شمانیوز
کد خبر : 926699

جنجال عجیب فدراسیون فوتبال؛

برنامه‌ریزی اشتباه سازمان لیگ که نیم‌فصل اول لیگ برتر را تا هفته هفدهم «کش» داد و برگزاری بازی‌های یک‌چهارم نهایی جام حذفی را هم در روز دوم دی در نظر گرفت، تیم امید را مقابل تیم‌های لیگ برتری قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛   اگر همه چیز سر جایش بود، بدون احتساب بازی‌های عقب‌افتاده، امروز نیم‌فصل اول لیگ برتر نوزدهم تمام می‌شد و حمید استیلی و همکارانش می‌توانستند خیلی راحت از فردا اردوی تیم امید را شروع کنند، اما سازمان لیگ نه تنها می‌خواهد بازی‌های هفته شانزدهم و هفدهم لیگ برتر را برگزار کند بلکه برگزاری بازی‌های عقب‌افتاده لیگ و یک‌چهارم جام حذفی را هم در همین مدت زمان گنجانده تا عملاً تیم امید و تیم‌های لیگ برتری روبه‌روی هم قرار بگیرند.
البته فدراسیون فوتبال گفته سفت و سخت پشت تیم امید است و اگر تیمی بازیکنانش را در اختیار تیم امید نگذارد، آن بازیکنان حق حضور در رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی را نخواهند داشت.
یکی از مدیران ارشد فدراسیون با تأیید این خبر،  گفت: ما قصد محروم کردن هیچ بازیکنی را نداریم، بلکه تیمی که به تیم امید بازیکن ندهد، از استفاده از همان بازیکن محروم می‌شود. از حمید استیلی خواسته شده شرایط تیم‌های لیگ برتری را در نظر بگیرد و فقط نفراتی را دعوت کند که در برنامه‌هایش هستند تا به تیم‌های لیگ برتری لطمه‌ای وارد نشود. در نقطه مقابل توقع داریم باشگاه‌ها هم با حمید استیلی همکاری کنند و به او بازیکن بدهند.

57


حمید استیلی هم خوش‌بین است، اگرچه برخی نزدیکانش ته دل او را خالی کرده‌اند و می‌گویند سپاهان حاضر نیست تا قبل از بازی حذفی مقابل استقلال، نورافکن و محبی را به تیم امید بدهد، با این حساب استقلال هم قطعاً مهدی قائدی‌اش را به اردوی امید‌ها نمی‌فرستد و البته فولاد و نکونام هم غیرمستقیم پیام داده‌اند به بازیکنان رده سنی امیدشان نیاز دارند، اما سرمربی تیم امید همچنان امیدوار است تمام باشگاه‌ها مثل سایپا و ابراهیم صادقی با تیم امید همکاری کنند و بازیکنان را در اختیار امید‌ها بگذارند.
استیلی می‌گوید: «تیم امید متعلق به من نیست، امانتی است دست من و همکارانم و باید تلاش کنیم این امانت را سلامت به مقصد برسانیم. از همکاران عزیزم در باشگاه‌های لیگ برتری تقاضا می‌کنم هوای تیم امید را داشته باشند.»
استیلی حالا دردسر‌هایی هم در اروپا دارد. ویلموتس به او قول داده بود یونس دلفی برای حضور در اردو‌های تیم امید از باشگاه شارلوا مجوز بگیرد، ولی حالا که ویلموتسی در کار نیست، شارلوا خیلی که به ما لطف کند، دلفی را برای مسابقات که در تایلند برگزار می‌شود، در اختیار تیم امید بگذارد. صیادمنش هم شاید فقط موقع بازی‌ها به تیم امید بپیوندد.
اردوی تیم امید از یک‌شنبه در تهران شروع می‌شود و اواخر آذر امید‌ها با تمام بازیکنان راهی دوحه خواهند شد و بعد از برپایی آخرین مرحله اردوی آماده‌سازی‌شان برای شرکت در انتخابی المپیک به تایلند می‌روند، اما بعید است امید نورافکن، مهدی قائدی، امیر محبی و حتی ملی‌پوشان فولاد و یکی، دو تیم لیگ برتری دیگر تا پایان بازی‌های نیم‌فصل اول لیگ برتر به جمع امید‌ها ملحق شوند. باید دید آیا فدراسیون فوتبال سر حرف خود می‌ایستد و این بازیکنان را در صورتی که به اردوی تیم امید نروند، از حضور در رقابت‌های لیگ و حذفی محروم می‌کند؟! اگر تیم امید را تیم ملی ببینیم، باید حامی‌اش باشیم و باید تمام امکانات را برایش فراهم کنیم وگرنه همان بهتر که اصلاً این تیم به انتخابی المپیک نرود. با دست خود به شانس صعود امید‌ها چوب حراج نزنیم.

56


مسئولان و صاحب‌نظران پاسخ می‌دهند

راهکار صحیح برای گرفتن بازیکنان تیم امید چیست؟

حسن حبیبی: تیم امید باید در اولویت باشد
سرمربی اسبق تیم‌های ملی در این خصوص گفت: من هم معتقدم تیم امید روز‌های حساسی در پیش دارد و برای آماده‌سازی این تیم نیاز است که باشگاه‌ها نهایت همکاری را با عوامل تیم امید داشته باشند. این را فراموش نکنیم فشردگی بازی‌های لیگ و نیاز مبرم باشگاه‌ها به بازیکنان خود باعث شده همکاری خوبی بین باشگاه‌ها و تیم امید وجود نداشته باشد، ولی به هر حال تیم امید برای صعود به المپیک توکیو باید تمام نیروهایش را در اختیار داشته باشد و اولویت همه باید تیم امید باشد.
امیرحسین پیروانی: تیم امید با بی‌توجهی باشگاه‌ها لطمه می‌خورد
مربی تیم امید در این خصوص گفت: رقبای ما در مرحله مقدماتی المپیک همگی در اردو حضور دارند و حمید استیلی هم حق دارد در این شرایط حساس بازیکنان خود را در اختیار داشته باشد. ما دیگر فرصتی نداریم و تیم امید از امروز تمرینات خودش را آغاز می‌کند. من به جرأت می‌گویم که عدم همکاری باشگاه‌ها به تیم ملی لطمه خواهد زد. راهکاری غیر از حضور بازیکنان در تمرینات وجود ندارد و این امر فقط با موافقت باشگاه‌ها امکان‌پذیر است در غیر این صورت تیم ملی موفق نخواهد شد.
حشمت مهاجرانی: برنامه‌های باشگاهی و ملی نباید تداخل پیدا می‌کرد
سرمربی اسبق تیم ملی در این خصوص گفت: مگر می‌شود تیم ملی خودش را مهیای بازی‌های مقدماتی المپیک کند و باشگاه‌ها حاضر به دادن بازیکنان خود به این تیم نباشند. بحث اصلی بحث منافع ملی است. اگر چه فدراسیون فوتبال باید طوری برنامه‌ریزی می‌کرد که تداخلی در برنامه تیم امید و بازی‌های باشگاهی به وجود نمی‌آمد. من به باشگاه‌ها حق می‌دهم که بخواهند مهره‌های خود را کامل در اختیار داشته باشند، ولی اگر بحث ملی مطرح است باید به استیلی کمک کرد تا با ترکیب کامل راهی اردو شود.
رضا شاهرودی: منافع ملی باید در اولویت باشد
مربی تیم امید در این خصوص گفت: راهکار‌ها که مشخص است. اگر ما قبول داشته باشیم که این تیم ملی است باید آن‌ها را در اولویت قرار دهیم. مربیان باشگاه‌ها خوب می‌دانند که ما دیگر فرصتی برای آماده‌سازی تیم امید نداریم و بازیکنان باید با هم هماهنگ شوند. مربیان باید ملی‌پوشان را در اختیار ما قرار دهند، چون سرنوشت تیم امید در گرو همکاری آن‌ها با این تیم است. این اردوی آخر تیم امید است و ما توقع داریم باشگاه‌ها به فکر تیم امید باشند.
ابراهیم قاسمپور: باشگاه‌ها باید با تیم ملی همکاری کنند
سرمربی اسبق تیم امید در این خصوص گفت: من هم معتقدم باشگاه‌ها باید نهایت همکاری را با تیم امید داشته باشند وگرنه این تیم مثل گذشته موفق نخواهد شد و راهی به المپیک پیدا نخواهد کرد. اگر چه برای موفقیت تیم امید فاکتور‌های دیگری هم لازم است که به اردو‌ها و بازی‌های تدارکاتی مؤثر برمی‌گردد و با این وجود اگر قرار باشد باشگاه‌ها به تیم امید بازیکن ندهند نباید توقع داشت که ما در مقدماتی المپیک موفق شویم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه