شمانیوز
کد خبر : 927648

ادعای عجیب تاج؛

حالا که تیم ملی با ویلموتس شکست خورده و مردم منتقد هستند، طبیعی است که همه بخواهند خود را تبرئه کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از خبرورزشی ؛  یک انتخاب اشتباه، پیامد‌های زیادی به همراه دارد. مصداق بارزش اشتباهی است که فدراسیون فوتبال بر سر انتخاب مارک ویلموتس بلژیکی داشت. تا همین جا بدون اینکه ایران بهره‌‎ای برده باشد، ۲ میلیون یورو (۲۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان) به این مربی و کادرش پرداخت کرده است. تازه این اول ماجراست. ویلموتس ادعای غرامت کرده و احتمالاً در بهترین حالت ۶۵۰ هزار یورو و در بدترین حالت پولی به مراتب بیشتر، دریافت خواهد کرد. در حال حاضر دو طرف در دعوا هستند و کار به فیفا خواهد کشید، چون ویلموتس پای خود را در یک کفش کرده که عقب‌نشینی نمی‌کند. او و وکلایش می‌گویند ایران عامل فسخ قرارداد بوده، نه او، بنابراین باید غرامت را پرداخت کنند. تاج رئیس فدراسیون فوتبال اعتقاد دارد از آنجا که ویلموتس قبل از بازی با عراق فسخ کرده، باید غرامت بدهد ولی از آنجا که این مربی می‌گوید فسخ قرارداد به خاطر بدقولی فدراسیون بوده، اوست که باید سود ببرد نه تاج و همکارانش.

در این بین، اما رئیس فدراسیون فوتبال با وجود انتقاد‌ها همچنان به دفاع از انتخاب «اشتباه» خود می‌پردازد و می‌گوید کسی را آوردند که بلژیک را در رده‌بندی فیفا اول جهان کرده بود. حالا هم یکی از مسئولان رده بالای فدراسیون فوتبال در گفتگویی کلاً خودشان را از ماجرای ویلموتس تبرئه می‌کند. او که دوست ندارد نامش فاش شود، در این باره چیز‌های جالبی می‌گوید: «ما اصلاً قصد نداشتیم این مربی بلژیکی را بیاوریم. در واقع اصلاً نمی‌خواستیم تغییر مربی دهیم!»
این اولین بار است که یکی از مسئولان فدراسیون چنین ادعایی می‌کند؛ شاید به خاطر نتایجی که ویلموتس گرفته است. طبیعتاً آن‌ها دوست دارند فشار را از روی خود بردارند ولی اگر به مصاحبه‌ای که کارلوس کی‌‎روش چندی قبل با روزنامه خبرورزشی داشت، دقت کرده باشید چنین نکته‌ای در آن هم به چشم می‌خورد. مربی پرتغالی در آن مصاحبه به خبرورزشی گفته بود: «برای اولین بار می‌خواهم این موضوع را باز کنم. در امارات با مسئولان سفارت بودیم که مهدی تاج ناگهان به من گفت تیم ملی ایران نیاز دارد بمانم و در جریان است که از کلمبیا پیشنهادی دریافت کرده‌ام. او به من گفت شما به کلمبیا نروید و به پیشنهاد این کشور پاسخ مثبت ندهید زیرا این پیشنهاد برای شما خوب نیست. تیم ملی، بازیکنان و همین‌طور مردم ایران به شما نیاز دارند و بهتر است همین جا بمانید. وقتی آقای تاج چنین حرف‌هایی زد، ما درباره تمدید قرارداد برای جام جهانی قطر و امضای قرارداد جدید با هم صحبت کردیم...».

23

اما تنها به فاصله کوتاهی از این حرف‌های درگوشی و محرمانه، اتفاق دیگری رخ داد. بعد از بازگشت کی‌روش به تهران، تاج حتی به هتل نرفت تا سری به او بزند و کارلوس بعد‌ها ادعا کرد: «حتی گوشی‌اش را خاموش کرد و به من پاسخگو نبود.» حالا آن مسئول فدراسیون فوتبال در تکمیل این اتفاقات می‌گوید: «نمی‌خواستیم روی نیمکت تغییرات بدهیم. با وجود یک‌سری مشکلات مطمئن بودیم با مدیریت درست می‌شود همه چیز را بهتر کرد ولی به ما گفتند دیگر کی‌روش نباید بماند و قراردادش تمدید شود. ویلموتس را هم گفتند بیاورید. راستش را بگویم، ما خیلی راغب به امضای این قرارداد نبودیم.»

حالا که تیم ملی با ویلموتس شکست خورده و مردم منتقد هستند، طبیعی است که همه بخواهند خود را تبرئه کنند. هر چند فدراسیون می‌گوید موافق بود همکاری کی‌روش و ایران ادامه پیدا کند ولی کیست که نداند مهدی تاج کلاً رابطه خوبی با این مربی نداشت. البته در دوره‌ای آن‌ها به هم نزدیک بودند و همه چیز روی روال پیش می‌رفت ولی بعد از جام ملت‌ها جنگ بزرگی بین‌شان درگرفت. تاج حتی برای تماشای بازی ژاپن در نیمه‌نهایی به ورزشگاه نرفت که این از نظر کی‌روش یک اتفاق بسیار بد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه