شمانیوز
کد خبر : 926845

به آن پشت نکنید؛

تمرینات نهایی تیم امید پیش از حضور در تایلند محل برگزاری رقابت های انتخابی المپیک 2020 توکیو آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛  این قصه تکراری در تیم امید وجود دارد؛ به روزهای بازی ها که نزدیک می شویم تیم ها به خاطر بازی های لیگ در برابر تیم امید قرار می گیرند و می گویند بازیکن نمی دهیم تا جایی که کادر فنی تیم امید مجبور می شود با خواهش و تمنا از تیم های لیگ برتری بازیکن بگیرد! تازه الان هم بازیکنان تیم های لیگ برتری که به تمرینات امید آمده اند آخر هفته به بازی های باشگاهی برمی گردند و تیم امید مجبور می شود آنهم در این شرایط حساس سه روز از تمرینات را از دست بدهد. چون بازیکن یک روز پیش از بازی های لیگ برتر اردوی تیم امید را ترک می کند. یک روز بازی می کند و روز بعد از بازی هم باید ریکاوری کند.

برای برخی تیم ها و حتی سازمان لیگ که می توانست در این برهه از زمان لیگ را تعطیل کند گویی اصلا تیم امید مهم نیست. شاید به این دلیل که به این تیم می گویند تیم المپیک نه  تیم ملی. در حالی که موفقیت تیم امید افتخار بزرگی برای فوتبال ایران است. المپیک بزرگ ترین آوردگاه ورزشی جهان است و حضور در این بازی ها می تواند ستاره های جوان ایران را در تیر راس نگاه تیم های خارجی ببرد و آنوقت بازیکنان و باشگاه های ایرانی سود زیادی از ترانسفرها می برند و نفع آن در نهایت به فوتبال می رسد و شادی مردم که خیلی گران است و نمی توان برای آن قیمتی تعیین کرد.

Mlz7rY88RKhS

یکی دو بازی بدون بازیکن تیم امید حتی اگر منجر به باخت تیم های باشگاهی شود باز هم ارزش موفقیت تیم امید را دارد. اینجا باید با عرق ملی به موضوع نگاه کنیم. هر تاوانی که باشگاه ها به خاطر تیم امید بدهند ارزشمند است. اول فوتبال ملی و بعد فوتبال باشگاهی. تیم ملی و تیم امید خروجی فوتبال هستند و اگر قرار باشد به این دو تیم پشت کنیم فوتبال معنای خود را از دست خواهد داد.

افتخار تیم امید ابتدا به تیم و بازیکنان می رسد و بعد مردم. با تیم امید مهربان تر باشید. این تیم امروز نه تنها به حمایت باشگاه ها بلکه به حمایت معنوی مربیان تیم های لیگ برتری هم نیازمند است. اما دریغ از روحیه؛ مربیان تیم های لیگ برتری اصلا مصاحبه ای در مورد تیم امید نمی کنند. امروز امید نورافکن برای سپاهان گل می زند. هم چنین مهدی قائدی برای تیم امید. بنابراین تیم امید تیم پر روحیه ای برای صعود به المپیک است. از همه مهمتر به یاد داشته باشیم این ستاره ها حاصل سال های تلاش استعدادیابی فدراسیون فوتبال است و امروز نوبت ادای دین باشگاه ها به تیم امید است. همه این ستاره ها از تیم نوجوانان تا امید از سوی فدراسیون فوتبال کشف و پرورش داده شده اند. سهم تیم امید از این همه تلاش نباید هیچ باشد. به خاطر منفعت ملی  و به خاطر نام ایران به تیم امید پشت نکنید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه