شمانیوز
کد خبر : 927348

جنگ قدرت طلبان در نیوکمپ از ساعت 22:30 امشب؛

سرانجام سیاست اجازه خواهد داد امشب ال‌کلاسیکو برگزار شود، در شرایطی که بارسا و رئال شانه‌به‌شانه در صدر حرکت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از خبرورزشی ؛ شرایط نامساعد سیاسی در کاتالونیا باعث شد این دیدار حدود ۲ ماه دیرتر برگزار شود و حالا در شرایطی بارسلونا در نوکمپ میزبان رئال‌مادرید خواهد بود که امنیت بازی تضمین شده و مشکلی برای برگزاری دیدار صدرنشینان مشترک لالیگای اسپانیا نیست. از ساعت ۲۲:۳۰ امشب در حالی بارسا و رئال در پی شکست دادن رقیب دیرینه هستند که هر دو تا پایان ۱۶ دیدار ۳۵ امتیاز کسب کرده‌اند و فقط بر حسب تفاضل گل بیشتر کاتالان‌ها بالاتر قرار گرفته‌اند.

 
بارسلونا؛ فراتر از یک باشگاه
«Més Que Un Club» (فراتر از یک باشگاه) نشان می‌دهد این تیم آبی‌واناری‌پوش فقط به نوکمپ و زمین فوتبال محدود نمی‌شود. این تیم دین و ایمان مردم یک منطقه است که حتی فریاد‌های سیاسی‌شان را هم از کنار آن به گوش دنیا می‌رسانند. شاید امنیت برای ال‌کلاسیکو برقرار شده باشد، اما منتظر باشید در حاشیه این بازی پرچم‌های کاتالونیا و شعارهای‌شان را ببینید و بشنوید. از حواشی بگذریم و به فوتبال برگردیم. فصل پیش که تمام شد هواداران بارسلونا دوست نداشتند ارنستو والورده مربی تیم‌شان بماند. با قهرمانی لالیگا هم راضی نشدند و شکست عجیب برابر لیورپول باعث شد از این مربی ناراحت باشند. این فصل چند خرید بزرگ و تغییر و تحویل در ترکیب بارسلونا کمی داستان را تغییر داده. والورده برای وفق دادن مهره‌های جدید مثل دی‌یونگ و گریزمن با ستاره‌های تیمش زمان لازم داشت. حالا در خط حمله با ستاره‌هایی که هماهنگ شده‌اند و مثلث MSG ویرانگر هستند، اما در دفاع تزلزل دارند. در آستانه ال‌کلاسیکو این دفاع بارسا هواداران‌شان را نگران می‌کند، اما به پشتوانه آن‌ها تیم‌شان در نوکمپ شکست‌ناپذیر بوده است. شاید اگر همه بازی‌ها در نوکمپ برگزار می‌شد حالا اختلاف بارسا با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده دورقمی بود! به‌واسطه همین بازی خانگی هم شانس بردِ بارسا را بیش از رئال می‌دانند.

4

 
رئال‌ مادرید؛ پرواز با زیزو
زین‌الدین زیدان یک فرشته بود... و البته هنوز هم هست! زیزو وقتی سال ۲۰۱۵ آمد که رئال‌مادرید شرایط خوبی نداشت و با ۳ قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان اروپا نشان داد اسطوره‌های مستطیل سبز می‌توانند روی نیمکت هم حرف‌هایی برای گفتن داشته باشند. آن دوران تمام شد، زیزو رفت و با رفتنش دوباره بحران به سراغ کهکشانی‌ها آمد. فلورنتینو پرس هم ماه مارس وقتی فهمید با سولاری هم مثل لوپتگی تیمش به جایی نخواهد رسید، پیشنهاد داد تا مربی سابق نتواند رد کند. در مقطع پایانی فصل پیش کار سخت بود، اما طبق وعده رئال برای این فصل پرستاره بسته شد تا بتواند در لالیگا با بارسلونا رقابت کند. حالا رقابت جدی‌تر از همیشه و فوق العاده حساس است. اگرچه رئال هم مثل بارسا مشکلاتی در خط دفاع داشته، اما انگیزه‌شان برای نتیجه گرفتن ستودنی است. آن لحظه‌ای که کورتوا پیش آمد و روی گل تساوی برابر والنسیا تأثیرگذار بود مشخص شد رئال تا آخرین هفته پا پس نخواهد کشید. امشب در نوکمپ می‌خواهند طلسم نبردن بارسا را بشکنند. نکته خوب که آخرین بردشان در لالیگا برابر کاتالان‌ها هم در خانه حریف بوده. یعنی اگر بارسلونا در خانه شکست‌ناپذیر است، داستان رویارویی با رئال متفاوت خواهد بود. کهکشانی‌ها می‌خواهند با زیزو پرواز کنند و مثل همیشه جاه‌طلب هستند.

3

 
آخرین جدال
ال‌کلاسیکوی برگشت فصل قبل لالیگا را رئال‌مادرید در خانه یک بر صفر به بارسلونا باخت. دقیقه ۲۶ راکیتیچ تنها گل آن دیدار را به ثمر رساند.
 
آمار بازی
۲۷۵) ۲۷۵ مرتبه در تاریخ، بارسلونا و رئال‌مادرید به مصاف هم رفته‌اند. ۱۱۵ برد برای بارسا ثبت شده و رئال ۹۹ بازی را برده، در حالی که ۶۱ بازی با تساوی خاتمه پیدا کرده است.
۲۴۲) ال‌کلاسیکو‌های رسمی ۲۴۲ بازی بوده که ۹۶ بازی را بارسا برده و در ۹۵ بازی رئال‌مادرید برنده شده. ۵۱ بازی هم برنده نداشته است.
۱۷۸) در ۱۷۸ نبرد لالیگایی بارسلونا و رئال، هر تیم موفق شده ۷۲ بازی را ببرد و ۳۴ بازی هم با تساوی پایان یافته است.
۶) بارسلونا در ۶ بازی آخر لالیگایی برابر رئال‌مادرید بازنده نبوده است، ۴ بازی را برده و در ۲ بازی که خانگی بوده برابر رئال متوقف شده.
۲) آخرین برد رئال برابر بارسا به ۲ سال و نیم پیش در جدال سوپرجام برمی‌گردد که در هر دو بازی تابستان ۲۰۱۷ پیروز شدند.
۱۷) یادآوری آخرین ال‌کلاسیکوی لالیگایی که گل نداشته شما را متعجب خواهد کرد. این نبرد همیشه پرهیجان و زیبا آخرین مرتبه ۱۷ سال پیش یعنی نوامبر ۲۰۰۲ با تساوی بدون گل به پایان رسید.
۹) از آخرین مرتبه‌ای که در لالیگا بارسا بیش از ۲ بازی متوالی را از رئال برد ۹ سال می‌گذرد. نوامبر ۲۰۱۰ در ۵ بازی متوالی کهکشانی‌ها را برده بودند.
۳۵) در سالیان اخیر کمتر اتفاق افتاده که بارسلونا و رئال‌مادرید شانه‌به‌شانه در صدر حرکت کنند. هر دو تیم ۳۵ امتیازی هستند و فقط به واسطه تفاضل گل بهتر بارسا صدرنشین است. البته در لالیگا بازی رودررو محاسبه می‌شود و قبل از این بازی تفاضل گل ملاک است. یعنی اگر رئال در زمین بارسا به تساوی هم برسد صدرنشین خواهد شد.
۷) شاگردان والورده با اینکه ۳ مرتبه خارج‌از‌خانه شکست خورده‌اند، فصل جاری در نوکمپ هیچ شکستی نداشته‌اند. هر ۷ بازی لالیگایی در خانه‌شان را برده‌اند.
۴۳) بهترین خط حمله لالیگا تا پایان هفته هفدهم در اختیار بارسلونا است با ۴۳ گل زده. بارسا که یک بازی کمتر از بقیه تیم‌ها دارد ۲,۶۸ گل در هر بازی زده است.
۱۲) بهترین خط دفاع لالیگا در اختیار اتلتیکومادرید است که ۱۰ گل خورده و رئال‌مادرید با ۱۲ گل خورده پس از همشهری قرار گرفته.
۳۷) لیونل مسی و لوئیس سوارس ستاره‌های خط حمله بارسلونا در ال‌کلاسیکو مجموعاً ۳۷ گل زده‌اند که مسی ۲۶ گل زده و برترین گلزن تاریخ این مسابقه است. در لالیگا هم مسی ۱۸ گل زده و سوارس ۹ گل.
۵) بارسلونا در ال‌کلاسیکوی قبلی در شرایطی که مسی را در ترکیب نداشت، در نوکمپ ۵ گل به رئال‌مادرید زد که سوارس در آن دیدار هت‌تریک کرد.
۱۸) کاپیتان بارسلونا این فصل در لالیگا روی ۱۸ گل تأثیرگذار بوده است. مسی ۱۲ گل زده و ۶ پاس‌گل ارسال کرده.
۱۲) کریم بن‌زما رقابتی مثل رقابت بارسا و رئال در صدر جدول با لیونل مسی دارد. هردو با ۱۲ گل صدرنشین جدول گلزنان هستند و برای جایزه پیچیچی خیز برداشته‌اند.

2

 
مصدومان و محرومان
در بارسلونا، عثمان دمبله که باز هم مصدوم شده ال‌کلاسیکو را قطعاً از دست داده است، در حالی که آرتور هم شرایط نامشخصی دارد و احتمالاً به این دیدار حساس نخواهد رسید. ادن آزار سرآمدِ لیست مصدومان رئال‌مادرید برای ال‌کلاسیکو است. علاوه بر ستاره بلژیکی، مارسلو، خامس رودریگس، لوکاس واسکس و مارکو آسنسیو هم مصدومانی هستند که به نبرد نوکمپ نخواهند رسید.
 
ترکیب احتمالی دو تیم

بارسلونا: تراشتگن، روبرتو، پیکه، لانگله، آلبا، راکیتیچ، بوسکتس، دی‌یونگ، مسی، گریزمن و سوارس
رئال‌مادرید: کورتوا، کارواخال، واران، راموس، مندی، کروس، کاسمیرو، مودریچ، رودریگو، ایسکو و بن‌زما

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه