شمانیوز
کد خبر : 923474

علاقمندان به کشتی در ایران صبح امروز را با یک خبر غیرمنتظره آغاز می کنند؛مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در ایران لغو شد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز وبه نقل از ورزش سه:  بنابر گزارشی که در صفحه اول سایت فدراسیون جهانی کشتی منتشر شده است در واکنش به اتفاقات اخیر ایران، مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی 2019 که قرار بود در ایران برگزار شود به تعویق افتاده است.


کمیته اجرایی فدراسیون جهانی کشتی  دیروز جلسه‌ای در استانبول برگزار کرد وبا توجه به گزارشهای  مختلف از جمله توصیه‌های وزارتخانه‌های خارجه کشورهای حاضر در این رقابت در این تصمیم تجدید نظر کرد. همچنین توسط کمیته اجرایی تأیید شد که دو تیم (ژاپن مجارستان )به دلیل توصیه‌های دولتهای خود ، قبلاً از حضور در این تورنمنت کنار کشیده بودند.


میشل دوسون ، دبیرکل فدراسیون جهانی کشتی ، در نامه ای به فدراسیون های ملی مربوطه چنین نوشته است:"با توجه به مسئولیت خود در قبال ورزشکاران و تیم ها ؛ و اینکه اوضاع به حد مطلوبی از ثبات برای برگزاری چنین رویدادی بین المللی نرسیده است ؛ و برای جلوگیری از هرگونه خطر برای ورزشکاران ما ، کمیته اجرایی تصمیم به تعویق این مسابقات گرفته است.

 

5293109 (1)

 

رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ قرار بود روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری به میزبانی سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شود.


حال باید منتظر تاریخ جدید این رقابتها ماند که برخی منابع اعتقاد دارند این تعویق تنها چند هفته خواهد بود.

اتحادیه جهانی کشتی مدعی شده که کشورهای ژاپن و مجارستان نیز اعلام کرده‌اند که از حضور در جام جهانی تهران خودداری خواهند کرد.

بنا بر اعلام اتحادیه جهانی کشتی این تصمیم بر اساس توصیه برخی کشورها و برای جلوگیری از بروز هرگونه اتفاق احتمالی برای ورزشکاران گرفته شده است.

احتمالا برگزاری این رقابت‌ها در هفته‌های آینده تعیین تکلیف خواهد شد.//ایسنا

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه