شمانیوز
کد خبر : 928048

فدراسیون فوتبال امارات سرمربی جدید تیم ملی این کشور را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه؛ پس از نتایج ضعیف تیم ملی امارات در مقدماتی جام جهانی و جام ملتهای آسیا، فشار روی برت فن مارویک سرمربی هلندی این تیم افزایش یافت و این مربی در شرایط بدی قرار گرفت. بعد از این نتایج، تیم امارات در جام خلیج فارس شرکت کرد و آنجا هم در دور گروهی حذف شد تا همه چیز برای اخراجش آماده شود.

در نهایت فدراسیون امارات همین تصمیم را گرفت و بعد از برکناری فن مارویک، رئیس فدراسیون هم از سمت خود استعفا داد. 

اما حالا پس از گذشت مدتی اماراتی ها خبر از انتصاب جایگزین وی دادند. فدراسیون این کشور اعلام کرد ایوان یووانوویچ به عنوان سرمربی جدید تیم امارات انتخاب شده است. یووانوویچ صربستانی سال ها در لیگ فوتبال امارات کار کرده و با فوتبال این کشور آشنایی کامل دارد.

26

این مربی 57 ساله در فوتبال امارات سرمربی تیم النصر بوده و قبل از آن هم در تیم های مختلفی کار کرده که آپوئل قبرس مطرح ترین آنها بوده است. مهم ترین افتخار یووانوویچ را می توان قهرمانی با آپوئل در قبرس و رساندن این تیم به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا قلمداد کرد. در فصل 12-2011 آپوئل در یک چهارم نهایی به رئال برخورد کرد و مقابل این تیم شکست خورد.

این مربی همچنین النصر را به مقام قهرمانی جام امیر و جام حذفی امارات رسانده و یک بار هم همراه این تیم به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه