شمانیوز
کد خبر : 928928

مسئولان باشگاه ذوب آهن یک گزینه ایتالیایی را برای نیمکت سرمربیگری تیم خود در نظر دارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛   در لیگ برتر نوزدهم که نیم فصل از آن سپری شده، اکثر تیم ها سرمربیان ابتدای فصل خود را حفظ کرده‌اند و 5 سرمربی از تیم های خود جدا شدند. به جز آندره آ استراماچونی که هنوز تکلیف مشخصی ندارد، مصطفی دنیزلی از تراکتور، علیرضا منصوریان از ذوب آهن، عبدالله ویسی از شاهین، فراز کمالوند از پارس و وینکو بگوویچ از گل گهر جدا شده اند.

در این بین تراکتور، شاهین، گل گهر و پارس سرمربیان جدید خود را مشخص کرده اند اما تکلیف باشگاه ذوب آهن کماکان نامعلوم است. علیرضا منصوریان بعد از نتایج ضعیفی که با این تیم گرفت، از مسئولان باشگاه اولتیماتومی دریافت کرد و ملزم به کسب 10 امتیاز از 5 بازی پایانی نیم فصل شد.

اما پنج هفته آخر نیم فصل با 8 امتیاز برای ذوب آهن به اتمام رسید و سرانجام بعد از یک جلسه، کار علیمنصور با ذوبی ها خاتمه یافت. منصوریان که اواسط فصل قبل به ذوب آهن آمده بود، پس از حدود یک سال همکاری خود را با این باشگاه قطع کرد.

65

حالا مدیران ذوب آهن در تلاش هستند جای منصوریان را با بهترین گزینه ممکن پر کنند. مهدی تارتار جدی ترین گزینه این باشگاه بود که توافق برای حضورش در اصفهان حاصل نشد. چند گزینه داخلی دیگر هم در لیست ذوبی ها بودند که پیشرفتی در مذاکراتشان برای پیوستن به این تیم صورت نگرفته است.

بعد از بررسی گزینه های ایرانی، حالا شنیده می شود یک سرمربی ایتالیایی مدنظر مسئولان ذوب آهن قرار گرفته و مذاکرات ابتدایی برای حضور وی در ایران و تیم ذوب آهن صورت گرفته است. چیرو فرارا، ستاره پیشین تیم های ناپولی و یوونتوس فردی است که ذوبی ها به دنبال او هستند و می خواهند در صورت امکان او را در نیم فصل دوم روی نیمکت داشته باشند.

این مربی ایتالیایی در صحبت های اولیه با مدیران ذوب آهن، برای قرارداد یک و نیم ساله از آنها 800 هزار یورو درخواست کرده که عدد آن برای یک فصل، چیزی کمتر از 600 هزار یورو می شود.

فرارا از سال 2005 کار مربیگری را به عنوان دستیار در تیم ملی ایتالیا شروع کرد و مدتی در تیم یوونتوس هم سرمربی شد. هدایت تیم های زیر 21 سال ایتالیا و تیم اصلی سمپدوریا نیز شغل های بعدی او بود. سرانجام آخرین تجربه سرمربیگری فرارا در تیم وو هان چین بود.

لازم به ذکر است که باشگاه ذوب آهن هنوز مراحل فسخ قرارداد با منصوریان را به طور کامل انجام نداده و با این مربی تسویه حساب نکرده است. داستان منصوریان با ذوب هنوز به صورت رسمی تمام نشده، هر چند که او به احتمال فراوان همین روزها از این تیم جدا می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه