شمانیوز
کد خبر : 927828

مهدی رحمتی با گذشت سال‌ها از حضورش در سطح اول فوتبال ایران کماکان جز ستارگان لیگ ایران است.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از خبرورزشی ؛ مهدى رحمتى را باید رکورددار حضور در لیگ ایران دانست که بیست سال است در سطح اول فوتبال ما بازى مى کند. قبل از درخشش رحمتى در سال ۸۶ با پیراهن مس کرمان که او را به دروازه‌بان اول تیم ملى تبدیل کرد او سال‌ها ذخیره ابراهیم میرزاپور در تیم ملى بود که چندین سال بدون حاشیه روى نیمکت تیم ملى نشست و رقیب خوبى براى میرزاپور بود. میرزاپور که سه سال از رحمتى بزرگتر است سالهاست بازى نمى‌کند، اما رحمتى همچنان یکى از ستاره‌هاى لیگ ماست.

*قدیمی ترین فوتبالیست ایران!

سید مهدی رحمتی در حالی خود را برای ورود به نوزدهمین دوره لیگ برتر آماده می‌کند که از دو دوره پیش از راه اندازی لیگ حرفه‌ای در ایران نیز همراه با تیم فجر سپاسی شیراز در فوتبال کشور حضور داشته است. او حالا ۲۰ سال است فوتبال بازی می‌کند.

*پرتداوم ترین لیگ برتری تاریخ!

دروازه بان جدید پدیده رکورد جالبی از تداوم در حضور در لیگ برتر دارد. او که از اولین دوره مسابقات لیگ برتر در این رقابتها حضور داشته همین حالا با هجده دوره حضور پرسابقه ترین بازیکن در این سطح است و با ورود به لیگ نوزدهم قطعاً دست نیافتنی تر می‌شود.

*پدیده، باشگاه ششم!

مهدی رحمتی که فوتبالش را از تیم نظامی فجرسپاسی شروع کرده است پس از آن با حضور در تیم‌های سپاهان، استقلال، مس کرمان و پیکان سابقه بازی برای ۵ تیم را داشت و حالا با ششمین تغییر باشگاه و پیوستن به پدیده از این حیث شش‌تایی شد.

*با استقلال دو رقمی نشد!

این دروازه بان که در فصل پنجم به استقلال پیوست پس از آن در فصول ششم، یازدهم، دوازدهم، سیزدهم، پانزدهم، شانزدهم، هفدهم و هجدهم برای این تیم بازی کرد تا سابقه نه ساله را در کارنامه اش داشته و هرگز به عدد دورقمی ۱۰ سال با استقلال نرسید!

*۴ قهرمانی در لیگ!

رحمتی در همه این سال‌ها توانسته از ۱۸ دوره لیگ برتر در ۴ دوره با تیم‌هایی به میدان برود که عنوان قهرمانی را هم بدست آورده‌اند. او در فصول پنجم و دوازدهم همراه استقلال قهرمان شد و در لیگ نهم و دهم با سپاهان این عنوان را تکرار کرد.

24

*هت تریک در جام حذفی!

کاپیتان فصل پیش استقلال تاکنون سه بار هم در جام‌های حذفی با تیم‌های فجر سپاسی و استقلال قهرمانی این تورنمنت را کسب کرده است. فصل ۸۰-۷۹ با فجر و فصول ۹۱-۹۰ و ۹۷-۹۶ با استقلال.

*رکورددار کلین شیت آسیایی!

بین همه دروازه بانانی که در این سال‌ها با نمایندگان کشورمان درلیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کردند رحمتی به واسطه بازی برای تیم‌های کشورمان توانسته رکورد ۲۱ بار کلین شیت در این سطح را به نام خود ثبت کند. البته او در دیدارهای پلی آف نیز ۲ بار موفق به این کار شده است.

*کلین شیت بی سابقه در لیگ!

سید مهدی رحمتی که در لیگ دوازدهم با استقلال قهرمان لیگ برتر شد توانست در طول ۴۶ بازی همان فصل ۲۸ بار دروازه استقلال را در سه تورنمنت مختلف بسته نگه دارد. از مجموع ۳۴ بازی لیگ برتر ۲۱ بار کلین شیت کرد، در جام حذفی از ۴ بازی در ۳ دیدار کلین شیت داشت و در لیگ قهرمانان آسیا نیز از ۸ بازی همان سال در ۴ دیدار دروازه استقلال را بسته نگه داشت.

*رکوردی که مهر ۹۷ اختصاصی شد!

مهدی رحمتی در دیدار دربی رفت فصل هجدهم با بسته نگه داشتن دروازه استقلال موفق شد رکورد بسته نگه داشتن دروازه‌ها در دربی را که تا آن زمان مشترکا در اختیار خودش و احمدرضا عابدزاده بود را بشکند.

*۱۹۶ بازی برای استقلال!

آخرین بازی که مهدی رحمتی برای استقلال در فصل ۹۸-۹۷ انجام داد یکصد و نود و ششمین بازی او با لباس استقلال بود که از اولین حضورش در لیگ پنجم تاکنون برای این تیم انجام داده بود.

* رحمتی برمی گردد!؟

رحمتی در شرایطی با باشگاه پدیده قرارداد دوساله بسته که تا پایان قراردادش ۳۸ ساله می‌شود. این بازیکن در حالی از استقلال جدا شده که شاید فرصتی برای برگزاری بازی خداحافظی با استقلال نداشته باشد. باید دید آیا او می‌تواند در این حدفاصل تا آویختن کفش‌هایش می‌تواند به استقلال برگردد یا نه!

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه