شمانیوز
کد خبر : 931192

زین الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید، می گوید که این تیم خوش شانس بوده که با فرمت جدید توانسته به رقابت های سوپرکاپ اسپانیا راه پیدا کرده و به فینال برسد.

به گزارش خبرنگار ورزشی شمانیوز و به نقل از فوتبالی ؛  فرمت برگزاری بازی های سوپرکاپ اسپانیا تغییر پیدا کرده و به جای برگزاری تک دیدار بین قهرمانی جام حذفی و لالیگا از 4 تیم رئال مادرید، بارسلونا، والنسیا و اتلتیکو مادرید که قهرمان جام حذفی و رتبه های اول تا سوم لالیگا بودند برای انجام این بازی ها استفاده شد. رئال مادرید موفق شد با نتیجه 1 - 3 برابر والنسیا به پیروزی برسد و به فینال صعود کند. اما در بازی دیگر بارسلونا با نتیجه 2 - 3 برابر اتلتیکو مادرید شکست خورد و نتوانست به این دیدار راه پیدا کند. زیدان در آستانه برگزاری دیدار فینال در کنفرانس خبری خود درباره نهمین فینالش با رئال مادرید گفت: " هیچ چیز تغییر نکرده است. من خوشحالم که در یک فینال دیگر حضور دارم. رئال مادرید برای این بازی ها زندگی می کند و حالا ما اینجا هستیم. فشاری بیشتر از سایر فینال ها در این بازی وجو ندارد اما ما آمدیم تا پیروز بازی باشیم. "

زیدان همچنین در پاسخ به سوالی درباره ژائو فلیکس، ستاره جوان پرتغالی اتلتیکو مادرید، گفت: " من شکی درباره کیفیت او ندارم. او یکی از بهترین بازیکنان آینده فوتبال خواهد بود و در حال حاضر نیز همینطور است. نمی دانم که آیا او در بین سه بازیکن برتر دنیا حضور دارد یا نه اما بازیکن بسیار خوبی است. " 

49

سرمربی فرانسوی که در دیدار برابر والنسیا با 5 هافبک بازی کرده بود، از افشای نقشه خود برای دیدار فینال سر باز زده و گفت: " شیوه بازی خودمان را افشا نخواهم کرد. مهمترین نکته سیستم استفاده ما نیست بلکه کاری است که ما در هنگام در اختیار داشتن توپ خواهیم کرد. گاهی فکر می کنیم که با شیوه ای متفاوت از همیشه بازی کنیم. ما به عنوان یک تیم کیفیت بالایی داریم که همین اهمیت بسیاری دارد. "

سرمربی رئال مادرید درباره تغییر فرمت برگزاری بازی های سوپرکاپ گفت: " ما این تغییر را پذیرفتیم و خوش شانس بودیم که توانستیم در این رقابت ها حضور پیدا کنیم. این یک قهرمانی دیگر است و ما می خواهیم قهرمان آن باشیم. از نظر من حضور در اسپانیا لذتبخش است. زندگی در کشوری که کردم از زندگی و فوتبال لذت می برند، بسیار خوب است. احساس می کنم مربی بهتری هستم. احساس می کنم که در حال پیشرفت هستم. این زندگی است. ما از موقعیت ها، از مردم و از هر چیزی که در نزدیکی شماست، یاد می گیریم. من به همه گوش می دهم و این من را به انسان و مربی بهتری تبدیل می کند. این را پذیرفتم که همه به چیزی که می خواهند فکر می کنند اما من از کاری که انجام می دهم، راضی هستم. "

او درباره شرایط ارنستو والورده در بارسلونا گفت: " شرایطی که برای والورده پیش آمده برای همه مربیان رخ می دهد. این اتفاق تغییر نمی کند. در نیمه نهایی دیگر فکر می کردم بارسلونا پیروز میدان باشد اما اتلتیکو خیلی خوب مبارزه کرد. تا دقیقه آخر هر اتفاقی ممکن بود. "

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه