شمانیوز
کد خبر : 927561

یحیی توره، ستاره سابق منچسترسیتی و بارسلونا با انتقاد از جوایر توپ طلا می‌گوید سادیو مانه بدون شک استحقاق دریافت توپ طلای امسال را داشته و حقش به او داده نشده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛  یحیی توره، ستاره سابق منچسترسیتی و بارسلونا با حمایت از ستاره آفریقایی لیورپول، سادیو مانه می‌گوید مانه امسال استحقاق دریافت توپ طلا را داشته و این جایزه در حالی که حق او بوده به دیگری داده شده است. توره سیستم رای‌دهی برای این جایزه را زیر سوال برده و آنها را اشتباه می‌داند.

یحیی توره که به عنوان مهمان افتخاری به دوحه سفر کرده تا شاهد جام باشگاه‌های جهان باشد در گفتگو با خبرنگاران درباره توپ طلا گفت:" راستش را بخواهید سادیو مانه لیاقت بردن توپ طلا را داشت. ما در آفریقا هیچ بازیکن دیگری را بهتر از او نمی‌بینیم. شما رای‌ها را دیدید؟ سال گذشته دیدید او چکارها کرد؟ چند گل به ثمر رساند و با لیورپول به چه افتخاراتی دست پیدا کرد؟".

20

ستاره سابق منچسترسیتی و بارسا در ادامه گفت:" به نظر من اینکه تیمی که قهرمان چمپیونزلیگ شده ولی برنده توپ طلا از آن انتخاب نمی‌شود، این مایه شرمساری است".

مانه در توپ طلای امسال با دریافت 347 رای از مجموع آرا در رتبه چهارم جدول رده‌بندی ایستاد. تعداد آرای مانه از لیونل مسی که برنده توپ طلا شد 347 رای کمتر و از کریستیانو رونالدو که در رتبه سوم ایستاد 100 رای کمتر بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه