شمانیوز

برای ارنستو والورده سرمربی بارسا فتح سوپرکاپ اسپانیا ارزشی فراتر از یک قهرمانی ساده خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛  سوپرکاپ در مقام مقایسه با لیگ قهرمانان و لالیگا، یک قهرمانی نه چندان با ارزش محسوب می شود ولی موفقیت در این جام برای سرمربی بارسلونا اهمیتی حیاتی دارد.

 

ارنستو والورده تابستان 2017 جانشین لوئیس انریکه شد و در دو فصل گذشته بارسا را به 4 عنوان قهرمانی رسانده است با این حال هنوز جایگاهی مستحکم روی نیمکت بلوگرانا ندارد. مهمترین دلیل، به ناکامی های تحقیرآمیز بارسا در لیگ قهرمانان دو سال گذشته بر می گردد؛ جایی که بارسا دو شکست 3-0 و 4-0 باورنکردنی برابر رم و لیورپول را تجربه کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.

والورده پس از شکست سنگین از لیورپول تا آستانه اخراج هم پیش رفت ولی با توجه به اینکه گزینه مناسبی برای جانشینی او وجود نداشت، توانست جایگاهش را حفظ کند. بارسا با او فصل گذشته تنها موفق به فتح لالیگا شد و در جام حذفی نیز قافیه را به والنسیا در فینال باخت.

DtqdYtJwKvk1

تقریبا هر ماه یک خبر جدید در مورد جانشین احتمالی والورده به گوش می رسد و بسیاری معتقدند که این آخرین فصل حضور او در بارسا خواهد بود.

در چنین شرایطی اولین جام سال برای بارسا و والورده اهمیتی دو چندان پیدا می کند. آبی اناری ها فردا دومین بازی سوپرکاپ اسپانیا را برابر اتلتیکو برگزار خواهند کرد و در صورت برتری راهی فینال خواهند شد. رئال و والنسیا دیگر بازی نیمه نهایی را برگزار می کنند.

فتح سوپرکاپ می تواند به ارنستو والورده تا انتهای فصل قدرت بیشتری بدهد و حداقل اینکه جایگاه او تا پایان فصل جاری محکم خواهد شد و خطر اخراج از او دور می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied