شمانیوز
کد خبر : 926437

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ دسته اول از ساعت ۱۴ امروز شروع می‌شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از خبرورزشی ؛ نیم‌فصل اول لیگ دسته اول در شرایطی امروز به پایان خواهد رسید که احتمال دارد با نتایج رقم خورده و با توجه به وجود چند بازی عقب افتاده، تکلیف قهرمان امروز مشخص نشود.
گل ریحان البرز- نیروی زمینی تهران
تنها در یک صورت گل ریحان با توجه به یک بازی بیشتر نسبت به نود ارومیه قهرمان می‌شود که آن‌ها در مصاف با نیروی زمینی به پیروزی برسند و نودی‌ها بازنده شوند. گل ریحان عزم خود را برای شکست نیروی زمینی جزم کرده هر چند شاگردان روانخواه با بردی که هفته قبل کسب کردند به دنبال رسیدن به نیمه بالای جدول هستند.
نود ارومیه- استقلال خوزستان
نودی‌ها هفته قبل شکست غیر منتظره‌ای مقابل مس رفسنجان داشتند تا صدر جدول را از دست بدهند. شاگردان بیاتلو با توجه به یک بازی کمتر بیشترین شانس را برای قهرمانی دارند و اگر حریف پایین جدولی خود را ببرند، به این مهم نزدیک می‌شوند. استقلال خوزستان هفته قبل با شکست پرگل خوشه طلایی کار بزرگی کرد و چه بسا امروز هم در ارومیه حریف سرسختی برای میزبان باشد.
بادران تهران- مس رفسنجان
حساس‌ترین و جذاب‌ترین بازی هفته را در پایتخت شاهد هستیم؛ جایی که شاگردان فرهاد کاظمی پس از غلبه بر سپیدرود در رشت با روحیه خوب به مصاف مسی‌ها می‌روند. مس شانس قهرمانی نیم‌فصل را هم دارد و پس از غلبه بر نود ارومیه اگر بتواند امروز هم بادران را از پیش رو بردارد، به یک‌قدمی قهرمانی نیم‌فصل می‌رسد.
فجرسپاسی شیراز- سپیدرود رشت
دست‌نشان هنوز با سپیدرود یک امتیاز هم دشت نکرده و نمی‌خواهد نیم‌فصل را با ناکامی پشت سر بگذارد. البته آن‌ها با تغییرات زیاد به شیراز رفته‌اند و شاید همین عامل شاگردان مهابادی را غافلگیر کند هر چند فجری‌ها که هنوز شانس قهرمانی نیم‌فصل را دارند، از بازی خانگی فقط برد می‌خواهند.

25


مس کرمان- شهرداری تبریز
این بازی به احتمال بسیار زیاد لغو خواهد شد. علم و ادب تبریز که با خرید امتیاز شهرداری وارد لیگ دسته اول شده است، از ۱۵ بازی قبلی خود تنها ۶ امتیاز کسب کرد تا سه‌شنبه شب با انتشار بیانیه‌ای به دلیل سنگ‌اندازی و اقدامات دور از شأن عوامل شهرداری، کناره‌گیری خود از لیگ دسته اول را اعلام کند. بدین ترتیب اگر شهرداری امروز به کرمان نرود، رسماً از لیگ یک کنار خواهد کشید.
داماش گیلان- آلومینیوم اراک
داماش این فرصت را دارد تا با پیروزی در بازی خانگی با شرایط نسبتاً خوبی به نیم‌فصل دوم فکر کند. حریف آن‌ها آلومینیومی است که دور از انتظار ظاهر شد با این حال هنوز فرصت مدعی شدن را دارد و اگر دو بازی باقی مانده نیم‌فصل را خوب نتیجه گرفته و برای نیم‌فصل دوم برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد، شانس صعود به لیگ برتر را خواهد داشت.
خوشه طلایی ساوه- سرخپوشان پایتخت
خوشه طلایی با شکستی که هفته قبل پذیرفت، عملاً خروج خود از جمع مدعیان را اعلام کرد، با این حال آن‌ها برای اعاده حیثیت این هفته میزبان سرخپوشان پاکدشت هستند که با تغییراتی وارد این بازی شده است. امیرحسین فشنگچی به جای علی نیکبخت سرمربی این تیم شده و باید دید در گام اول چه خواهد کرد.
ملوان بندرانزلی- قشقایی شیراز
ملوانی‌ها با پیروزی در ۳ بازی پیاپی روحیه خوبی گرفته و از انتهای جدول جدا شدند، با این حال برای رسیدن به حاشیه امنیت باید از پس قشقایی بربیایند. حریف آن‌ها هم شرایط چندان خوبی ندارد و اگر شاگردان احمدزاده بازی امروز را ببرند، حتی از قشقایی هم جلو زده و چند پله در جدول صعود می‌کنند.
آرمان‌گهر سیرجان- رایکا بابل
دیگر جدال حساس پایین جدول را در سیرجان شاهد هستیم. شاگردان قاسم شهبا این فرصت را دارند تا در خانه خود تیم هفدهم جدول را شکست دهند به خصوص که حریف در هفته گذشته تمرینات خوبی هم نداشته است. رایکا بعد از چند نتیجه خوب با شکوری به ملوان باخت و با تعطیلی تمرینات این تیم به خاطر مشکلات مالی شرایط خوبی برای بازی امروز ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه