شمانیوز
کد خبر : 927868

پنالتی‌ای که داور دیدار لیورپول- فلامینگو در فینال جام باشگاه‌های جهان ابتدا به دلیل خطای رافینیا روی سادیو مانه اعلام کرد و سپس با بررسی توسط VAR از تصمیم خود برگشت خبرساز شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛  لیورپول دیشب در دوحه قطر در فینال جام باشگاه‌های جهان به مصاف فلامینگوی برزیل رفت. دیدار دو تیم در 90 دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید و در وقتهای اضافه بود که فیرمینو گل پیروزی‌بخش قرمزها را به ثمر رساند تا لیورپول اولین قهرمانی خود در این رقابتها را جشن بگیرد.

اما در وقتهای قانونی بازی لیورپول صاحب یک پنالتی شد که بعد از مدتی با بررسی صحنه منجر به خطا توسط VAR، داور از تصمیم خود برگشت تا خشم لیورپولی‌ها را به دنبال داشته باشد.

43

در این صحنه رافینیا بازیکن فلامینگو روی سادیو مانه، ستاره سنگالی لیورپول خطایی انجام داد که باعث شد داور در سوت خود دمیده و اعلام پنالتی کند. در این صحنه که در وقتهای تلف‌شده اتفاق افتاد درحالیکه سادیو مانه به سمت گل در حال حرکت بود توسط رافینیا متوقف شد و عبدالرحمن جاسم اعلام کرد یک پنالتی در اختیار لیورپول قرار خواهد گرفت.

44

اما بازیکنان فلامینگو دور الجاسم حلقه زده و به تصمیم او اعتراض کردند و داور در نهایت تصمیم گرفت صحنه را یک بار دیگر توسط VAR بازبینی کند.

45

داور بازی بارها صحنه آهسته را از زوایای گوناگون از مانیتور کنار زمین تماشا کرد تا نهایت تصمیم خود را بگیرد. او به زمین بازگشت و با ملغی کردن تصمیم اولیه خود حکم داد که روی مانه خطایی انجام نشده است.

46

بازیکنان لیورپول از این تصمیم داور به شدت عصبانی بودند و اگر در این بازی در نهایت با گل فیرمینو به پیروزی نمی‌رسیدند این تصمیم جنجالی مسلما امروز با سر و صدای به مراتب بیشتری همراه بود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه