شمانیوز
کد خبر : 929307

صدهزار تومان جایزه بهترین بازیکن زمین در یک بازی ملی. امروز اهدای پاداشی با چنین اعداد و ارقامی، باور نکردنی است.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛   این قاب که 23 سال پیش بعد از بازی ایران و نپال ثبت شده، این روزها در شبکه های اجتماعی بسیار مورد توجه قرار گرفته. روزی که علی دایی در مرحله اول مقدماتی جام ملت های 1996 آسیا چهار گل به نپال زد و به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

اینکه علی دایی در یک بازی ملی، بهترین بازیکن زمین شود چیز عجیبی نیست. آنچه این تصویر را در شبکه های اجتماعی «وایرال» کرده، مبلغ جایزه ای است که به مهاجم تیم ملی داده شده: یک میلیون ریال یا همان صد هزار تومان خودمان! چند ماه پیش هم یک ویدئو از برنامه ورزش و مردم مورد توجه رسانه ها قرار گرفت که در همین سال (سال 1375) فرهاد مجیدی جوان به همراه برادرش فرزاد، در یک مسابقه تلویزیونی با اجرای عباس بهروان شرکت می کنند و در پایان مسابقه 17 هزار تومان برنده می شوند.

در روزهایی که قراردادهای میلیاردی فوتبالیست ها اغلب با نگاه انتقادی مواجه می شود و ستاره های فوتبال ایران برای حضور در بعضی جشن ها و برنامه ها، رقمی بسیار بسیار بالاتر از این دریافت می کنند، اینکه علی دایی تابلوی جایزه صد هزار تومانی را بالای سر می برد، به خصوص نوجوانانی که آن روزها را به یاد ندارند جالب توجه است.

24

اما این را هم باید در نظر گرفت که در زمان ثبت این عکس، قیمت یک سکه بهار آزادی حدود 40 هزار تومان بوده و با پول این جایزه می شد دو و نیم سکه بهار آزادی خرید. یعنی اگر بخواهیم مبلغ این جایزه با ارزش پول امروز را معادل سازی کنیم، علی دایی در آن زمان چیزی حدود 12 میلیون تومان به خاطر درخشش مقابل نپال دریافت کرده که حتی با معیارهای امروز هم عدد قابل ملاحظه ای است.

این عکس نکات دیگری هم دارد، داریوش مصطفوی رئیس وقت فدراسیون فوتبال در کنار پیتر ولاپان دبیرکل وقت کنفدراسیون فوتبال آسیا مشغول تشویق علی دایی هستند. ولاپان که اهل مالزی بود، رابطه خوبی با فدراسیون فوتبال ایران داشت و همان موقع، رسانه ها با او و علاقه اش به پسته و خاویار و فرش، شوخی های جالبی می کردند. پیتر ولاپان سال گذشته در 83 سالگی از دنیا رفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه