شمانیوز
کد خبر : 928801

مسئولان فدراسیون فوتبال با توجه به مسائل مالی ناشی از تحریم‌های موجود برای انتخاب برانکو ایوانکوویچ به عنوان سرمربی تیم ملی دچار تردید شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از خبرورزشی ؛ بعد از قطعی شدن جدایی مارک ویلموتس از تیم ملی فوتبال ایران مسئولان فدراسیون برای انتخاب سرمربی جدید تلاش‌هایی انجام دادند. در این خصوص گفته می شد که برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم ملی و پرسپولیس اصلی‌ترین گزینه جایگزینی ویلموتس است. حتی برانکو چند نشست نیز با سفیر ایران در کشور کرواسی داشت تا خیلی‌ها تصور کنند این مربی به زودی به ایران برمی گردد و هدایت یوزهای ایرانی را برعهده می‌گیرد.

منتهی با گذشت بیش از یکماه از اعلام خبر توافق فدراسیون با برانکو ایوانکوویچ هنوز هیچ اتفاق جدیدی رخ نداده و فدراسیون حرفی درباره انعقاد قرارداد با این مربی کروات نیز به میان نیاورده است.

مسئله‌ای که فدراسیون را برای عقد قرارداد با برانکو ایوانکوویچ دچار تردید کرده، مشکلات مالی ناشی از تحریم‌هایی است که کشور آمریکا برای ایران در نظر گرفته است. موردی که درباره آندره‌آ استراماچونی پیش آمد و باشگاه استقلال نتوانست پول این مربی ایتالیایی را از طریق انتقال ارزی به حسابش بریزد و دردسرهای عجیبی برای مدیران این باشگاه درست کرد، دلیلی بر این است که فدراسیون هم با انتخاب برانکو ایوانکوویچ ممکن است به مشکل مشابه بربخورد.

4

حالا که گابریل کالدرون هم ناراحتی شدیدش از پرداخت نشدن مطالباتش از پرسپولیس را علنی کرده، مسئولان فدراسیون فوتبال این دغدغه را دارند که در آینده برای پرداخت یورویی و دلاری به برانکو ایوانکوویچ هم دچار مشکل شوند و این مسئله می‌تواند در آینده یک بحران جدید و جدی برای تیم ملی ایجاد کند.

از این رو فدراسیون نمی داند که می‌تواند برای برانکو یورو و دلار جور کند یا خیر و همین موضوع ممکن است حضور او در راس کادرفنی تیم ملی را به طور کامل منتفی کند. از سوی دیگر اگر حضور برانکو ایوانکوویچ برای مربیگری در تیم ملی ایران لغو شود، با توجه به مشکلات موجود قطعا مدیران فدراسیون به سراغ گزینه‌های ایرانی خواهند رفت.

مهدی تاج چندی قبل به طور رسمی هم اعلام کرده بود که یک گزینه خارجی و چند گزینه داخلی برای سرمربیگری تیم ملی دارد که خیلی‌ها حدس زدند جدی‌ترین گزینه ایرانی مد نظر او یحیی گل‌محمدی سرمربی کنونی شهرخودروی مشهد است.

باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده چه اتفاقاتی درباره نیمکت تیم ملی فوتبال رخ می‌دهد و در نهایت کدام مربی هدایت این تیم را برعهده می‌گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه