شمانیوز
کد خبر : 930475

مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: برداشت بدی از صحبت‌های من شده بود اما لغو اردوی خارجی فقط به دلیل مدیریت منابع ارزی بود و دلیل دیگری هم نداشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل فوتبالی ؛ تابش در خصوص مسائل مختلفی که پیرامون باشگاه سپاهان اصفهان وجود دارد خصوصا مسائل نقل‌وانتقالاتی این باشگاه و ماجرای پرسروصدای اردوی خارجی این تیم صحبت‌هایی انجام داد که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید:

*شرایط این روز‌های تیم چطور است؟

ترجیح می‌دادم این روز‌ها صحبتی نکنم تا بتوانیم در آرامش کار‌ها را دنبال کنیم. با این حال مجبورم در خصوص برخی مسائل توضیحاتی بدهم. تمرینات ما از روز شنبه بعد از چند روز تعطیلی دوباره آغاز شد و قرار است تیم اردویی هم در تهران داشته باشد تا بتوانیم به خوبی آماده نیم‌فصل دوم شویم.

*ماجرای اردوی خارجی بالاخره به کجا رسید؟

متاسفانه از صحبت‌های من برداشت بدی شده است. چندی پیش ما در خدمت نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور بودیم و عمده مطلب در جلسه این بود که منابع ارزی باید مدیریت شوند. با این حال ما هم معتقدیم هرچند اردوی خارجی مزایایی دارد، اما هزینه‌های سنگینی هم در پی دارد. برای همین تصمیم گرفتیم به این پیشنهاد توجه ویژه‌ای کنیم. دغدغه آنها مدیریت منابع ارزی کشور بود که این دغدغه ما هم هست.

متاسفانه برخی این برداشت را از صحبت‌های من کردند که به خاطر مسائل امنیتی ما اردوی خارجی نمی‌رویم که اصلا اینطور نیست. خوشبختانه در کشور ما همیشه امنیت برقرار بوده و مشکلی هم وجود نداشته و نخواهد داشت. ما ترجیح دادیم اردوی خارج از کشور را لغو کنیم. بحث ما فقط مدیریت منابع ارزی بود و هیچ منظوری دیگری هم نداشتیم.

لازم است اشاره کنم که ما برخلاف برخی از باشگاه‌ها مبالغی هم در پرونده‌های خارجی طلب داریم، اما با وجود تایید فیفا نتوانستیم پول خود را دریافت کنیم. علاوه بر اینها ما بازیکنان و مربیان خارجی هم داریم که باید مطالبات آنها را هم پرداخت کنیم و همه این‌ها دلیلی شد تا منابع ارزی را مدیریت و اردوی را خارجی را لغو کنیم.

*بحثی که این روز‌ها خیلی درباه سپاهان مطرح می‌شود نقل‌وانتقالات این باشگاه است. در مورد آخرین وضعیت نقل‌وانتقالات سپاهان صحبت کنید.

برای همین مسائل بود که تصمیم گرفتم مدتی صحبت نکنم. از روزی که من در باشگاه بزرگ سپاهان مسئولیت گرفتم همیشه اعلام کردم که من خودم روزی فوتبالیست بودم، مربی بودم و از دل این رشته بیرون آمده‌ام. با این حال ما همیشه براساس نظر کادر فنی در نقل‌وانتقالات عمل کردیم و در حد توان در بازار فعالیت داشته‌ایم. مثل طیبی و ترکمان که آنها را جذب کردیم و بعد هم رسما اعلام کردیم.

*از زبان آقای قلعه‌نویی نام چند بازیکن مثل آیاندا پاتوسی و دانیال اسماعیلی‌فر مطرح شد که در فهرست خرید او حضور دارند. مذاکرات برای جذب این ۲ بازیکن تا چه حدی پیش رفته است؟

مطرح شدن اسامی جز سخت‌تر شدن کار برای ما سود دیگری ندارد. به هر حال ما برای نیم‌فصل دوم با توجه به نظر آقای قلعه‌نویی اقداماتی جهت خرید چند بازیکن انجام داده‌ایم. علاوه بر لیگ برتر باید در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا هم حضور داشته باشیم و باید تیم را حسابی تقویت کنیم. البته بازی جام حذفی ما با استقلال که لغو شد، معلوم نیست چه زمانی قرار است برگزار شود. ما حتی روز ۲۲ بهمن هم باید در اصفهان در لیگ قهرمانان آسیا از حریف خود میزبانی کنیم.

قلعه‌نویی تا الان نام ۲ نفر را مطرح کرده که انصافا این ۲ بازیکن هم خوب هستند، اما باید امکان خرید آن بازیکنان هم وجود داشته باشد. ما در حال حاضر ۳ بازیکن غیرآسیایی داریم و یک جای خالی برای خرید بازیکن آسیا و اقیانوسیه. این یعنی سهمیه ما ۱+۳ است. پاتوسی بازیکن اهل آفریقا است و اگر بخواهیم او را بگیریم باید جای خالی داشته باشیم و هر ۳ بازیکن غیرآسیایی ما هم بازیکنان خوبی هستند، اما باز هم همه چیز به نظر کادر فنی بستگی دارد.

ما در راستای خرید این بازیکنان اقداماتی انجام داده‌ایم. اسماعیلی‌فر هم در حال حاضر با باشگاه ذوب‌آهن قرارداد دارد و انتقال او بستگی به جلب رضایت باشگاه ذوب‌آهن دارد. ما پیشنهاد رسمی خود را برای جذب این بازیکن به ذوب‌آهن ارائه کردیم و امیدواریم رضایتنامه او صادر شود.

*بحث دیگری که در مورد نقل‌وانتقالات سپاهان این روز‌ها خیلی داغ شده، احتمال جدایی سعید آقایی است. وضعیت این بازیکن چگونه است؟

با آقایی مشغول رایزنی هستیم و اگر شرایط فراهم باشد شاید او به تیم دیگری منتقل شود. این بازیکن با ما تا پایان فصل قرارداد دارد، اما اگر باشگاهی او را در این نیم‌فصل می‌خواهد باید رضایت باشگاه سپاهان را جلب کند. در شرایطی که جذب بازیکن خیلی در نیم‌فصل سخت است و بازیکنان بزرگ هم قرارداد دارند برای ما از دست دادن بازیکن راحت نیست.

*وضعیت ترکمان به کجا رسید؟ باشگاه پارس جنوبی همچنان مدعی است این بازیکن باید برگردد.

اگر من ترکمان را می‌خواستم و این بازیکن قراردادی با باشگاه پارس جنوبی داشت ما باید مکاتباتی برای خرید او با باشگاهش انجام می‌دادیم، اما وقتی بازیکن با فسخ قراردادش که به تایید سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال رسیده به دفتر من می‌آید، من چرا باید برای خریدش مکاتبه کنم؟ فسخ قرارداد یعنی او بازیکن آزاد است و تیم ندارد. ترکمان طبق بندی که در قراردادش با پارس جنوبی داشته توانسته قراردادش را فسخ کند.

دقیقا مثل مسلمی‌پور که فصل پیش با وجود اینکه از ما پول گرفته بود، اما چون بازی نکرده بود توانست جدا شود. سوال من از آدم‌های باسواد این است که وقتی بازیکن با تیمی قرارداد ندارد چه نیازی به جلب رضایت باشگاهش است؟ حالا اینکه آنها در برخی مسائل مدعی هستند، قانون باید مشکل‌شان را حل کند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه