شمانیوز
شما نیوز

چگونه اینترنت واتس اپ را خاموش کنیم؟

این روزها واتساپ به یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های پیام رسان تبدیل شده است.

پایگاه خبری شمانیوز: این روزها واتساپ به یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های پیام رسان تبدیل شده است، بطوری که ما روزانه از آن برای ارتباط با اکثر افراد استفاده می‌کنیم. گرچه کار کردن با واتساپ بسیار راحت است، اما به خاطر هشدارهای مداوم و صداهای دریافت پیام ممکن است گاهی آزار دهنده باشد. حال، اگر می‌خواهید بدون حذف برنامه واتساپ از دست صدای نوتیفیکیشن آن راحت شوید، روش‌هایی برای خاموش کردن واتس اپ وجود دارد. خود برنامه به شما گزینه‌ای برای غیرفعال کردن واتساپ یا آپشنی که وانمود کنید پیام‌های واتساپ را چک نمی‌کنید ارائه نمی‌دهد، اما روش‌های دیگری برای این کار وجود دارد.

 

 

چگونه اینترنت واتس اپ را قطع کنیم ؟

 

 

 

شاید با خود بپرسید چگونه اینترنت واتس اپ را قطع کنیم؟ اگر می‌خواهید یک مرحله اضافی طی کنید تا کاملاً مطمئن شوید که هیچ پیامی تا زمانی که بخواهید دریافت نمی‌کنید، می‌توانید داده‌های تلفن همراه خود را برای واتساپ خاموش کنید. به تنظیمات گوشی بروید، برنامه‌ها را باز کنید، لیست برنامه‌ها را باز کنید، WhatsApp را انتخاب کنید و روی Force Stop کلیک کنید. قطع اینترنت واتساپ در ایفون هم با همین روش است.

 

 

خاموش کردن واتس اپ در اندروید

 

برای نامرئی شدن موقتی، شش راه‌حل آسان وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. می‌توانید هر زمان که بخواهید واتساپ خود را دوباره روشن کنید و طبق معمول فعالیت عادی خود را از سر بگیرید. این روش‌ها یک سطح بالاتر از پنهان کردن وضعیت «آخرین بازدید» «آنلاین» و «خواندن پیام‌ها» شما است-با این مراحل نه تنها آفلاین ظاهر می‌شوید، بلکه اعلانی دریافت نمی‌کنید، تنها زمانی که خودتان بخواهید و وارد برنامه شوید می‌توانید پیام‌ها را ببینید. در این مقاله از مجله فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا به شما نحوه خاموش کردن واتس اپ در اندروید را یاد می‌دهیم و بررسی می‌کنیم که چگونه اینترنت واتساپ را خاموش کنیم ؟ 

 

 

 

√ یک کلیپ صوتی یا وویس بی صدا ضبط کنید و آن را به عنوان صدای اعلان واتساپ تنظیم کنید

شما نمی‌توانید برای واتساپ آهنگ اعلان انتخاب نکنید یا نمی‌توانید گوشی خود را همیشه روی سایلنت نگه دارید، بنابراین بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که یک صدای سکوت بر روی گوشی خود ضبط کنید و از آن به عنوان آهنگ زنگ واتساپ استفاده کنید. این کار در گوشی آندروید راحت‌تر است، در گوشی آیفون کمی سخت‌تر می‌شود، اما اگر واقعاً بخواهید این روش شدنی هست.

 

 

√ اعلان‌های واتساپ را غیرفعال کنید

به تنظیمات گوشی خود بروید، برنامه‌ها را باز کنید، لیست برنامه‌ها را باز کنید، WhatsApp را انتخاب کنید، روی اعلان‌ها (Notifications) ضربه بزنید و همه اعلان‌ها را برای آن غیرفعال کنید. ویبره و پاپ آپ را نیز غیرفعال کنید.

اگر اکنون پیامی در واتساپ دریافت کنید، هیچ اعلانی دریافت نخواهید کرد و پیام در صفحه شما ظاهر نمی‌شود. آیکون برنامه ممکن است پیام‌های انتخاب نشده را نشان دهد؛ اما این مسئله زیاد مهم نیست.

 

 

√ چراغ اعلان را برای واتساپ خاموش کنید

بعد از اینکه اعلان‌ها را برای واتساپ خاموش کردید، اگر گوشی شما با اعلان‌های LED همراه است آن ها را برای واتساپ هم خاموش کنید. با این کار مطمئن می‌شوید که به هیچ وجه پیام یا تماس واتس اپ برایتان نشان داده نمی‌شود.

 

 

√ داده‌های پس زمینه را برای واتساپ غیرفعال کنید

این روش فقط برای دستگاه‌های اندروید کار می‌کند. گزینه Data در تنظیمات گوشی، Background Background Data را غیرفعال کرده و تمام مجوزهای برنامه را برای WhatsApp لغو کنید. این کار برنامه را بدون اینکه در واقع حذف کند، غیرفعال می‌کند. با این حال، در همان لحظه باز کردن برنامه، دوباره شروع بکار می‌کند، اما ما قبلاً در روش‌های قبلی به شما گفته‌ایم که چگونه از دست اعلان‌ها هم خلاص شوید.

Settings> apps> list of apps> force stop> data option> disable background data

 

 

√ پس از زدن دکمه Force Stop برنامه واتساپ را باز نکنید

اگر نمی‌خواهید ارسال کننده پیام تیک دوم را دریافت کند که نشان می‌دهد پیام ارسال شده است (و در دستگاه شما دریافت شده است)، پس از زدن دکمه “Force Stop” واتساپ را باز نکنید.

 

 

قطع دسترسی واتساپ به اینترنت در ایفون

 

اکثر افرادی که آیفون یا آی پد دارند و از اینترنت استفاده می‌کنند، ممکن است گاهی اوقات بخواهند مدتی یکی از برنامه‌های خود را غیرفعال کنند و دسترسی به اینترنت آن را محدود کنند. قطع دسترسی واتساپ به وای فای در ایفون یا حتی اندروید امکان‌پذیر نیست. اما، در صورت اتصال به شبکه تلفن همراه، محدود کردن دسترسی به برنامه‌های خاص امکان پذیرست. برای بستن اینترنت واتساپ در ایفون و قطع دسترسی واتساپ به اینترنت در ایفون دو روش وجود دارد که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

 

  • به setting بروید
  • روی Cellular ضربه بزنید
  • در قسمت data واتساپ را انتخاب و آن را غیرفعال کنید

 

و یا:

  • به تنظیمات یا setting بروید
  • به قسمت  apps بروید
  • در تنظیمات مختص آن برنامه Cellular Data را غیرفعال کنید

 

در این مقاله به نحوه خاموش کردن واتس اپ پرداختیم و روش‌های بستن اینترنت واتساپ را باهم مرور کردیم. نظرات و سوالات خود در این باره را در قسمت کامنت بنویسید.

 

 

سوالات متداول

 

نحوه خاموش کردن واتس اپ چگونه است؟

✔️ برای خاموش کردن واتس اپ در ایفون و همینطور قطع اینترنت واتساپ اندروید روش‌های مختلفی مثل غیرفعال کردن داده پس زمینه، غیر فعال کردن نوتیفیکیشن و... وجود دارد که به طور کامل در قالب 6 روش در مقاله توضیخ داده شده است.

 

 

چگونه اینترنت واتساپ را خاموش کنیم؟

✔️ برای بستن اینترنت واتساپ به تنظیمات گوشی بروید، برنامه‌ها را باز کنید، لیست برنامه‌ها را باز کنید،WhatsApp را انتخاب کنید و روی Force Stop کلیک کنید. قطع اینترنت واتساپ در ایفون هم با همین روش است.

 

 

چطور اعلان های واتساپ را غیر فعال کنیم؟

✔️به تنظیمات گوشی خود بروید، برنامه‌ها را باز کنید، لیست برنامه‌ها را باز کنید، WhatsApp را انتخاب کنید، روی اعلان‌ها (Notifications) ضربه بزنید و همه اعلان‌ها را برای آن غیرفعال کنید. ویبره و پاپ آپ را نیز غیرفعال کنید.

 

چطور داده‌های پس زمینه را برای واتساپ غیرفعال کنیم؟

✔️این روش فقط برای دستگاه‌های اندروید کار می‌کند. گزینه Data در تنظیمات گوشی، Background Background Data را غیرفعال کرده و تمام مجوزهای برنامه را برای WhatsApp لغو کنید. این کار برنامه را بدون اینکه در واقع حذف کند، غیرفعال می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied