شمانیوز
کد خبر : 920565

اگر سعید عزت‌اللهی در نقل و انتقالات زمستانی راهی ایران شد و در یکی از باشگاه‌های معتبر فوتبال کشورمان به بازی پرداخت، زیاد تعجب نکنید.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ، سعید عزت‌اللهی در ابتدای فصل راهی باشگاه یوپن بلژیک شد تا شاید به نوار بازی نکردن‌ها در کشور‌های مختلف اروپایی طی سال‌های اخیر خاتمه دهد، اما در بلژیک هم مثل روسیه، اسپانیا و انگلستان مجبور به سکونشینی شد و به درمان مصدومیت‌های کهنه پرداخت. حالا هم برای بازگشت به فرم بهتر بدنی نیازمند زمان بیشتری است تا بتواند به شرایط بازی برسد که می‌دانیم در تیم‌های اروپایی چنین زمانی به بازیکن داده نمی‌شود.
 
 
 
 
 
به خصوص بازیکنی که چنین کارنامه‌ای داشته و در چند لیگ مختلف طی فصول اخیر هرگز بازی نکرده... در این شرایط یکی از ایجنت‌های فعال فوتبال ایران به یکی از باشگاه‌های مهم کشورمان وعده داده عزت‌اللهی را با قیمتی مناسب به مدت نیم‌فصل به ایران برگرداند.
 
سعید در این سال‌ها هر نیم‌فصل را قرضی جایی گذراند و حالا می‌تواند با همین فرمول به لیگ ایران بیاید. گویا باشگاه سرشناس نیز برای جذب این بازیکن چراغ سبز نشان داده است. جالب اینکه همین باشگاه در ابتدای فصل قصد داشت سه هافبک خود را کنار گذاشته و عزت‌اللهی را جذب کند، اما نادر عزت‌اللهی پدر سعید با این انتقال مخالف بود و از فرزندش خواست مثل سردار آزمون با هر شرایطی در اروپا بماند و با هر مبلغ قراردادی شرایط را تحمل کند، زیرا راه پیشرفت از آنجا می‌گذرد، اما حالا ثابت شده برای بازگشت این بازیکن به شرایط ایده‌آل، نیاز است حتماً برای مدتی در تیمی بازی کند تا به دوران اوج برگردد و دوباره ترانسفر شود.

با همان روشی که محمد نادری به پرسپولیس پیوست، عزت‌اللهی هم می‌تواند به فوتبال ایران برگردد. نادری نیز با باشگاه کورتریک بلژیک قرارداد بست و سپس به صورت قرضی به پرسپولیس آمد. این شرایط می‌تواند برای عزت‌اللهی هم رخ بدهد.

این هم یک مدل درآمدزایی جدید برای باشگاه‌های اروپایی است. آن‌ها بازیکنان آسیایی و آفریقایی را با قیمت‌های بسیار کم جذب می‌کنند و سپس با رقم‌های بالا به تیم‌های دیگر، قرض می‌دهند. همین ماجرا در مورد جونیور در باشگاهی بلغاری اتفاق افتاد که به پرسپولیس آمد. نورافکن به استقلال و سپس سپاهان پیوست و حالا شاید برای عزت‌اللهی نیز اتفاق بیفتد. در مورد علی قلی‌زاده هم شنیده می‌شود که شاید در نیم فصل به لیگ ایران برگردد، او هم با قرارداد قرضی!

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • اسد

    در تمام زمینه ها اینگونه عمل میکنند در صنعت . کشاورزی و ..... مواد اولیه مارو میگیرن و پس از تغییراتی با قیمت بسیار بالتر به ما برمیگردونن

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه