شمانیوز
کد خبر : 925176

علیرضا منصوریان می‌خواهد باز هم با استفاده از سه دفاع برابر پرسپولیس قرار بگیرد. سیستمی که در اصلی دفاعی اما در ظاهر هجومی است.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛   باز هم علیرضا منصوریان به رقیب دیرینه یعنی پرسپولیس رسید. درست در مقطعی حساس که یک امتیاز هم برای او به اندازه برد ارزشمند است و پایه‌های مربیگری او در اصفهان را سفت می‌کند. منصوریان بعد از دریافت اولتیماتوم از مدیران باشگاه از دو بازی موفق به کسب چهار امتیاز شده است و حالا می‌خواهد با شکست سرخ‌ها همراه با گابریل کالدرون بار دیگر نامش را بر سر زبان‌ها بیاندازد.

با این حال او با سیستم جدید برابر پرسپولیس قرار می‌گیرد. سیستمی که در ظاهر  هجومی محسوب می‌شود اما در اصل دفاعی است. به گونه‌ای که استفاده از ضد حملات به برنامه اصلی آن‌ها بدل شده و همین کار حریف را سخت تر می‌کند.

علیرضا منصوریان قصد دارد به مانند مسابقات گذشته معراج اسماعیلی را به عنوان گلر اصلی بر روی خط دروازه قرار دهد. بازیکن جوانی که در چهار مسابقه، سه کلین شیت به نام خود ثبت کرده و جواد اعتماد منصوریان را به خوبی داده است.

5

یک خط جلوتر و در خط دفاعی همه چیز متفاوت است؛ هادی محمدی به همراه محمد نژادمهدی و وحید محمدزاده سه مدافع مرکزی ذوبی‌ها خواهند بود. سیستمی سه دفاعه که تنها در مواقع حمله این آرایش را به خود می‌گیرد و برای تاکتیک دفاعی متفاوت خواهد بود. جایی که دانیال اسماعیلی فر و مسعود ابراهیم زاده به عنوان وینگر راست و چپ شناخته می‌شوند اما در عین حال وظایف مدافعان راست و چپ را نیز به خوبی ایفا خواهند کرد.

در ادامه می‌توان به حضور دو هافبک دفاعی در ترکیب ذوبی‌ها اشاره کرد. حمید بوحمدان و مهدی مهدی پور جلوی خط دفاعی قرار می‌گیرند. البته در زمان حمله مهدی پور جلوتر می‌رود و وظایف طراحی حملات را نیز بر عهده می‌گیرد. قاسم حدادی فر نیز به عنوان سومین هافبک پشت دو مهاجم تیم حاضر در سیستم قرار خواهد گرفت.

در نوک خط حمله نیز ارسلان مطهری و علیرضا منظمی توسط علیرضا منصوریان به کار گرفته می‌شوند. یکی با تجربه بالا و قدرت تمام کنندگی و دیگری با تکنیک و سرعتی. منظمی با توجه به اینکه سرعت بالایی دارد، زمان دفاع نیز به خط هافبک اضافه شده و برتری نفرات برای تیمش ایجاد می‌کند. هر چند که با وجود بازیکنانی سریع مثل اسماعیلی فر، ابراهیم زاده، منظمی و مطهری پرسپولیسی‌ها که تا حدی کند هستند کار سختی برای مهار مهره‌‎های میزبان خواهند داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه