شمانیوز
کد خبر : 926940

فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال ایران می خواهند بازی های لیگ برتر و جام حذفی را پیگیری کنند و در عین حال بازیکنان باشگاه ها در اختیار تیم امید قرار بگیرد.

 به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛  گذشته از مشکلات عدیده ای نظیر پرداخت مطالبات ویلموتس، بازگرداندن استراماچونی، انتخاب مربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان و سایر معضلات ریز و درشتی که فوتبال ایران در این روزها با آن دست به گریبان است، مدیران فدراسیون و سازمان لیگ باید در مورد موضوع دیگری هم طی روزهای آتی تصمیم گیری سریع داشته باشند.

اردوی تیم ملی امید که برای حضور در بازی های مقدماتی المپیک 2020 آماده می شود، از روز شنبه با حضور 11 بازیکن زیر نظر حمید استیلی از سر گرفته شد و امشب با اضافه شدن بازیکنان صنعت نفت که به دلیل مشکلات پروازی دیرتر از سایرین به اردو اضافه خواهند شد، کامل می شود و یا این وصف سرمربی تیم امید فقط یک روز به صورت کامل آن هم به استثنای برخی لژیونرها نظیر صیادمنش و دلفی در اختیار خواهد داشت و روز سه شنبه بازیکنان باید به باشگاه هایشان بازگردند.

 در این میان سازمان لیگ تغییراتی در برنامه مسابقات ایجاد کرد و مسابقات هفته هفدهم را معلق کرد و هنوز زمانی برای برگزاری آنها اعلام نکرده است ولی رقابت های لیگ در هفته شانزدهم، رقابت های جام حذفی در مرحله یک چهارم و دیدارهای معوقه که کم هم نیستند، سه بازی سرنوشت ساز، پیش روی تیم های لیگ برتری که بازیکنان مهمی در ترکیب تیم ملی امید دارند، قرار داده است.

تلاقی این اتفاقات معضل جدید برای مدیران فوتبال ایران و باشگاه ها ایجاد کرده است؛ از طرفی باشگاه هایی نظیر سپاهان و استقلال که بازیکنان تاثیر گذاری نظیر مهدی قائدی، امید نورافکن و محمد محبی را در ترکیب تیم خودشان می بینند، رضایت به انجام بازی هایشان بدون این بازیکنان نداده اند و در سوی دیگر مسئولان تیم امید در حال وارد کردن فشار به مسئولان بالادستی خود در فدراسیون هستند تا بازیکنان این دو تیم و سایر تیم ها را در اختیار داشته باشند.

سعید فتاحی سرپرست تیم فوتبال سپاهان در رابطه با این موضوع اینگونه از سوی باشگاه اظهار نظر کرده است:« موضع باشگاه سپاهان همچنان برگزاری بازی مقابل شاهین بوشهر و استقلال با حضور دو ملی‌پوش المپیکی است. با این حال تصمیم نهایی در این مورد را پس از جلسه‌ای که با امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم برگزار می‌کنیم، خواهیم گرفت.»

شاید اگر بازی های لیگ برتر در هفته های گذشته به دلایل مختلف نظیر آلودگی هوا و اتفاقات غیرمنتظره پس از گرانی بنزین تعطیل نمی شد، حالا سازمان لیگ دست بازتری برای به تعویق انداختن هفته شانزدهم، بازی های معوقه و همینطور مرحله یک چهارم بازی های جام حذفی داشت ولی آنها حالا چالش بزرگی را پیش روی خود می بینند.

سوی دیگر این مشکل، باشگاه های فوتبال هستند که ممکن است برگزاری سه بازی بدون بازیکنان تاثیرگذارشان، برای آنها به قیمت از دست رفتن دو جام همراه شود و به همین دلیل به هیچ وجه راضی به برگزاری بازی هایشان بدون بازیکنان تیم ملی امید نمی شوند.

پس در شرایطی که باشگاه ها درخواست تعویق بازی هایشان یا انجام بازی با ملی پوشان دارند و حمید استیلی هم خواهان برگزاری اردوی قطر با حضور تمام ملی پوشان تیم امید است، باید منتظر اتفاقات روزهای آتی باشیم تا ببینیم در نهایت چه تصمیمی در این رابطه اتخاذ خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه