شمانیوز
کد خبر : 927645

فینال جام جهانی باشگاه‌های ۲۰۱۹؛

امشب یک تیم جدید در جام‌جهانی باشگاه‌ها معرفی خواهد شد و لیورپول و فلامنگو در پی کسب این جام هستند.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از خبرورزشی ؛  تورنمنتی کوچک که با چند بازی یک قهرمان را به دنیا معرفی خواهد کرد. جام جهانی باشگاه‌های ۲۰۱۹ که امسال برای نخستین مرتبه در قطر برگزار شد امشب به پایان راه خودش خواهد رسید. از ساعت ۲۱ لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و فلامنگو قهرمان کوپا لیبرتادورس برای جام قهرمانی تلاش خواهند کرد. تیم‌های انگلیسی و برزیلی که سابقه قهرمانی را نداشته‌اند و هر کدام جام را بالای سر ببرد دهمین قهرمان مسابقات خواهد بود.

لیورپول؛ جامی برای کریسمس پرماجرا

جام جهانی باشگاه‌های ۲۰۱۹ برای لیورپول به‌نوعی شروع شد که هواداران‌شان را ترس برداشت. ترکیبی که مثل همیشه نبود و دردسری که مونتری ایجاد کرد، اما فینال سناریوی متفاوتی برای شاگردان کلوپ نوشته خواهد شد. فان‌دایک برمی‌گردد، مانه، فیرمینو و آرنولد به ترکیب اصلی اضافه می‌شوند و لیورپول مثل همیشه خواهد شد. تصمیم کلوپ برای بازی با مونتری ریسکی بود، اما جواب داد. شاید سال‌ها باورش برای مردم سخت باشد که لیورپول در ماه دسامبر ۲۰۱۹ در ۹ بازی به میدان رفت، یعنی تقریباً هر ۳ روز یک بازی. حتی به فاصله کمتر از ۲۴ ساعت با دو تیم متفاوت در دو تورنمنت بازی کرد. کلوپ اگر دسامبر را به سلامت بگذارد می‌تواند باز هم تیمش را به جا‌های خوبی برساند و شاید قله‌های افتخاری که فتح می‌کنند از فصل قبل بیشتر هم باشد. امشب شانس دارند نخستین جام فصل که جام جدیدی در ویترین افتخارات باشگاه خواهد بود را بالای سر ببرند. با این حال نباید تصور کنند بازی آسانی پیش‌رو دارند. فلامنگو بی‌شک آماده‌ترین تیم برزیل است و به‌خصوص در حمله کار را برای دفاع لیورپول سخت خواهد کرد.

k1hinSH0Rkyf

فلامنگو؛ رقص و شادی در خاورمیانه

قرمز و مشکی‌های برزیل چند ماهی می‌شود فقط خوشی و شادی داشته‌اند. قهرمانی در کوپا لیبرتادورس به شکلی که هیچ‌وقت فراموش نشود و سپس جامی که یک دهه در برزیل حسرتش را می‌کشیدند بالای سر بردند. در واقع سال ۲۰۱۹ سال پایان حسرت‌ها برای فلامنگو بود، حسرت ۳۸ ساله در لیبرتادورس و حسرت ۱۰ ساله در سری A. وقتی ژرژ مندس از پرتغال خارج شد کسی فکر نمی‌کرد او چنین مسیری را برود. خیلی زود از الهلال جدا شد، اما در فلامنگو قهرمان مردم و باشگاه است. هر اتفاقی امشب در دوحه رخ بدهد سال ۲۰۱۹ باز هم برای فلامنگو فراموش‌نشدنی خواهد بود، اما یک قهرمانی در خاورمیانه مثل خامه روی کیک پایان سال‌شان خواهد بود. فلامنگو با بازگشت برابر ریورپلاته در فینال کوپا لیبرتادورس نشان داد تا واپسین دقایق پا پس نخواهد کشید. سال‌هاست نماینده‌های آمریکای‌جنوبی می‌خواهند نشان دهند چیزی از اروپایی‌ها کم ندارند. فلامنگو هم مثل لیورپول در حدود ۲.۵ گل در هر بازی میانگین گل زده‌اش است و اگر احتیاط در این دیدار حکمفرما نشود می‌توانیم امیدوار باشیم یک نبرد زیبا و پرگل ببینیم.

gne5z2Y1567O

آخرین جدال

لیورپول و فلامنگو فقط یک مرتبه در تاریخ به مصاف هم رفته‌اند. در فینال جام بین‌قاره‌ای سال ۱۹۸۱، تیم برزیلی موفق شد سرخ‌ها را با ۳ گل شکست دهد و قهرمان شود. در آن بازی که در توکیو برگزار می‌شد، نونس دو مرتبه و آدیلیو برای فلامنگو گلزنی کردند. ستاره آن دیدار زیکو کاپیتان و اسطوره فلامنگو بود.

آمار بازی

یک) چه لیورپول قهرمان شود و چه فلامنگو، شاهد بالا رفتن جام قهرمانی توسط بازیکنان تیمی جدید در جام جهانی باشگاه‌ها خواهیم بود.

یک) انگلیسی‌ها فقط یک مرتبه قهرمان جام جهانی باشگاه‌ها شده‌اند و آن قهرمان منچستریونایتد در سال ۲۰۰۸ بوده است.

۴) برزیلی‌ها بعد از اسپانیایی‌ها با ۴ قهرمانی پرافتخارترین هستند. البته فلامنگو از این قهرمانی‌ها سهمی نداشته و جام‌ها را کورینتیانس، سائوپائولو و اینترناسیونال برده‌اند.

۷) از آخرین قهرمانی یک تیم غیراروپایی ۷ سال می‌گذرد. کورنتیانس سال ۲۰۱۲ آخرین قهرمان غیراروپایی بود.

۵) ۵ سال متوالی است در جام جهانی باشگاه‌ها تیم‌های اسپانیایی قهرمان شده‌اند، ۴ جام به رئال رسیده و یک جام به بارسا.

یک) لیورپول در این فصل فقط یک باخت برابر ناپولی داشته و در لیگ برتر شکست نخورده. البته اگر آن بازی لیورپول با تیم جوانان‌شان برابر استون‌ویلا در جام اتحادیه را حساب کنیم باخت‌های‌شان به عدد ۲ می‌رسد.

۲۴) پیش از حضور در جام جهانی باشگاه‌ها، فلامنگو ۴ بر صفر از سانتوس باخت که این شکست سنگین پایانی بر ۲۴ بازی بدون شکست قهرمان این فصل سری A برزیل بود.

۲۵) در ۶ بازی نخست جام جهانی باشگاه‌ها ۲۵ گل به ثمر رسیده، یعنی به‌طور میانگین ۴.۱۶ گل در هر دیدار. بهترین میانگین گل تورنمنت متعلق به سال گذشته بود که ۴.۱۳ گل در هر بازی زده شد. این احتمال وجود دارد که رکورد سال پیش امسال شکسته شود.

۵) آخرین بازی جام جهانی باشگاه‌ها که گل نداشت سال ۲۰۱۴ برگزار شد. دیدار بین تیم‌های المغرب تطوان و اوکلندسیتی.

مصدومان و محرومان

فابینیو، ناتانیل کلاین، جوئل ماتیپ و دیان لوورن به جام جهانی باشگاه‌ها نرسیدند. ویرجیل فان‌دایک و جورجینیو واینالدوم ستاره‌های هلندی لیورپول هم مصدوم بودند که به احتمال زیاد به فینال خواهند رسید. فلامنگو هیچ مصدوم یا محرومی برای فینال ندارد.

ترکیب احتمالی دو تیم

لیورپول: آلیسون، آرنولد، گومز، فان‌دایک، رابرتسون، چمبرلین، هندرسون، میلنر، صلاح، مانه و فیرمینو

فلامنگو: آلوس، رافینیا، کایو، ماری، لوئیس، آرائو، گرسون، اورتون، دِآراسکائتا، هنریکه و گابریل

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه