ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۰،۷۲۹ هزار تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۰ هزار و ۷۲۵ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۰ هزار و ۳۱۴ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ساعت ۱۹، با ۵۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۵،۰۴۹ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۵ هزار و ۴۸ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۴ هزار و ۵۵۲ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۹ میلیون و ۴۰۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۹ میلیون و ۵۵۲ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۹۳۷ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، پنج میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و یک میلیون و ۸۴۵ هزار تومان است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied